English German Polish Spanish
Головна♦ Духовна культура ➤ ♦ Народні звичаї та обряди

Народні звичаї та обряди


Народні звичаї і обряди - це серцебиття української культури, природний "кровообіг", порушення якого означає - смерть, занепад.

Звичаї являють собою загальноприйняті неписані правила і закони, які тисячоліттями карбуються у культурній "ковальні" роду і передаються старійшинами з уст в уста, створюючи оберегове коло для етносу.

Звичаї - національний імунітет, який тримає народ в безпеці, забезпечуючи здорове і життєрадісне життя, продовження роду. В українській міфології, традиція має небесне коріння, божественне походження. Кожне свято являло собою своєрідний культ на вшанування певного божества-родоначальника, покровителя світу, тотема роду.

Календарний рік українців складався зі свят зимового, весняного, літнього і осіннього циклу, які усі разом ладували  - гармонізували і врівноважували простір. Сьогодні, в цифрову епоху, повне відтворення цієї прадавньої системи цінностей вже, на жаль, неможливе, але зберегти для майбутніших поколінь і застосувати як духовну концепцію, філософію - можливо, важливо і необхідно.


 Зимові звичаї та обряди

 Весняні звичаї та обряди

Літні звичаї та обряди 

 Осінні звичаї та обряди

Поховальні звичаї та обряди

Весільні звичаї та обряди

RSS канал Спадщина Предків Facebook Спадщина Предків Vkontakte Спадщина Предків Телеграм Спадщина Предків Twitter Спадщина Предків Instagram Спадщина Предків Flickr Спадщина Предків

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 

loading...