Неділя
29 бер., 2020

Григорій Саввич Сковорода (1722-1794)


grygoriy-savvych-skovoroda

Його без перебільшення можна вважати одним із центральних постатей України, Генієм і батьком української філософії. Мандрівник-мислитель прожив не легке, сповнене випробувань - проте, "світ ловив його, та не спіймав". Григорій Саввич Сковорода вписався в історію як основоположник української педагогічної школи та суттєво вплинув на своїх послідновників в різних культурних часових вимірах. Спадщина Григорія Сковороди є неймовірно глибокою і пізнавальною, адже сам Сковорода був багатогранною особистістю. Був не тільки мудрецем-філософом, а й поетом та письменником, твори якого вважаються класикою української літератури.  


Афоризми Григорія Сковороди

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

aforyzmy-grygoriya-skovorody

Афоризми Григорія Сковороди - це невмируща мудрість, яка є вічною і актуальною для українців. Читаючи ці афоризми, розумієш усю філософську глибину особистості Григорія Сковороди. 

 

Сковорода: Коли народу корінь знищить

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

koly-narodu-korin-znyshchyty

Коли народу корінь знищить, лишиться з нього попелище. З корінням виривай культуру. Яка народу творить мури! Ці крилаті, пророчі слова належать українському мислителю Григорію Сковороді. Нижче подаємо повний текст вірша нашого генія. 

 

Філософська скарбничка Григорія Сковороди

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

grygoriy-skovoroda-cytaty-mudrist

Філософія Григорія Сковороди: цитати, вислови, афоризми. Сковорода - це справжня скарбниця мудрості. Філософська спадщина Григорія - унікальне явище в українській культурі. Пропонуємо вашій увазі збірку кращих висловів.  

 


Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

  НАШ YOUTUBE-КАНАЛ  МИ В FACEBOOK

  Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr