English German Polish Spanish
Головна♦ Духовна культура ➤ ♦ Народні символи

Народні символи


Народні символи - сакральний код нації, закарбований в предметах побуту та культу, в орнаментах, народному одязі та мистецтві. Сварги і свасті, громовики і перуниці, алатирі, рунічні знаки, сонячні кола, згарди - усі ці символи позначають нашу культуру, якій тисячі, а може й мільйони років. Народні символи - свідки епох. Зародились вони ще тоді, коли перша рука почала карбувати, коли зародилось перші мистецтво і писемність. 

AddThis Social Bookmark Button

ТРИЗУБ: ЗАКОДОВАНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕДКІВ

Друк
Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

tryzubdfdsfsЩо ми знаємо про Тризуб - державний герб України? Більшість з нас обмежується тим, що це золотий тризуб на синьому фоні. Ще дехто ще навчився читати в ньому приховане слово “воля”. Але насправді все не так просто.

AddThis Social Bookmark Button
 

Арійський сонячний хрест в культурній спадщині гуцулів

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

archaicgsolarАрійський сонячний хрест – один із найдавніших символів, знак Сонця і вогню. Існує у вигляді рівностороннього хреста, часто вписаного в коло, в центрі якого включено свастику захисної або атакуючої дії. Вона символізує оберт Сонця та рух космічної енергії у просторі. Разом із "громовим колесом" або як його ще називають "колесом Перуна" чи "квітка життя", арійський рівносторонній хрест набув культового значення серед горян та став родовим оберегом для усієї Карпатської зони.

AddThis Social Bookmark Button
 

ГУЦУЛЬСЬКІ ЗГАРДИ - СОЛЯРНІ СИМВОЛИ КАРПАТ

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

663636336222222222Зґарди є одними з найдавніших нагрудних гуцульських прикрас. У текто­нічному відношенні — це складна композиційна система, яка об’єднує один або кілька ритмічно-пластичних рядів різнотипних солярних знаків, нанизаних на “ретізки”, ремінець тощо, розміщених між собою на віддалі “переліжок” і з’єднаних “чепрагами” . Композиційним центром часто виступає більший за розмірами рівносторонній хрест, що об’єднує всі інші, іноді щораз менші хрестики.

AddThis Social Bookmark Button
 

НОТАТКИ ЩОДО ДАВНЬОЇ СВАСТИКИ НА ТЕРЕНАХ УКРАЇНИ

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

svastyka ukraineІсторія нашого дослідження почалася з детективного сюжету. Співавтор цієї статті, розбираючи науковий архів Віктора Петровича Петрова (1894-1969), що зберігався його дружиною Софією Федорівною Зеровою, виявив вирізку статей з журналу "GermanenErbe" ("Германська спадщина") за вересень-жовтень 1942 р. Увагу серед них привернув допис П. Грімма "Нордичні знахідки молодшого кам'яного віку з України".

AddThis Social Bookmark Button
 

НАШ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРАПОР - ЖОВТО-БЛАКИТНИЙ!

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

2000px-Yin yang.svg"Свiтом правлять не слова та закони, а знаки та символи" (Конфуцiй).

За Конституцією України український прапор — синьо-жовтий. Але у 1918-му році Центральна рада на чолі з першим президентом України Грушевським ствердила жовто-синій прапор. У руху ОУН-УПА Степана Бандери прапор вже був перевернутий — синьо-жовтий, як зараз. То хто, коли і навіщо перевернув прапор України?

AddThis Social Bookmark Button
 

Сварга - вкрадений символ

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Untitled4tttttttttt4255225252525544-478Хто бував у Софії Київській не міг не звернути увагу на фриз вівтаря прямо під ногами Оранти, оздоблений дев'ятнадцятьма мозаїчними хрестами різної форми. Найбільший інтерес серед них викликають вісім класичних свастик чи поцерковному «гамадіонів».

AddThis Social Bookmark Button
 

Архетипи троїстості в українській культурі

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Untitled564645644444-478Троїстість – те, що ніколи не зникало й увесь час живило дивовижно красиву українську традиційну культуру. Феномен Троїстості є найсуттєвішим, визначальним, споконвічно об’єднуючим українців. Про це свідчать багаточисленні символи триєдності в знаннях, звичаях, обрядах, мові, мистецтві Предків.

AddThis Social Bookmark Button
 

Свастя - народний оберіг

Друк
Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 5

Untitled4trterterterte444-478У фольклорі України збереглася пам'ять про найдревніших Богів астрального культу. Одним з них був Сварог - верховний слов'янський Бог неба, Сонця і Вогню, Творець світу. Рухоме Сонце на русі зображалося свастикою, а без однієї гілки було знаком вогню - триквестера. "Універсальний закон руху Всесвіту" - нескінченний циклічний колобіг Сонця, Космосу, Життя - символізувала свастика у різних варіантах. Це один з найдавніших символів нашої культури, який називали сваргою або свастям. Він передає уявлення про сонце, яке переходить по небу протягом дня, з'являючись (народжуючись) ранком і виходячи (помираючи) ввечері, щоб завтра знову відродитись…

AddThis Social Bookmark Button
 

Прадавня символіка української писанки

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Untitled4tttttttttt444-478Саме слово "писанка" походить від слова "писати", а це означає, що наші Предки писали на яйці, і більшість писанкових символів є свідченням цього. Зенон Елиїв з Америки у своїй книзі "Двадцять кіп писанок" на першій таблиці під числом один помістив писанку із села Жванець, що біля Кам'янця-Подільського, а під числом дев'ять — писанку із села Воробіївки, що біля Курська, на яких ми бачимо символічні знаки, котрі могли служити нашим Предкам як літери їхньої абетки.

AddThis Social Bookmark Button
 

Бережа - символ Берегині Роду

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Untitled444455555-478Бережа або Берегиня - один з найдавніших і найшанованіших символів у наших Предків, його генетичне коріння сягає глибини століть. Це символ життя і родючості, символ Матері-Природи, матері усього сущого, яка дає життя і оберігає (береже) наше родинне вогнище. Виряджаючи чоловіків та синів у нелегкі походи, матері, дружини й кохані дарували їм на пам’ять ці непересічні амулети — рушники з оберегами, аби живими верталися до рідної домівки.

AddThis Social Bookmark Button
 

Свастика - символ Сварога, Бога Небесного Світла

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Untitled4444-45555578"Хай сонце-прабог всіх релігій,
Золотопере і життєдайне,
Благословить мій дім крилатий,
Накреслю взір його неземний,
Святий, арійський знак таємний,
Накреслю свастику на хаті
І буду спати вже спокійний".
Богдан-Ігор Антонич, 1936 р.

AddThis Social Bookmark Button