Традиціоналізм, народна психологія і філософія


lI58XG1k9Rw

Традиціоналізм - це народна філософія, педагогіка та психологія, які вивчають міфологічний та релігійний світогляд українського народу, його світопізнання, світосприйняття, іншими словами - вивчають мудрість предків. Слово "традиціоналізм" походить від латинського "traditio", що означає - передавати, зберігати. Традиціоналізм також являє собою рух за збереження культурних, соціальних, історичних та релігійних традицій, цінностей. Традиціоналістами були такі видатні українці як: Леся Українка, Іван Франко, Михайло Драгоманов, Тарас Шевченко тощо. У даному розділі будемо викладати духовні заповіти, настанови і повчання, скрижалі наших предків. 


Звичаї - скарб українського народу

Рейтинг 3.9 з 5. Голосів: 20

zvychayi-ukrainskogo-narodu-voropay

Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціяльна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Але звичаї — це не відокремлене явище в житті народу, це — втілені в рух і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремими людьми. А ці взаємини і світовідчуття безпосередньо впливають на духову культуру даного народу, що в свою чергу впливає на процес постання народньої творчости. Саме тому народня творчість нерозривно зв’язана зі звичаями народу.

 

Василь Сухомлинський: Як виховати справжню Людину?

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4
Сухомлинський

Сухомлинський Василь Олександрович — дивовижна особистість, педагог-новатор, наш співвітчизник, який закінчив Полтавський педагогічний інститут. Складно переоцінити внесок цієї людини не лише в розвиток освіти, а й у формування суспільства. Василь Олександрович все своє життя невтомно працював на благо людей і в цій праці вбачав радість і мету життя.

 

Людина і природа в традиції

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

545f8881edc0c 1415547009

Ні для кого не секрет, що минуле XX сторіччя можна назвати століттям екологічної кризи. Проблема повсюдного погіршення стану навколишнього середовища, спровокованої діями людини, без перебільшення вважається глобальною. Необхідно терміново шукати вихід із сформованої ситуації. Й ось парадокс: здавалося б, на нинішньому рівні науково-технічного прогресу людям не складає особливих труднощів розробити систему технічних пристроїв і пристосувань, необхідних для нейтралізації багатьох або більшості видів забруднення планети. Разом з тим реального, дійсно масового прагнення виправити становище чомусь не спостерігається. Так само як не спостерігається і прагнення цю ситуацію хоча б не погіршувати.

 

Слов'янська археологія та таємниці великої духовної спільноти

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

slovenmaopsТаємниці слов'янського минулого турбують не тільки наших сучасників. Вони були предметом значних наукових суперечок протягом усього 20 століття. У дослідженнях брали участь учені всіх країн слов'янського і не слов'янського світу, сперечаючись стосовно слов'янської історичної спадщини і критикуючи опонентів. 

 

Українська нація: хто ми?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

chtomtСьогодні для визначення сукупності характерних ознак певної нації дуже часто вживають термін "менталітет", говорять про необхідність відродження "українського менталітету". Якими ж є українці? Яким є український менталітет? Які особливі риси української нації виявилися у певні періоди історичного розвитку? Що саме ми маємо відроджувати і наслідувати?

 

Енергія роду: зв'язок з предками

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Un4532523ttwwtwttw52titled4tttttttttt444-478Стає очевидним той факт, що для людини сьогодення дуже важливо відчувати зв'язок зі своїм родом. Багато особистісних і тілесних, і духовних проблем зникають, якщо цей зв'язок відновлюється. "Втрата коріння" або "забуття себе" - стали однією з найголовніших проблем людства. Хтось, для того, щоб вижити, був змушений відмовлятися від свого походження. Хтось волею випадку, або долі, був відрізаний від своєї родини або свого соціального середовища. Стали рідкісними раніше широко і ємко вживані поняття - "порода", "рід". У якийсь момент відбулося руйнування зв'язків - родинних, соціальних, етнічних. І це не могло не позначатися на стані розуму, на збіднінні духовного життя людей, тому як однією з найголовніших рис людини завжди була самоідентифікація, тобто розуміння свого місця, себе, розуміння, хто ти є. У сучасній культурі ми спостерігаємо сплеск інтересу до традиційних вірувань - як правило, за цим, насправді, стоїть пошук свого коріння...

 

Світоглядні нариси волхва

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 4
i-151-300x298

Ці нариси написані у різний час, але скріплені єдиною червоною оберігаючою ниттю. Усі ми мимоволі наносимо багато болю іншим живим істотам, особливо непомітним, слабким і беззахисним. Не так багато вони благають нас: Пощади! Зроби ласку... хоча б тим, щоби - не згубити, не зламати, не розтоптати...

 

Сур’я

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 2

U5225525252ntitled-1“Сонечко лісове все живе любить!
Сонечко лісове твоє серце будить!…”
(Сур’я. З бесіди з Нею.)

— Була культура на Русі, коли сердечна любов була нормою життя, а не рідкісним винятком. Атмічна складова багатомірного організму людини включалася в її життя з народження. І стани гармонії і тонкості, в яких люди жили, дозволяли дуже швидко накопичувати цей безцінний потенціал душі.

 

Радість сонцепоклонника

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Un4532525252522525352titled4tttttttttt444-478Язичницьке світобачення незмірно ближче до осягнення вселенських таїнств, аніж пізніші книжкові релігії і філософські трактати. За глибиною проникнення в Сакральне воно випереджало і передбачало усі наступні наукові досягнення. На лице - дивне співзвуччя найдавніших міфів з новітніми уявленнями про Світобудову.

 

Культ здоров'я в українській традиції

Рейтинг 4.1 з 5. Голосів: 19

kult-zdorovya-v-ukrainskiy-tradyciyi

Український народ з глибокої давнини цінує здоров’я як найвагомішу перлину життя і наші предки до свого здоров’я ставилися значно уважніше, ніж ми. Про це свідчать різноманітні порівняння, прислів’я і приказки: «Без здоров’я немає багатства», «Нема щастя без здоров’я» тощо. В основі древніх колядок, щедрівок є побажання здоров’я господарям, заповзятістю здорового способу життя виграють веснянки, петрівчані пісні, купальські, жнивні тощо. Ще в космології античності ідея світової гармонії формувалася саме через музику та спів, через той живий звук – носій повної інформації від людини до людини як позитивної, так і негативної.

 

Андрій Ворон: скрижалі карпатського мудреця

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 5

porady-mudrecya-vorona

Андрій Ворон — карпатський-мудрець довгожитель. Прожив довге і насичене життя, помер на 104 році життя від нещасного випадку. У книзі-бестселлері «Многії літа. Благії літа» Мирослава Дочинця викладені секрети довголіття і заповіді, як прожити довго в радості та щасті. 

 

Традиційна сексуальна культура українців

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 4

imgonline-com-ua-Shape-AHpRrSnMQrpЩо б там не стверджували, секс в Україні був завжди. До того ж секс по-українськи був різноманітним, на кшталт того, який декларували індуси своєю “Камасутрою”. Але цікаво, що в традиційній сексуальній культурі українців до XVI сторіччя не було гомосексуалізму та скотолозтва – ці явища привнесли опричники Івана Грозного. З приходом християнства лібідо українців затисли в релігійні лещата: церква виділяла на кохання лише 60 днів на рік і то лише для продовження роду. Але українці із задоволенням кохалися заради задоволення, наслідуючи традиції Київської Русі.

 

Духовні настанови відуна Рувита

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Unti3423423tled-478Кожна людина народжена для щастя, та не кожна знає, як його досягнути. Одним із шляхів успіху є зрозуміти своє призначення. Василь Михайлович Рувит - письменник, філософ, культурний діяч дав важливі поради, почерпнуті із сакральної Спадщини Предків, які допоможуть досягнути цілісності і рівноваги в житті кожному, хто хоче вчитися і уміє слухати.

 

Ціннісні засади української родини

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

ukrainian-family

Витоки української сім'ї простежуються на нашій території ще з доби раннього палеоліту (приблизно 200 тис. років до Хр.), а на думку М. Грушевського, чіткі форми сімейного союзу в Україні виразно виступають в індоєвропейську епоху. Хліборобське життя стародавніх українців впливало на родинний устрій. Осідлість, стабільний прибуток від праці на землі, чим переважно займалася жінка, робили матір головною особою родини і надовго закріпили тут елементи матріархату.

 

Батькові поради синові

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitled34343-478Пам’ятай: а/. Якщо ти виростив садок, виховав сина, збудував будинок і зробив щасливою жінку – ти прожив недаремно свій вік! б/. Хто собі який віз, живучи на цьому світі, приготував, на такому й буде завезений туди, куди його спрямує вирок Божий.

 

Борода - символ роду, достатку і мужності

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 3

imgonline-com-ua-Shape-3upcGS3J4vzNUDRBЧи носили бороду слов'яни? Відношення до бороди в часи наших предків. Ці теми вже давно хвилюють українців, а особливо тих, котрі полюбляють носити бороду. Спробуємо провести невеличке дослідження: як ставилися до бороди у всі часи, зібравши факти та уважно проаналізувавши їх. 

 

Сонячна онтофанічна сакральність українського народу

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untit4rwrwwrrwwrwr42242442led-1Згідно з уявленнями наших предків, люди як “внуки Дажбога” (за “Словом о полку Ігоревім”) мають “сонячну” природу, солярно-астральне походження. Все життя людини пов’язане із сонцем, і народжується вона – йде “від сонця”, і помирає – “повертається до сонця”. Звідси й саме сонце набуває антропоморфних рис [Чорній С. Культ сонця в українських народних віруваннях // Визвольний шлях. – Лондон, 1980. – Кн.9. – С.1143 – 1144; заг. – С. 1139 - 1145].

 

Покоління роду: 7 рівнева структура

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

imgonline-com-ua-Shape-8EegV0SUrEtZFrNpВелике значення для наших предків мало поняття роду, племені, спадковості, традицій, які передавалися із покоління в покоління. Виявляється, багато в чому життя людини визначається не тільки його народженням, долею (гороскопом народження), але і спадщиною предків. Кожному з нас бажано знати своїх предків до 7-го коліна. Хто має інформацію, той володіє ситуацією. Розглянемо докладніше…

 


Сторінка 1 з 2

Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

| НАШ YOUTUBE-КАНАЛ
| МИ в FACEBOOK«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання.

heritage@spadok.org.ua
twitter instagram pinterest skype tumblr 

Допомога проекту: