English German Polish Spanish
Головна♦ Матеріальна культура♦ Музеї ➤ Бориславський історико-краєзнавчий музей

Бориславський історико-краєзнавчий музей

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

imgonline-com-ua-Shape-5MdtdcvYoMБорисла́вський істо́рико-краєзна́вчий музе́й — краєзнавчий музей у місті Бориславі, Дрогобицького району, Львівської області, зібрання матеріалів і предметів з природи, культури та історії Бориславщини. Створення Бориславського історико-краєзнавчого музею, починаючи від 20 березня1986 року, було приурочено до святкування 600-ліття міста.

 

 Збором фондів музею, на громадських засадах, займався вчитель біології місцевої середньої школи Микола Крижанівський (який і став першим директором закладу). Для допомоги йому була створена музейна рада, що складалася з близько 10 осіб. Частину матеріалів для музею було забрано з музею Стефана Коваліва і Івана Франка (директор Михайло Івасенко) та музею нафтогазової промисловості (директор Ярослав Мирка). Деякі жителі Борислава віддавали свої речі та документи для музею. Його фонди знаходилися у дерев'яному приміщенні старої СШ № 4, яке нині не існує, а місце для експозиції було надано в будівлі костелу, що викликало неоднозначну реакцію в місцевих мешканців.

Згодом, через хворобу, М. Крижанівський залишив посаду директора музею. А за деякий час, зокрема 12 січня 1989 року на цю посаду було призначено Степана Сторонського. Однак заклад у цей час майже не працював у зв’язку з початком відродження релігійних свобод у Бориславі і зокрема поверненням культової споруди релігійній громаді 1989 року.

Приміщення для музею, який фактично наново створювався від 1989 року, було віднайдено в самому центрі містечка, — це був ошатний будиночок на вул. Шевченка, 75, сумновідомий як НКВСівська катівня.

Вже за незалежної України, в 1995 році з припиненням функціонування Бориславського Музею нафтової і газової промисловості, який знаходився у колишньому Палаці культури нафтовиків (у 2000-х розпочато відродження, фактично нове створення музею), залишки його фондів були передані до міського історико-краєзнавчого музею.

1996 року в музеї створено виставкову залу загальною експозиційною стендовою площею бл. 47 м².

Експонати Бориславського історико-краєзнавчого музею розміщені у 5 залах:

  1. Природничий зал — складається з 2 кімнат, розповідає про тваринний та рослинний світ місцевості, корисні копалини, кліматичні умови;
  2. Зала давньої історії — тут представлені рештки мамонта, знаряддя праці первіснообщинного ладу та Середньовіччя. Цікавий експонат — бочка з суцільного дерева (кодуб);
  3. Зала історії Борислава кінця XIX — початку ХХ ст.ст. — містить матеріали з історії міських нафтових промислів, зокрема знаряддя праці для добування нафти. Також представлені фотографії Борислава, портрет винахідника очистки нафти, картина художника Фолькельта «Борислав. 1918 р.». Показано видобуток озокериту та побутові речі: віялка для зерна, знаряддя ткацтва;
  4. Відділ «Борислав і ІІ світова війна»;
  5. Окрема кімната «Життя і творчість Стефана Коваліва» — присвячена місцевому вчителю, директору школи, публіцисту. Тут зібрані фотографії, документи, особисті речі літератора і краєзнавця.

В коридорі музею представлені картини сучасних митців: Романа Гоговського, Романа Ющака, Романа Ковалика, Михайла Яремківа, Наталі Оршик та Любові Панів.

Також діє виставкова зала з постійно діючими експозиціями.

Час роботи:
11:00-17:00; 
субота, неділя — вихідні.

Вартість квитків:
Дорослий — 15 грн; 
Дитячий — 8 грн.
Вартість екскурсії:
Група — 30 грн.

Контакти:
Львівська область 
м. Борислав 
вул. Т. Шевченка, 75 
Тел.: +38 (03248) 5-08-06 (дзвонити двічі), +38 (03248) 4-29-96.


Теги:     музеї      культура      Борислав      історія      краєзнавство

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

RSS канал Спадщина Предків Facebook Спадщина Предків Vkontakte Спадщина Предків Телеграм Спадщина Предків Twitter Спадщина Предків Instagram Спадщина Предків Flickr Спадщина Предків

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 

loading...