Головна ➤ ♦ Духовна культура ➤

Видатні українці


Видатні українці та їх внесок в українську культуру. Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Григорій Сковорода та багато-багато інших. Україна має ким пишатися. Чимало полководців, філософів, поетів і письменників, науковців, дослідників народилися в Україні. Золотими літерами вони увійшли в історію української культури, проте... Дехто з них був, на жаль, забутий, а про когось знаємо дуже мало. На цій сторінці пообіцяємо знайомити вас з Великими українцями: історії їхнього життя, цікаві розповіді та факти, спогади і мемуари та багато іншого. 

 Григорій Сковорода

 Тарас Шевченко

Іван Франко 

 Леся Українка

10 фактів про художницю Марію Приймаченко

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Художниця Марія ПриймаченкоМарія Приймаченко народилася за різними даними 31 грудня 1908 або близько 12-13 січня 1909 року у селі Болотня на Київщині. За своє 89-річне життя створила понад 650 робіт. Вважається неперевершеним митцем наївного народного стилю (примітивізму). У своїх роботах зображувала чарівних тварин, квіти та сюжети з селянського побуту. Протягом життя художниці її картини відвідали експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, численних республіканських показів мистецтв, а також побували у Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Сьогодні картини Марії Приймаченко оцінюють в десятки тисяч доларів, проте все життя художниця прожила у скруті.

 

Федір Піроцький - винахідник першого в світі електричного трамвая

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Піроцький - винахідник трамваюПояві першого електричного трамваю світ завдячує українцеві Федору Піроцькому. Саме фізику з Полтавщини вперше спало на думку підвести електрику по дротах до рейок, на яких стояв трамвай, щоб звідти вона переходила до мотора. На сум, постать Піроцького так і залишається забутою та невизнаною в історії, тому ця робота мала на меті трохи відкрити завісу таємничості та пролити світло на окремі події на шляху до виникнення електричного трамваю, а також нагадати загалу, хто є справжнім винахідником цього виду транспорту.

 

Іван Пулюй - перший винахідник X-променів

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Іван Пулюй18 січня 1896 року нью-йоркській публіці вперше був представлений незвичайний прилад. Від бажаючих побачити вражаючі досліди з невидимим випромінюванням не було відбою, а журналістська братія на всі заставки розписувала неймовірні властивості Х-променів, включаючи їх здатність проникати в голову громадян і бути інструментом читання найпотаємніших думок. Проте, досі мало хто знає, що першим винахідником променів, які потім стануть "ренгенівськими" був українець Іван Пулюй. Про це та про інше у нашій статті. 

 

Остап Вишня - король українського сміху

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Остап Вишня«Король українського сміху» Остап Вишня не забував про почуття гумору не тільки на риболовлі чи полюванні, але й у застінках НКВД. Він був легендою ще за життя. Окремими виданнями вийшло близько двох сотень (!) книжок його гуморесок, фейлетонів, оповідань, зібрання творів. Творчість видатного майстра сміху студіюють у школах, вона є обов’язковою на факультетах журналістики університетів під час вивчення теми «Фейлетон» і, звісно, на спецкурсі «Гумор і сатира у засобах масової інформації».

 

Юрій Котермак - дрогобицький звіздар і попередник Нострадамуса

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

imgonline-com-ua-Shape-RKu85esgkYCu3HmСин дрогобицького ремісника Юрій Котермак був ще зовсім малим, коли померла його мати під час родів. Батько мріяв, щоб син став ученою людиною, й послав його в науку до дяка. Юрій швидко навчився читати й писати і виявився найкращим учнем з-поміж усіх дітей у цього старенького чоловіка, який охоче віддавав їм свої знання.

 

Історія галичанки, яка побачила світ, або дивовижні обрії Софії Яблонської

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Un452342342342342-1“В моїх мандрівках, з краю до краю, я ніде не зустріла раю, якого сподівалася. Зате іноді, хоч здалека, схопила кілька відблисків земного щастя, яке тепер має для мене більшу вартість, ніж уявлені раї”, – рефлексувала Софія Яблонська 1934 року.

 

Василь Вишиваний, або життя щирого українця ерц-герцога Вільгельма фон Габсбурга

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Untitle52252525vssd-118 серпня 1948 року в застінках Лук’янівської тюрми в Києві, в наслідок багатомісячних катувань кагебісткими катами, обірвалося життя ерц-герцога Вільгельма фон Габсбурга (Wilhelm Franz von Habsburg-Lothringen), представника однієї із найславетніших європейських монархічних династій, якому судилося вписати яскраву сторінку у драматичний перебіг Національно-визвольної боротьби Українського Народу, під ім’ям Василь Вишиваний.

 

Петро Обаль - останній романтик галицького класичного мистецтва

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

obalpertroi

Мистецький доробок цього непересічного в українському мистецтві художника, з перспективи часу, спонукає пильніше придивитися до його життя і творчості.Автор понад 500 робіт живопису, графіки, екслібрису.Твори художника  експонувалися у містах: Берлін (Німеччина), Братислава (Словаччина), Відень (Австрія), Женева (Швейцарія), Івано-Франківськ, Київ, Прага (Чехія), Торунь (Польща), Ульяновськ (нині РФ), Чикаґо (США). Дотепер нема серйозного дослідження творчості П.Обаля, хоч існує-животіє (і за це слава Богу!) у Стрию меморіальний музей митця, підтримуваний героїчними зусиллями дочки художника Віри.

 


Сторінка 1 з 2

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...

загрузка...