English German Polish Spanish
Головна ➤ ♦ Духовна культура

Духовна культура


Духовна культура українців проростала на індоєвропейському дохристиянському підґрунті. Маючи таку тисячолітню основу, можемо говорити про її значущість в світовому масштабі. Елементами духовної культури є: народні звичаї, свята, обряди, традиції, культи, ритуали тощо. Духовна культура - це велике багатство та надбання для народу. 

 Народні звичаї та обряди

 Давні вірування

Народні символи 

 Фольклор

Знахарство

Традиціоналізм

Видатні українці

AddThis Social Bookmark Button


Прадавня символіка української писанки

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Untitled4tttttttttt444-478Саме слово "писанка" походить від слова "писати", а це означає, що наші Предки писали на яйці, і більшість писанкових символів є свідченням цього. Зенон Елиїв з Америки у своїй книзі "Двадцять кіп писанок" на першій таблиці під числом один помістив писанку із села Жванець, що біля Кам'янця-Подільського, а під числом дев'ять — писанку із села Воробіївки, що біля Курська, на яких ми бачимо символічні знаки, котрі могли служити нашим Предкам як літери їхньої абетки.

AddThis Social Bookmark Button
 

Арійський сонячний хрест в культурній спадщині гуцулів

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

archaicgsolarАрійський сонячний хрест – один із найдавніших символів, знак Сонця і вогню. Існує у вигляді рівностороннього хреста, часто вписаного в коло, в центрі якого включено свастику захисної або атакуючої дії. Вона символізує оберт Сонця та рух космічної енергії у просторі. Разом із "громовим колесом" або як його ще називають "колесом Перуна" чи "квітка життя", арійський рівносторонній хрест набув культового значення серед горян та став родовим оберегом для усієї Карпатської зони.

AddThis Social Bookmark Button
 

ЗВИЧАЇ І ТРАДИЦІЇ - СКАРБ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Друк
Рейтинг 4.1 з 5. Голосів: 9

Untitl4444ed-1Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціяльна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками.

Але звичаї — це не відокремлене явище в житті народу, це — втілені в рух і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремими людьми. А ці взаємини і світовідчуття безпосередньо впливають на духову культуру даного народу, що в свою чергу впливає на процес постання народньої творчости. Саме тому народня творчість нерозривно зв’язана зі звичаями народу.

AddThis Social Bookmark Button
 

Бережа - символ Берегині Роду

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Untitled444455555-478Бережа або Берегиня - один з найдавніших і найшанованіших символів у наших Предків, його генетичне коріння сягає глибини століть. Це символ життя і родючості, символ Матері-Природи, матері усього сущого, яка дає життя і оберігає (береже) наше родинне вогнище. Виряджаючи чоловіків та синів у нелегкі походи, матері, дружини й кохані дарували їм на пам’ять ці непересічні амулети — рушники з оберегами, аби живими верталися до рідної домівки.

AddThis Social Bookmark Button