Традиціоналізм


ТрадиціоналізмТрадиція як основа буття та світогляду. Традиціоналізм нерозривно пов'язаний з ментальністю українського народу. Традиція лежить в самому серці його уявлень та способу буття. На протязі всього життя нас супроводжують ритуали народження, дозрівання, шлюбу, батьківства, смерті. Традиціоналістами були такі відомі культурні діячі, як Леся Українка, Іван Франко, Михайло Драгоманов, Тарас Шевченко та інші. Це філософія яка пропагує підхід до життя на основі історичних, культурних цінностей, глибоке розуміння Людини і Природи, шанування своїх витоків.


Звичаї - скарб українського народу

Рейтинг 3.9 з 5. Голосів: 20

Untitl4444ed-1Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціяльна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками.

Але звичаї — це не відокремлене явище в житті народу, це — втілені в рух і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремими людьми. А ці взаємини і світовідчуття безпосередньо впливають на духову культуру даного народу, що в свою чергу впливає на процес постання народньої творчости. Саме тому народня творчість нерозривно зв’язана зі звичаями народу.

 

Культ здоров'я в українській традиції

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 16

zdorovja ukrtradУкраїнський народ з глибокої давнини цінує здоров’я як найвагомішу перлину життя і наші предки до свого здоров’я ставилися значно уважніше, ніж ми. Про це свідчать різноманітні порівняння, прислів’я і приказки: «Без здоров’я немає багатства», «Нема щастя без здоров’я» тощо. В основі древніх колядок, щедрівок є побажання здоров’я господарям, заповзятістю здорового способу життя виграють веснянки, петрівчані пісні, купальські, жнивні тощо. Ще в космології античності ідея світової гармонії формувалася саме через музику та спів, через той живий звук – носій повної інформації від людини до людини як позитивної, так і негативної.

 

Василь Сухомлинський: Як виховати справжню Людину?

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

suhomlynskuyСухомлинський Василь Олександрович — дивовижна особистість, педагог-новатор, наш співвітчизник, який закінчив Полтавський педагогічний інститут. Складно переоцінити внесок цієї людини не лише в розвиток освіти, а й у формування суспільства. Василь Олександрович все своє життя невтомно працював на благо людей і в цій праці вбачав радість і мету життя.

 

Андрій Ворон: скрижалі карпатського мудреця

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Андрій Ворон - заповідіАндрій Ворон — карпатський-мудрець довгожитель. Прожив довге і насичене життя, помер на 104 році життя від нещасного випадку. У книзі «Многії літа. Благії літа» викладені його секрети довголіття і заповіді, як прожити довго в радості та щасті. «Десятиліттями я живу в одному місці. Роблю одну роботу. Веду бесіди з одними людьми. Сідаю за той же стіл у той же час і їм майже однакову їжу. Лягаю в один час в одне ліжко...Минають літа, але ніщо не міняється — ні довкілля, ні я. Бо не міняється моя душа. І це добре. Дивлюся на образи діда, батька, на своїх онуків і правнуків - і здається, що я на цьому світі був завжди. І буду вічно...»

 

Людина і природа в традиції

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

imgonline-com-ua-Shape-xNZFopaoDLF8cSVНі для кого не секрет, що минуле XX сторіччя можна назвати століттям екологічної кризи. Проблема повсюдного погіршення стану навколишнього середовища, спровокованої діями людини, без перебільшення вважається глобальною. Необхідно терміново шукати вихід із сформованої ситуації. Й ось парадокс: здавалося б, на нинішньому рівні науково-технічного прогресу людям не складає особливих труднощів розробити систему технічних пристроїв і пристосувань, необхідних для нейтралізації багатьох або більшості видів забруднення планети. Разом з тим реального, дійсно масового прагнення виправити становище чомусь не спостерігається. Так само як не спостерігається і прагнення цю ситуацію хоча б не погіршувати.

 

Традиційна сексуальна культура українців

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

imgonline-com-ua-Shape-AHpRrSnMQrpЩо б там не стверджували, секс в Україні був завжди. До того ж секс по-українськи був різноманітним, на кшталт того, який декларували індуси своєю “Камасутрою”. Але цікаво, що в традиційній сексуальній культурі українців до XVI сторіччя не було гомосексуалізму та скотолозтва – ці явища привнесли опричники Івана Грозного. З приходом християнства лібідо українців затисли в релігійні лещата: церква виділяла на кохання лише 60 днів на рік і то лише для продовження роду. Але українці із задоволенням кохалися заради задоволення, наслідуючи традиції Київської Русі.

 

Духовні настанови відуна Рувита

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Unti3423423tled-478Кожна людина народжена для щастя, та не кожна знає, як його досягнути. Одним із шляхів успіху є зрозуміти своє призначення. Василь Михайлович Рувит - письменник, філософ, культурний діяч дав важливі поради, почерпнуті із сакральної Спадщини Предків, які допоможуть досягнути цілісності і рівноваги в житті кожному, хто хоче вчитися і уміє слухати.

 

Ціннісні засади української родини

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

ukrrodynacinnВитоки української сім'ї простежуються на нашій території ще з доби раннього палеоліту (приблизно 200 тис. років до Хр.), а на думку М. Грушевського, чіткі форми сімейного союзу в Україні виразно виступають в індоєвропейську епоху. Хліборобське життя стародавніх українців впливало на родинний устрій. Осідлість, стабільний прибуток від праці на землі, чим переважно займалася жінка, робили матір головною особою родини і надовго закріпили тут елементи матріархату.

