СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Світочі і герої України

Україна має ким пишатися. Чимало видатних людей народилося в Україні. Вони стали відомими й далеко за її межами. Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Україна - це далеко не увесь перелік їх. У цій рубриці ми будемо знайомити з Великими українцями та поглиблювати знання про них. 

e-max.it: your social media marketing partner

Петро Обаль - останній романтик галицького класичного мистецтва

e-mail Друк

obalpertroi

Мистецький доробок цього непересічного в українському мистецтві художника, з перспективи часу, спонукає пильніше придивитися до його життя і творчості.Автор понад 500 робіт живопису, графіки, екслібрису.Твори художника  експонувалися у містах: Берлін (Німеччина), Братислава (Словаччина), Відень (Австрія), Женева (Швейцарія), Івано-Франківськ, Київ, Прага (Чехія), Торунь (Польща), Ульяновськ (нині РФ), Чикаґо (США). Дотепер нема серйозного дослідження творчості П.Обаля, хоч існує-животіє (і за це слава Богу!) у Стрию меморіальний музей митця, підтримуваний героїчними зусиллями дочки художника Віри.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Галицькі натуралісти: Костянтин-Станіслав Петруський

e-mail Друк

naturalistpewewqeqІм'я знаменитого галицького натураліста Костянтина-Станіслава Петруського було несправедливо забуто в різні періоди нашої історії. Він – випускник Львівського і Болонського університетів сам створив у рідному селі Підгородці зоологічний дослідницький центр - перший звіринець або природоохоронний парк у всій Австро-Угорській імперії, а можливо й в Європі.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Українські полководці: від давнини до Другої Світової

e-mail Друк

polkruissЕволюція ролі командувача у війську відбивала ті чи інші тенденції історичного розвитку Русі-України. Військові традиції наших предків занурюються у легендарні часи, коли билинно-літописні князі стояли на чолі "народу-війська", тобто ополчення із усіх дорослих чоловіків. Тоді ватажок завжди йшов попереду інших, своєю звитягою завойовуючи авторитет і пошану у племені.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Олесь Бердник. Послання до Росії (1978 рік)

e-mail Друк
berdnykdorosikjiРосіє!

У минулі часи, дружні або ворожі, діалоги між народами тривали постійно. Вони відбувалися стихійно. В сучасну добу цей привілей народних речників узурповано диктаторами — насильниками Права. Тому велика німота панує в духовній сфері наших націй, а натомість клекоче соціальний базар брехнею, зрадою і мізерними підробками єднання, дружби та злагоди.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Самоідентифікація Просвітителя. Борис Грінченко

e-mail Друк

Untitl533535533ed-1

 

О скільки сліз
повинні ми утерти,
О скільки пут
повинні розітнуть!
Скількох слабих
одрятувать од смерти,
Скільком сліпим
їх очі повернуть!

e-max.it: your social media marketing partner
 


Підписатись 
на публікації проекту: