English German Polish Spanish

Український фольклор


Cправжній сік індоєвропейської традиції, нектар світової культури... Український фольклор - це Всесвіт з тисячолітніми образами, сакральними жестами, священною і цілющою символікою, мовою, атмосферою.

Унікальність і неповторність українського фольклору відображена в обрядових піснях і козацьких думах, танцях, приказках і прислів'ях, народних казках тощо. Це правікова спадщина і духовність, яка навчає мудрості та лікує душу. Вивчаючи фольклор, люди черпають натхнення та життєву силу, спокій, настрій. 

Дуже чітко виражене язичницьке коріння українського фольклору. Обрядова, ритуальна частина фольклору українців сповнена елементами міфології та давніх вірувань. Перелесники, мавки і чугайстри, водяники, вовкулаки, скарбники, лісовики, домивики та багато-багато інших створінь є дійовими особами українських байок, а їхні герої є носіями магічної сили. Все це повстає з сивої глибокої давнимни, з віків народної пам'яті і уяви. Наші предки вірили в душу людини як початок усіх початків та славили вічний всеохоплююсчий зв'язок видимого з невидимим, божественного і мирського. Вони не відділяли і не розривали ніколи цього зв'язку, а тому жили у ладу з самими собою та оточуючим світом. 

Кожен етап життя українця супроводжувався піснею та обрядом. Співали побутові, ритуальні, весільні, обжинкові, поминальні, колискові та інші пісні. Саме тому,  українська мова - наймилозвучніша в світі. 

І у важкі часи для нашого народу, неустанно лилася творчість з народного джерела. Безцінними коштовностями українського фольклору є балади кобзарів, які розповідають про історичну долю українського народу, військові походи полководців і отаманів, козацьких ватажків, про їх перемоги і невдачі в боях. 

Загалом,  фольклор виражає усю квітучість, різнобарвність та архаїчність української душі. Це справжній скарб, який необхідно зберігати та передавати з покоління у покоління.


14 українських пісень, які має знати кожен

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Українські народні пісніУкраїнці - співоча нація. Й не даремно, українська мова - одна з наймелодійніших мов світу. Так, етнографи нарахували близько 200 тисяч українських народних пісень, а це більше, ніж у всіх інших націй! Найкращі фольклорні твори передаються з покоління в покоління, залишаючись повсякчас актуальними. До вашої уваги 15 українських народних пісень, які вже давно стали улюбленими.

 

Народні прикмети про зиму

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

Прикмети про зимуУкраїнські народні прикмети про зиму - мудрість століть. Здавна український народ визначав погоду, а також життєві події за природою. Пропонуємо Вашій увазі повну збірку зимових народних прикмет.

 

Українські прислів'я про мову

Рейтинг 4.1 з 5. Голосів: 15

imgonline-com-ua-Shape-9qWe3sJp4bMZc6Українські народні прислів'я та приказки про мову. Публікуємо на замовлення наших читачів. Їм не одна сотня років, вони несуть мудрість народу, його дотепність і красномовність. Ставлення українців до рідної мови завжди було високим. Мова - це найвище багатство, скарб кожного народу. Наші предки звертали увагу на чистоту, щирість, вагу слів. Бажаємо Вам з насолодою прочитати цю унікальну скарбничку приказок, які ми підібрали спеціально для Вас.  

 

Космогонія казки "Курочка Ряба"

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 4

imgonline-com-ua-Shape-lr7B8bSsgwc8Космогонічні казки, які передають майбутнім поколінням інформацію про устрій світу, присутні у всіх культурах світу. У слов'ян теж є такі казки. Найдивнішою казкою слов'ян є "Курочка ряба". Якщо не читали в дитинстві, нагадаю. У Діда з Бабою була курочка Ряба, вона знесла золоте яйце. Дід і Баба били яйце, але не розбили, але тут мишка бігла, хвостиком махнула, яйце впало і розбилося. Плачуть Дід і Баба і курочка Ряба їм каже: "Не плачте, я вам знесу не золото яйце, а просте", Все, на цьому казка закінчується.

 

10 фактів, які ви не знали про українські казки

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

kazky uklrЧому нашим Попелюшкам непотрібні принци та що спільного між майстром Йодою та Україною? Наш провідник у світ казкових героїв – доцент кафедри фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олеся Наумовська. Пані Олеся – фахівець із фольклору народів світу, вона має близько 60 наукових і навчально-методичних праць із фольклористики.

 

Народні казки українців як засоби виховання дітей

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

kazkasamaaУкраїнські  народні  казки  як традиційний  засіб  родинного  виховання  в  Україні мали серйозне значення  у  вихованні  дітей  в  українській  родині. Проблема  вивчення  традицій  сімейного  виховання  в Україні  як  засобу  педагогічного  впливу  на  підростаюче  покоління залишається  ще  недостатньо  вивченою.  Головним  при  цьому  є  питання, яке  стосується  визначення  тих  теоретико-педагогічних, етнографічних  та  культурологічних  джерел,  які  дозволяють визначити  традиційні  зміст,  принципи,  способи  і  засоби сімейного  виховання,  і  які  залишаються  актуальними  для  сімейної педагогічної  практики  в  сучасній  Україні.

 

Музичний інструмент у ритуалах: проблеми інтерпретації

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

smallsjsasmdsdaУ розвідці здійснено спробу ретроспективного аналізу ролі, функцій та семантики музичного інструмента як невід’ємного атрибута ритуалу. Дослідження здійснене в широких хронологічних межах – від доби палеоліту до реліктових сегментів, що збереглися в сучасних фольклорних традиціях різних етнічних середовищ Євразії. Виділено такі функції інструментів: 1) магічна; 2) охоронна; 3) медіативна (в обрядах перехідного та аграрного циклів); 4) релігійно-ідеологічна; 5) ініціальна; 6) дипломатична; 7) телепортативна; 8) маскувальна та інші;

 

Українські народні танці

Untitl555525452bbbed-1Чому люди танцюють? Мистецтво танцю запрограмоване в людині самою природою. Всі істоти живуть за рахунок ритмічного биття сердець, ритмічного дихання. Тварини, що живуть на суші пересуваються завдяки ритмічному пересуванню ніг, птахи літають завдяки ритмічному маханню крилами. Танець має такий самий вік, як і перша людина, що виражала свої почуття радості або суму ритмічними рухами 25 000 років тому. Танець надихається ритмом життя, що пульсує в людині та у всесвіті. Більшість людських почуттів – це інстинкти, які є спільними у вчених інтелектуалів і менш освічених людей – тих, що живуть у 21 сторіччі і тих, що жили 20 000 років тому.

 


Сторінка 1 з 2

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...