English German Polish Spanish
Головна♦ Етнографія ➤ ♦ Наддніпрянщина

Наддніпрянщина


AddThis Social Bookmark Button

ІСТОРІЯ ДЕСНЯНСЬКОГО КРАЮ

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

636363345мчсмтттІСТОРІЯ ПОДЕСІННЯ: ПОЧАТОК

Територію Подесіння (за археологічною періодизацією)люди почали заселяти за доби верхнього палеоліту (35-10 тис. років тому). Прийшли вони на цю територію, ймовірно, з Закарпаття, котре було найпершим районом сучасної України, заселеним людьми.

За геологічною періодизацією, період палеоліту припадає на добу плейстоцену (1 млн.-10 тис. років тому). Це період великого зледеніння північної півкулі. На час 20-17 тис. років тому припадає максимальне похолодання. Крім того, крига вкривала сучасний світовий океан до широти Іспанії/Японії. А крига не зволожує повітря і відбиває сонячні промені. Тож, крім низьких температур, маємо ще й сухість клімату. Встановлюється різкоконтинентальний клімат з холодною зимою і сухим спекотним літом. (В літературі пишуть, що клімат нагадував сучасну Чукотку, але хто з вас був на Чукотці і може все це собі уявити?).

AddThis Social Bookmark Button
 

Легенди Черкаського краю

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

234324234324234234Колодязь Тараса був у Черкасах  біля  Дніпра

Т.Г.Шевченко під час третього приїзду в Україну був у Черкасах кілька днів – з 18 по 22 липня 1859 р. Кожна подія, факт, пов’язані з присутністю Шевченка, з часом обростали легендами.

Ось одна з них.

AddThis Social Bookmark Button
 

Вірування давніх слов’ян на теренах Броварщини

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

U522525252525ntitled-2Іншим джерелом до вивчення історії нашого краю доби Київської Русі с топоніми, себто назви місцевості. Чимало з них розповідає нам про світ язичницьких вірувань давніх русичів — наших далеких предків. На час утворення Києво-Руської держави на землях східних слов’ян, зокрема і на Броварщині, знаходилась велика кількість язичницьких святилищ і священних місць, що знайшло своє відображення в назвах сіл та урочищ.

AddThis Social Bookmark Button
 

Етнографічні описи селян Київської губернії

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Unt777777777777itled-1Етнографічні описи селян Київської губернії, переважно тих, які належать до Державних маєтностей, з історичними відомостями про традиції, пам’ятки й старожитності краю, з їхніми малюнками. Складені доктором медицини Де ля Флізом, медико-хирургом Імператорської Московської медико-хірургічної академії, членом Імператорського академічного медичного Віленського та Київського товариств, дійсним членом комісії при Імператорському університеті Св. Володимира та ін., старшим лікарем Київських державних маєтностей, надвірним радником. 1854 [Д. П. Де ля Фліз. Альбоми. — К., 1996. — Том. 1.]

AddThis Social Bookmark Button