Таврія


ТаврикаТаврія - історична назва Криму, походить від назви племен, які тут проживали - таврів. Давньогрецькі історики, елліни називали Кримський півострів - Таврика або Таврида. Таври були автохтонами і мали індоєвропейське походження. Етнонім "таври" означає - бик. Більшість таврів були хліборобами, проте частина істориків вважають, що серед них була і своєрідна каста піратів. 


Таври

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 9

таври народ кримуАнтичні джерела донесли до нас то скупі, то щедріші повідомлення про найдавніших мешканців Криму - кіммерійців, таврів, скіфів, сарматів. Основними поселенцями Криму, особливо гористої частини, античні автори називають таврів. Перша письмова згадка, що описує розселення таврів на Кримському півострові та їх звичаї належить Геродоту: "... звідси (Каркинітіда - район сучасної Євпаторії) йде гориста країна, що лежить вздовж того ж моря. Вона впадає в Понт (Чорне море) і населена племенами таврів аж до так званого Херсонеса Скелястого (Керченський півострів) ...".

 

Загадки глибин Чорного Моря

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 4

еукеукеUntitled4444-478Оглядаючи берега стародавнього русла Дніпра, вчені з'ясували , що 7-8 тисяч років тому це була суша , і Пра-Дніпро впадав у Чорне озеро, правда , на дуже великому віддаленні від сучасного берега. Це вдалося встановити за допомогою аналізу проб грунтових порід , піднятих з дна моря геологічними трубками. У кількох таких кернах виявився той самий грунт з того берега , який існував тисячоліття тому.

 

Крим на перехресті цивілізацій: атланти, кентаври

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

imgonline-com-ua-Shape-W71OMgkwSMRGMДивовижна історія Криму рясніє яскравими фарбами подій давно минулих століть. Нашарування культур народів, що колись населяли цю землю, взаємопроникаючих і збагативших один одного, створили захопливий вінок легенд, заснованих на реаліях тих часів. Населяли цю землю таври, кіммерійці, скіфи, греки, алани, остготи, авари, вірмени, перси, євреї, русичі. Багато бачила земля кримська. Наш півострів - особливий магніт, досі притягуючий настільки сильну увагу не однієї країни...

 

Чорне море в геополітичних візіях українців

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

chormerfdsfsdfsdfsf1Населення, яке з давніх-давен мешкало на теренах сучасної України, спочатку на рівні практик повсякденного життя, а потім різних політичних концепцій розуміло виняткове значення Чорного моря. Воно із самого початку й до сьогодні сприймалось як елемент системи сполучення цих територій із Європою, Азією, а згодом і всім світом. Недарма Степан Рудницький, відомий український історик, географ і геополітик, порівнював Чорне море та систему українських річок чорноморського басейну із цибулиною: коріння її через протоки Босфор та Дарданелли доходило до Середземного моря й Атлантики, а своїми пір’їнами-стеблинами (річками) вона сполучала величезну територію аж до північно-східного узбережжя Балтійського моря.

 

Одісея до острова Зміїний

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Одісея до острову ЗміїнийЗагадковий острів Зміїний — Його знали як острів Ахілла, острів Філоксія, острів Блаженних, Ілан-Ада, Серпілор, Фідонісі, і з першої половини ХІХ століття й дотепер він відомий як острів Зміїний.

 

Культурна спадщина українського Причорномор'я

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

північне причорноморяНезважаючи на нинішнє лихоліття, свідками якого ми є, я хотів би розповісти про деякі грані унікального причорноморського краю України, де мені днями пощастило побувати вперше, або, навпаки, де я вже багато разів бував. Але, при цьому, з одного боку, я відчуваю щемливе розчарування за недбалість, бездарність і нездатність окремих чиновників зберегти унікальне надбання, а з іншого - не втомлююся знову і знову надихатися і відчувати гордість за свою країну, що саме у нас є такі перлини. Сподіваюся, що для деяких читачів, це також може викликати гордість за свій край, за Україну і надихнути на любов до унікальної культурної та природної спадщини, на збереження навколишнього природного та соціального середовища нашої прекрасної Батьківщини.

 


Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...

загрузка...