 

Українська нація: хто ми?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

chtomtСьогодні для визначення сукупності характерних ознак певної нації дуже часто вживають термін "менталітет", говорять про необхідність відродження "українського менталітету". Якими ж є українці? Яким є український менталітет? Які особливі риси української нації виявилися у певні періоди історичного розвитку? Що саме ми маємо відроджувати і наслідувати?

 

Слов'янська археологія та таємниці великої духовної спільноти

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

slovenmaopsТаємниці слов'янського минулого турбують не тільки наших сучасників. Вони були предметом значних наукових суперечок протягом усього 20 століття. У дослідженнях брали участь учені всіх країн слов'янського і не слов'янського світу, сперечаючись стосовно слов'янської історичної спадщини і критикуючи опонентів. 

 

Енергія роду: зв'язок з предками

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Un4532523ttwwtwttw52titled4tttttttttt444-478Стає очевидним той факт, що для людини сьогодення дуже важливо відчувати зв'язок зі своїм родом. Багато особистісних і тілесних, і духовних проблем зникають, якщо цей зв'язок відновлюється. "Втрата коріння" або "забуття себе" - стали однією з найголовніших проблем людства. Хтось, для того, щоб вижити, був змушений відмовлятися від свого походження. Хтось волею випадку, або долі, був відрізаний від своєї родини або свого соціального середовища. Стали рідкісними раніше широко і ємко вживані поняття - "порода", "рід". У якийсь момент відбулося руйнування зв'язків - родинних, соціальних, етнічних. І це не могло не позначатися на стані розуму, на збіднінні духовного життя людей, тому як однією з найголовніших рис людини завжди була самоідентифікація, тобто розуміння свого місця, себе, розуміння, хто ти є. У сучасній культурі ми спостерігаємо сплеск інтересу до традиційних вірувань - як правило, за цим, насправді, стоїть пошук свого коріння...

 

Батькові поради синові

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitled34343-478Пам’ятай: а/. Якщо ти виростив садок, виховав сина, збудував будинок і зробив щасливою жінку – ти прожив недаремно свій вік! б/. Хто собі який віз, живучи на цьому світі, приготував, на такому й буде завезений туди, куди його спрямує вирок Божий.

 

Борода - символ роду, достатку і мужності

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 3

imgonline-com-ua-Shape-3upcGS3J4vzNUDRBЧи носили бороду слов'яни? Відношення до бороди в часи наших предків. Ці теми вже давно хвилюють українців, а особливо тих, котрі полюбляють носити бороду. Спробуємо провести невеличке дослідження: як ставилися до бороди у всі часи, зібравши факти та уважно проаналізувавши їх. 

 

Світоглядні нариси волхва

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

ludyna-i-prirodaЦі нариси написані у різний час, але скріплені єдиною червоною оберігаючою ниттю. Усі ми мимоволі наносимо багато болю іншим живим істотам, особливо непомітним, слабким і беззахисним. Не так багато вони благають нас: Пощади! Зроби ласку... хоча б тим, щоби - не згубити, не зламати, не розтоптати...

 

Сур’я

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 2

U5225525252ntitled-1“Сонечко лісове все живе любить!
Сонечко лісове твоє серце будить!…”
(Сур’я. З бесіди з Нею.)

— Була культура на Русі, коли сердечна любов була нормою життя, а не рідкісним винятком. Атмічна складова багатомірного організму людини включалася в її життя з народження. І стани гармонії і тонкості, в яких люди жили, дозволяли дуже швидко накопичувати цей безцінний потенціал душі.

 

Сонячна онтофанічна сакральність українського народу

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untit4rwrwwrrwwrwr42242442led-1Згідно з уявленнями наших предків, люди як “внуки Дажбога” (за “Словом о полку Ігоревім”) мають “сонячну” природу, солярно-астральне походження. Все життя людини пов’язане із сонцем, і народжується вона – йде “від сонця”, і помирає – “повертається до сонця”. Звідси й саме сонце набуває антропоморфних рис [Чорній С. Культ сонця в українських народних віруваннях // Визвольний шлях. – Лондон, 1980. – Кн.9. – С.1143 – 1144; заг. – С. 1139 - 1145].

 

Радість сонцепоклонника

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Un4532525252522525352titled4tttttttttt444-478Язичницьке світобачення незмірно ближче до осягнення вселенських таїнств, аніж пізніші книжкові релігії і філософські трактати. За глибиною проникнення в Сакральне воно випереджало і передбачало усі наступні наукові досягнення. На лице - дивне співзвуччя найдавніших міфів з новітніми уявленнями про Світобудову.

 

Солярно-космічне неоязичництво

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untit422424242424442242442led-1Для боротьби з силами хаосу, з  духом Руїни і нігілізму в Україні зауважується, що національну ідею треба шукати на рівні культури. Вона “розлита” в культурі й становить собою її життєву систему,  що “… має бути повернена вся багатогранна система української культури, тобто правдива віра українського міту” [1, с.77]. Теж саме декларував М. Реріх,  витлумачуючи поняття “культура” на основі санскриту як “культ-ура” – “поклоніння Світлу”.

 


Сторінка 1 з 2

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...

загрузка...

| YOUTUBE-КАНАЛ
| МИ в FACEBOOK«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний ресурс, присвячений альтернативній історії, культурології, етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей, нарисів тощо. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. Пам'ятайте: думка авторів може не збігатися з думкою редакції.