English German Polish Spanish
Головна♦ Духовна культура ➤ ♦ Народні звичаї та обряди

Народні звичаї та обряди


Народні звичаї і обряди - це серцебиття української культури, природний "кровообіг", порушення якого означає - смерть, занепад.

Звичаї являють собою загальноприйняті неписані правила і закони, які тисячоліттями карбуються у культурній "ковальні" роду і передаються старійшинами з уст в уста, створюючи оберегове коло для етносу.

Звичаї - національний імунітет, який тримає народ в безпеці, забезпечуючи здорове і життєрадісне життя, продовження роду. В українській міфології, традиція має небесне коріння, божественне походження. Кожне свято являло собою своєрідний культ на вшанування певного божества-родоначальника, покровителя світу, тотема роду.

Календарний рік українців складався зі свят зимового, весняного, літнього і осіннього циклу, які усі разом ладували  - гармонізували і врівноважували простір. Сьогодні, в цифрову епоху, повне відтворення цієї прадавньої системи цінностей вже, на жаль, неможливе, але зберегти для майбутніших поколінь і застосувати як духовну концепцію, філософію - можливо, важливо і необхідно.


 Зимові звичаї та обряди

 Весняні звичаї та обряди

Літні звичаї та обряди 

 Осінні звичаї та обряди

Поховальні звичаї та обряди

Весільні звичаї та обряди