Підшляшшя


Народне весілля українців Північного Підляшшя

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

U4114411441ntitled-1Північне Підляшшя як частина етнографічного регіону Підляшшя, що зараз входить до складу Підлянського воєводства республіки Польща, - це найвіддаленіша на північний захід українська етнічна територія. Назагал вона обіймає терени здебільшого між річками Нарвою та Бугом. Українцями, як показав перепис населення 2002 року, вважають себе всього 1400 мешканців Підлянського воєводства.

 

Жіноче і чоловіче вбрання Підляшшя

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

Chelm1861R

Підлляшшя - мало хто знає про цю історико-географічну область, що займає територію між Холмщиною на півдні, річкою Нарвою на півночі, Мазовією (Польща) на заході та Волинню і Поліссям на сході. Згідно з переписом населення 1897 р. українці складали національну більшість у Більському повіті тодішньої Гродненської губернії. У даній статті ми хочемо розповісти про елементи культури цього краю, а саме жіноче та чоловіче вбрання. 

 

Що ми знаємо про Підляшшя?

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

Unt41241241241itled-1На Підляшші є дуже популярне прислів’я: «Там сторона мила, де мати родила». Отже, щоб наша сторона – Підляшшя – була мила не тільки для нас, підляшуків, але і для всіх українців, хочу коротко розказати про історію Підляшшя, про підляшуків, про їхню мову, віросповідання, а зокрема про їх народну культуру, про фольклор.

 


Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

  НАШ YOUTUBE-КАНАЛ  МИ В FACEBOOK

  Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr