СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Підляшшя

Народне весілля українців Північного Підляшшя

e-mail Друк

U4114411441ntitled-1Північне Підляшшя як частина етнографічного регіону Підляшшя, що зараз входить до складу Підлянського воєводства республіки Польща, - це найвіддаленіша на північний захід українська етнічна територія. Назагал вона обіймає терени здебільшого між річками Нарвою та Бугом. Українцями, як показав перепис населення 2002 року, вважають себе всього 1400 мешканців Підлянського воєводства.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Жіноче і чоловіче вбрання Підляшшя

e-mail Друк

Untitle414141414141141441d-1ЖІНОЧЕ ВБРАННЯ
Зачіска й убір голови

На щодень дівчина заплітала волосся в одну косу, закінчуючи її стрічкою. До церкви чи в гостину одягала „чілко”, різновид дівочого вінка. Зроблений із твердого паперу, він був покритий спереду для прикраси наморщеним білим тюлем. Ззаду причеплено численні стрічки („стяги” або „китаї”). Волосся під чілком розпущене. На весілля молода зодягала чілко, прикрашене живими або штучними квітами і віночком із рути чи барвінку.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Що ми знаємо про Підляшшя?

e-mail Друк

Unt41241241241itled-1На Підляшші є дуже популярне прислів’я: «Там сторона мила, де мати родила». Отже, щоб наша сторона – Підляшшя – була мила не тільки для нас, підляшуків, але і для всіх українців, хочу коротко розказати про історію Підляшшя, про підляшуків, про їхню мову, віросповідання, а зокрема про їх народну культуру, про фольклор.

e-max.it: your social media marketing partner
 


Підписатись 
на публікації проекту: