СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Мова і писемність

Українська мова й писемність — це здобуток культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам'ять народу, і щирість душі. Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік. Протягом тривалого часу вчені вважали, що писемність у наших предків з'явилася у зв'язку із запровадженням християнства. Проте є підстави стверджувати, що вона виникла раніше. Найдавніші пам'ятки такого роду відносяться до палеоліту і датуються XVII-XVI тисячоліттями до Р.Х. Чи не найдавніші символи зафіксовані у гротах святилища Кам’яна Могила та в Межиріцькій стоянці на кістці мамонта. Наскальний малюнок, піктографія, клинопис, ідеографічне письмо - усе це свідки зародження української мови і писемності.

AddThis Social Bookmark Button

Звідки в Києві взялася українська мова?

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

kyivsanskrmova33Що спільного в української мови із санскритом... Як розмовляли прадавні слов’яни... Яка була мова в Україні, коли України ще не було... Коли зародилася українська...

AddThis Social Bookmark Button
 

СКІЛЬКИ РОКІВ НАШИМ ІМЕНАМ?

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

52353245ммчмчмчЖива народна мова відображає сліди такої глибокої давнини, яку письмові джерела засвідчити не можуть. Величезну історичну інформацію приховують у cобі також імена. За останні півсторіччя наука зробила спроби дешифрування слів-імен. Але це лише спроби. До цього часу неясні, наприклад, ще такі найменування, як скіфи, фракійці, гети, кіммерійці, алазони, неври, кгуни... Загадку являють собою й імена людей. Скажімо, такі як Володимир, Василій (Василь), Борис, Сидір, Варвара, Пелагея (Палажка), Парасковія (Параска), Уляна (Уля) та ін.

AddThis Social Bookmark Button
 

САНСКРИТ - ПРАУКРАЇНСЬКА МОВА

e-mail Друк
Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

5252525252мчммчмЖодна планетарна мова не оповита таким серпанком загадковості й пошанівку, як санскрит. Його називають прамовою людства, священною мовою, мовою богів. Лише з 1762р, коли англійці загарбали Індію, до вчених світу почали надходити відомості про санскрит як мову священних книг, а отже, як найбільш давню мову планети.

AddThis Social Bookmark Button
 

Історія походження української мови

e-mail Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

553535353ммчмччммч

Кілька «початкових» століть слов'янської мовної історії залишилися без будь-якої письмової фіксації з боку самих слов'ян. Тим не менше, наукове вивчення слов'янських мов дає підстави до окреслення імовірного «початкового» історичного стану, з якого далі розвинулися сучасні слов'янські мови.

AddThis Social Bookmark Button
 

Писемність Трипільської культури

e-mail Друк
Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

Untitlewrrwwwerewrwed4444-478Трипільці не тільки вірили у магічну силу керамічних зображень, але відображали у них свої переконання, думки та досвід. Поступово ці малюнки перетворилися на піктографічну писемність (одне зображення — піктограма — передавало ціле повідомлення).

AddThis Social Bookmark Button
 


Сторінка 2 з 3

Підписатись 
на публікації проекту: