English German Polish Spanish
Мова і писемність

Українська писемність зародилась дуже давно. Задовго ще до Кирила і Мефодія та їх абетки, на нашій території були ознаки праслов'янської писемності - рунічні знаки, клинопис. 

AddThis Social Bookmark Button

Українська мова: етапи історії

Друк
Рейтинг 4.4 з 5. Голосів: 5

Untitlwewqewed-1УКРАЇНСЬКА МОВА – одна з 30–40 найбільш поширених мов світу, державна мова в Україні, мова українських меншин у багатьох країнах світу. Загальна кількість носіїв української мови дорівнює приблизно 40–45 млн, відповідно ця мова посідає 2-ге або 3-тє місце серед слов’янських мов щодо кількості мовців (на першому місці російська мова, на другому – українська або польська.).

AddThis Social Bookmark Button
 

Шумерські мовні відповідники у сучасній українській мові

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

shumer434 У попередньому матеріалі «Легенда про Кия, Щека, Хорива, Либідь та її малоазійські корені» ми розглянули етимологію слова кий (камінь) і визначили його шумерське (тюркське) походження. Нове дослідження продовжує пошук, та етимологічне визначення, інших шумерських слів, які знаходять місце в сучасній українській мові.

 

AddThis Social Bookmark Button
 

ДІЗНАЙСЯ ПОХОДЖЕННЯ СВОГО ПРІЗВИЩА

Друк
Рейтинг 3.6 з 5. Голосів: 41

prizvyshcgaertgfgНагадуємо, що у нашій спільноті діє послуга: Аналіз та тлумачення українських прізвищ, а також Дослідження родоводу. Аналіз прізвища - це лінгвістичне дослідження історії походження слова - прізвища. Така наука називається антропонімікою, а також ономастикою (від грецьких слів «антропос» - «людина» і «онома» - «ім'я»). Метою антропонімічних досліджень є виявлення інформації, яку несе в собі прізвище. 

AddThis Social Bookmark Button
 

Українська мова - одна із наймелодійніших мов світу

Друк
Рейтинг 4.4 з 5. Голосів: 8
movakalunovaЯк відомо, спостерігаються певні відмінності у сприйнятті різних мов передусім їхніми носіями. Так, давні греки підкреслювали гармонійність своєї мови на противагу невпорядкованій, начебто подібній до беззмістовного белькотання мові “варварів”. Давні слов’яни підкреслювали зрозумілість своєї мови (виводячи назву слов’яни від слово) на противагу незрозумілим мовам сусідів – начебто “німих”, німців. А баски, абхази, ірландці, тобто носії давніх середземноморських культурних традицій, звертають увагу передусім на складність своєї мови на противагу іншим. Носії української мови підкреслюють передусім її милозвучність. “Те, що українська мова відзначається особливою милозвучністю, відомо здавна, і, здається, ніхто не сумнівається в цьому тепер…”, – пише дослідник Тоцька Н.І.
AddThis Social Bookmark Button
 

Мова козаків. Якою була українська 400 років тому

Друк
Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

smallkozakmovaЩо ми знаємо про українську мову? Вона гарна, мелодійна. Перші літературні твори співочою, солов’їною були написані Шевченком («Кобзар» 1840 року) та Котляревським («Енеїда» 1798 року).

AddThis Social Bookmark Button
 


Сторінка 1 з 3