English German Polish Spanish

Народні символи


Народні символи - сакральний код, закарбований в предметах побуту та культури, в орнаментах, народному одязі та мистецтві. Сварги і свасті, громовики і перуниці, алатирі, руни, сонячні колеса, згарди та інші - усі вони свідчать про тисячолітню спадщину українського народу. Ці знаки - свідки епох. Зародились вони ще тоді, коли людська рука викарбувала перші петрогліфи на скелі, коли зародилось протописемність і мистецтво.

Як і чому Тризуб став гербом України?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Тризуб історія символуПід час дискусії, який із наших історичних символів гідний стати головним знаком новітньої української державності, «претендентами» передусім були три: галицький золотий лев, що спинається на скелю; київський архистратиг Михаїл, який на зламі XIX-XX століть став сприйматися, як герб Наддніпрянської України; козак із мушкетом із часів Гетьманщини, який уже у XVIII столітті трактували як «національний герб».

 

Громовик - символ Перуна, культовий оберіг слов'ян

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Громовик перуниця символ ПерунаГромовик (громівник, перуниця, колесо Перуна) - широко зустрічається в побуті та інтер'єрі слов'ян. Особливо часто його можна помітити в Карпатах, на сволоках хатів та старих скринях, на ручних хрестах і підсвічниках, на гуцульських рушницях і ременях, на музичних інструментах, різьблених скриньках і дерев'яному посуді тощо.

 

ТРИЗУБ: ЗАКОДОВАНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕДКІВ

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 4

tryzubdfdsfsЩо ми знаємо про Тризуб - державний герб України? Більшість з нас обмежується тим, що це золотий тризуб на синьому фоні. Ще дехто ще навчився читати в ньому приховане слово “воля”. Але насправді все не так просто.

 

Арійський сонячний хрест в культурній спадщині гуцулів

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 4

archaicgsolarАрійський сонячний хрест – один із найдавніших символів, знак Сонця і вогню. Існує у вигляді рівностороннього хреста, часто вписаного в коло, в центрі якого включено свастику захисної або атакуючої дії. Вона символізує оберт Сонця та рух космічної енергії у просторі. Разом із "громовим колесом" або як його ще називають "колесом Перуна" чи "квітка життя", арійський рівносторонній хрест набув культового значення серед горян та став родовим оберегом для усієї Карпатської зони.

 

Гуцульські зґарди - солярні символи Карпат

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

663636336222222222Зґарди є одними з найдавніших нагрудних гуцульських прикрас. У текто­нічному відношенні — це складна композиційна система, яка об’єднує один або кілька ритмічно-пластичних рядів різнотипних солярних знаків, нанизаних на “ретізки”, ремінець тощо, розміщених між собою на віддалі “переліжок” і з’єднаних “чепрагами” . Композиційним центром часто виступає більший за розмірами рівносторонній хрест, що об’єднує всі інші, іноді щораз менші хрестики.

 

НОТАТКИ ЩОДО ДАВНЬОЇ СВАСТИКИ НА ТЕРЕНАХ УКРАЇНИ

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

svastyka ukraineІсторія нашого дослідження почалася з детективного сюжету. Співавтор цієї статті, розбираючи науковий архів Віктора Петровича Петрова (1894-1969), що зберігався його дружиною Софією Федорівною Зеровою, виявив вирізку статей з журналу "GermanenErbe" ("Германська спадщина") за вересень-жовтень 1942 р. Увагу серед них привернув допис П. Грімма "Нордичні знахідки молодшого кам'яного віку з України".

 

Про український прапор: жовто-блакитний чи синьо-жовтий?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

2000px-Yin yang.svg"Свiтом правлять не слова та закони, а знаки та символи" (Конфуцiй).

Дана стаття ні до чого не закликає і не передбачає на меті зміну державного прапора України чи щось у цьому роді. Викладена лише альтернативна точка зору з посиланням на історичні джерела та дослідження кольорів, які застосовуються у державному прапорі. Також, редакція не несе будь-якої відповідальності за цю саттю і може не погоджуватись з її автором. 

 

Сварга - вкрадений символ

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 4

Untitled4tttttttttt4255225252525544-478Хто бував у Софії Київській не міг не звернути увагу на фриз вівтаря прямо під ногами Оранти, оздоблений дев'ятнадцятьма мозаїчними хрестами різної форми. Найбільший інтерес серед них викликають вісім класичних свастик чи поцерковному «гамадіонів».

 

Архетипи троїстості в українській культурі

Рейтинг 4.8 з 5. Голосів: 6

Untitled564645644444-478Троїстість – те, що ніколи не зникало й увесь час живило дивовижно красиву українську традиційну культуру. Феномен Троїстості є найсуттєвішим, визначальним, споконвічно об’єднуючим українців. Про це свідчать багаточисленні символи триєдності в знаннях, звичаях, обрядах, мові, мистецтві Предків.

 

Свастика в культурі слов'ян

Рейтинг 4.6 з 5. Голосів: 9

Untitled4trterterterte444-478У фольклорі України збереглася пам'ять про найдревніших Богів астрального культу. Одним з них був Сварог - верховний слов'янський Бог неба, Сонця і Вогню, Творець світу. Рухоме Сонце на русі зображалося свастикою, а без однієї гілки було знаком вогню - триквестера. "Універсальний закон руху Всесвіту" - нескінченний циклічний колобіг Сонця, Космосу, Життя - символізувала свастика у різних варіантах. Це один з найдавніших символів нашої культури, який називали сваргою або свастям. Він передає уявлення про сонце, яке переходить по небу протягом дня, з'являючись (народжуючись) ранком і виходячи (помираючи) ввечері, щоб завтра знову відродитись…

 

Прадавня символіка української писанки

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 5

Untitled4tttttttttt444-478Саме слово "писанка" походить від слова "писати", а це означає, що наші Предки писали на яйці, і більшість писанкових символів є свідченням цього. Зенон Елиїв з Америки у своїй книзі "Двадцять кіп писанок" на першій таблиці під числом один помістив писанку із села Жванець, що біля Кам'янця-Подільського, а під числом дев'ять — писанку із села Воробіївки, що біля Курська, на яких ми бачимо символічні знаки, котрі могли служити нашим Предкам як літери їхньої абетки.

 

Бережа - символ Берегині Роду

Рейтинг 4.8 з 5. Голосів: 4

Untitled444455555-478Бережа або Берегиня - один з найдавніших і найшанованіших символів у наших Предків, його генетичне коріння сягає глибини століть. Це символ життя і родючості, символ Матері-Природи, матері усього сущого, яка дає життя і оберігає (береже) наше родинне вогнище. Виряджаючи чоловіків та синів у нелегкі походи, матері, дружини й кохані дарували їм на пам’ять ці непересічні амулети — рушники з оберегами, аби живими верталися до рідної домівки.

 


Сторінка 1 з 2

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...