English German Polish Spanish
Головна♦ Етнографія ➤ ♦ Підляшшя

Підшляшшя


AddThis Social Bookmark Button

Народне весілля українців Північного Підляшшя

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

U4114411441ntitled-1Північне Підляшшя як частина етнографічного регіону Підляшшя, що зараз входить до складу Підлянського воєводства республіки Польща, - це найвіддаленіша на північний захід українська етнічна територія. Назагал вона обіймає терени здебільшого між річками Нарвою та Бугом. Українцями, як показав перепис населення 2002 року, вважають себе всього 1400 мешканців Підлянського воєводства.

AddThis Social Bookmark Button
 

Жіноче і чоловіче вбрання Підляшшя

Друк
Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

Untitle414141414141141441d-1ЖІНОЧЕ ВБРАННЯ
Зачіска й убір голови

На щодень дівчина заплітала волосся в одну косу, закінчуючи її стрічкою. До церкви чи в гостину одягала „чілко”, різновид дівочого вінка. Зроблений із твердого паперу, він був покритий спереду для прикраси наморщеним білим тюлем. Ззаду причеплено численні стрічки („стяги” або „китаї”). Волосся під чілком розпущене. На весілля молода зодягала чілко, прикрашене живими або штучними квітами і віночком із рути чи барвінку.

AddThis Social Bookmark Button
 

Що ми знаємо про Підляшшя?

Друк
Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 3

Unt41241241241itled-1На Підляшші є дуже популярне прислів’я: «Там сторона мила, де мати родила». Отже, щоб наша сторона – Підляшшя – була мила не тільки для нас, підляшуків, але і для всіх українців, хочу коротко розказати про історію Підляшшя, про підляшуків, про їхню мову, віросповідання, а зокрема про їх народну культуру, про фольклор.

AddThis Social Bookmark Button