СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Головна Видатні українці
Видатні українці

Україна має ким пишатися. Чимало видатних людей народилося в Україні. Вони стали відомими й далеко за її межами. Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Україна - це далеко не увесь перелік їх. У цій рубриці ми будемо знайомити з Великими українцями та поглиблювати знання про них. 

AddThis Social Bookmark Button

Історія галичанки, яка побачила світ, або дивовижні обрії Софії Яблонської

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Un452342342342342-1“В моїх мандрівках, з краю до краю, я ніде не зустріла раю, якого сподівалася. Зате іноді, хоч здалека, схопила кілька відблисків земного щастя, яке тепер має для мене більшу вартість, ніж уявлені раї”, – рефлексувала Софія Яблонська 1934 року.

AddThis Social Bookmark Button
 

Василь Вишиваний, або життя щирого українця ерц-герцога Вільгельма фон Габсбурга

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Untitle52252525vssd-118 серпня 1948 року в застінках Лук’янівської тюрми в Києві, в наслідок багатомісячних катувань кагебісткими катами, обірвалося життя ерц-герцога Вільгельма фон Габсбурга (Wilhelm Franz von Habsburg-Lothringen), представника однієї із найславетніших європейських монархічних династій, якому судилося вписати яскраву сторінку у драматичний перебіг Національно-визвольної боротьби Українського Народу, під ім’ям Василь Вишиваний.

AddThis Social Bookmark Button
 

Петро Обаль - останній романтик галицького класичного мистецтва

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

obalpertroi

Мистецький доробок цього непересічного в українському мистецтві художника, з перспективи часу, спонукає пильніше придивитися до його життя і творчості.Автор понад 500 робіт живопису, графіки, екслібрису.Твори художника  експонувалися у містах: Берлін (Німеччина), Братислава (Словаччина), Відень (Австрія), Женева (Швейцарія), Івано-Франківськ, Київ, Прага (Чехія), Торунь (Польща), Ульяновськ (нині РФ), Чикаґо (США). Дотепер нема серйозного дослідження творчості П.Обаля, хоч існує-животіє (і за це слава Богу!) у Стрию меморіальний музей митця, підтримуваний героїчними зусиллями дочки художника Віри.

AddThis Social Bookmark Button
 

Галицькі натуралісти: Костянтин-Станіслав Петруський

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

naturalistpewewqeqІм'я знаменитого галицького натураліста Костянтина-Станіслава Петруського було несправедливо забуто в різні періоди нашої історії. Він – випускник Львівського і Болонського університетів сам створив у рідному селі Підгородці зоологічний дослідницький центр - перший звіринець або природоохоронний парк у всій Австро-Угорській імперії, а можливо й в Європі.

AddThis Social Bookmark Button
 

Українські полководці: від давнини до Другої Світової

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

polkruissЕволюція ролі командувача у війську відбивала ті чи інші тенденції історичного розвитку Русі-України. Військові традиції наших предків занурюються у легендарні часи, коли билинно-літописні князі стояли на чолі "народу-війська", тобто ополчення із усіх дорослих чоловіків. Тоді ватажок завжди йшов попереду інших, своєю звитягою завойовуючи авторитет і пошану у племені.

AddThis Social Bookmark Button
 


Сторінка 1 з 2

Підписатись 
на публікації проекту: