Тарас Григорович Шевченко (1814-1861)


taras-grygotovych-shevchenko

Батько українського народу, Батько Нації, духовний провідник. Пророк. Тарас Шевченко вже давно став символом - його портрет висить  чи не у кожній хаті, він є беззапаречним авторитетом, лідером, наставником, Генієм. Наділивши різними талантами, Бог позбавив Тараса щасливої долі та спокійного життя - воно у письменника було не легким, сповнене випробувань та страждань. На жаль, за талант, славу і визнання доводиться платити. Усе це відобразилося у творчості письменника, яка потребує ретельного вивчення. Досі ми мало знаємо про родину Тараса Шевченка, а також його особисте життя. Проте його образ, образ Кобзаря, співця народної ідеї, традиціоналіста, поета і художника, вічного бунтівника - є незламним і майорить вічно поряд з українським стягом та гербом. Україна і Тарас Шевченко - нероздільні. Тарас Шевченко - виразник усіх національних почуттів, у його поезії - уся трагічна доля українців, уся його любов і уся краса.


Кохання в житті Тараса Шевченка

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

kohannya-v-zhitti-tarasa-shevchenka

Він прожив лише 47 років, та мало хто знає, що маючи надзвичайну славу художника і поета, митець Т. Шевченко залишався нещасливою в особистому житті людиною. Тема любові, сім’ї, дітонародження – одна з центральних у творчості письменника, більше того, вона основна в житті Шевченка. Степан Балей писав: „Знаємо, що доля не позволила поетови пережити повну, щасливу любов, а знаємо, як глибока була в його душі потреба любити і бути любленим. Доля… казала йому бути бездомним цілий його вік…”. 

 

Невідомий Шевченко: цікаві факти із біографії Кобзаря

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

1570  fb

Здавалося б, що нового можна сказати про Тараса Шевченка. Хоча з огляду на те, як щоразу з'являються нові роботи з осмисленням його творчості та місії, можна вкотре стверджувати: Шевченко надзвичайно глибокий і, як завжди, актуальний.

 

Цікаві випадки з життя Тараса Шевченка

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

photo-tarasa-shevchenka

Підбірка цікавих випадків із життя Тараса Григоровича Шевченка. Усі історії почерпнуті з архівних джерел автобіографістів і дослідників творчості Кобзаря.  

 

Шевченко був педагогом

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2
bukvar-yuzhnoruskiy

Не одного з читачів наших здивує, певне, заголовок сієї замітки. Який же з Шевченка педагог? — скаже читач, — хіба тому він педагог, що написав відомі всім слова: «учитеся, брати мої» й т. п.? Так, сього занадто мало для того, щоб дістати право іменуватись педагогом у певнім значінні і сього слова, хоч, правду кажучи, оті слова до братів варті цілої науково-педагогичної розправи іншого і вченого педагога, бо, хоч і коротко, але яскраво висловлюють цілий світогляд поета, його нехибне розуміння справи народної освіти, стверджене потім цілим рядом визначних педагогів par excellence.

 

Тарас Шевченко - етнолог

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
kFAeJZ-f ds

Тарас Шевченко творив на основі земної народної енерґії, наснажувався українською Природою, усною народною творчістю. Його виняткова ґеніальність опиралась на допитливість, незвичайну любов до всього рідного, на освіту та начитаність. Всюди, де б не бував Кобзар, він знайомився і розмовляв з простими людьми, співпережива їхні біди і радості, зустрічався з місцевими світочами, відвідував зібрання, вів листування з науковими колами. Усе це допомагало йому добре пізнати життя простого люду і піднестись до рівня високоосвічених людей, знавців Спадщини свого народу.

 

Без Сошенка не було б Шевченка

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2
Сошенко і Шевченко

Донині біографи Тараса Григоровича називають його «добрим ангелом Шевченка». А богуславці з гордістю нагадують: «Не було б Сошенка, не було б Шевченка! » Так уже доля розпорядилася, що саме ця людина відіграла значну роль у визволенні Шевченка з кріпацького рабства. Нам удалося відкрити деякі маловідомі сторінки життя Івана Сошенка — безпосередньо на його батьківщині, у Богуславі.

 

Бойківське коріння Тараса Шевченка

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 9

boykivke-korinnya-tarasa-shevchenka

Безсумнівно, багатьох нас цікавлять витоки Шевченкового проникливого погляду, його пророцтва. На якому ж ґрунті сформувалася ця натура - вразлива до всіх образ, гноблення і неправди? При яких обставинах і під чиїм впливом зросла вічна закоханість Шевченка в Україну, поборництво добра і справедливості? Хто передав генетичний код Тарасу?

 

Невідома доля діда і матері Тараса Шевченка

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 6
Батьки Тараса Шевченка

Увесь “рід” Тарасової матері – моринецькі бойки – складався з самих піших “халупників” та “найманців”. Коли батько Тарасів не потрапив іще до цієї найубогішої верстви невільників, то завдячував це своєму розумові, великій працьовитості та життєвій спритності: був письменний і , як кажуть селяни, “з бувальців”.

 

Астрологічний портрет Тараса Григоровича Шевченко

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3
Natal Shevchenko

Скласти гороскоп Тараса Шевченко є для мене честю. В Україні постать Тараса Шевченко ідеалізували до міфу, якого сприймають, як казкового героя. А він був людиною, яка має свої слабкості, робить помилки, вчиться пізнавати світ. Є багато пліток, що до його особистого життя та політичних переконань, бо його слово до сих пір актуальне в Україні. Просто те проти чого він виступав змінило назву та колір. Якщо б я була режисером, я б створила про Тараса Шевченко художнє кіно, якщо була актором зіграла б його образ, якщо була б письменником написала б про нього роман. Але ніхто з наших режисерів, акторів, письменників нездатний поглинути його світ.

 

Тарас Шевченко - народний співак

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

shevchenko-narodnyi-spivak

Великий Геній українців Тарас Григорович Шевченко (поет, художник, скульптор, різьбяр, драматург, філософ, краєзнавець, просвітянин, духовний батько-пророк, актор, співак) прожив недовге життя (9.ІІІ.1814 – 10.ІІІ.1861), але залишив велику культурну спадщину, яка мала і має нині глибокий вплив на формування світогляду українського народу. Щодо останніх двох сфер зацікавлень українського генія акторською справою та співом, то відомо, що такі високоавторитетні вчені, як П.Куліш та М.Максимович залишили нам недвозначні свідоцтва про Шевченка як про видатного співака. Як зазначає один з дослідників творчості Т.Шевченка Д.Антонович: “Куліш був тої думки, що ніхто на Україні не вмів так співати українських народних пісень, як Шевченко, а Максимович, не вагаючись, твердив, що Шевченко, як виконавець народних пісень, стояв вище, ніж Шевченко-маляр і Шевченко-поет”.

 

Хто лікував Шевченка?

Рейтинг 3.5 з 5. Голосів: 2

hto-likuvav-shevchenka

Хто лікував Тараса Шевченка в його останні роки? Якими настоянками наманався виходити Кобзаря Віктор Забіла, і чому серед людей, які лікували був і Олександ Бланк - дід Леніна? Усі ці та інші історії читайте у даній статті.

 

Цікаві факти про пам'ятник Тарасові Шевченку у Львові

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1
Пам'ятник Тарасу Шевченко у Львові

В першу річницю Незалежності України 24 серпня 1992 року на проспекті Свободи в центрі Львова відкрили пам’ятник Тарасові Григоровичу Шевченку.  В цей день, якщо бути точним, відкрили тільки сам пам’ятник, на стелу “Хвиля національного відродження” довелося чекати ще чотири роки.

 


Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

  НАШ YOUTUBE-КАНАЛ  МИ В FACEBOOK

  Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr