СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Мова і писемність

Українська мова й писемність — це здобуток культури і духовної діяльності українського народу. В ній і мудрість віків, і пам'ять народу, і щирість душі. Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік. Протягом тривалого часу вчені вважали, що писемність у наших предків з'явилася у зв'язку із запровадженням християнства. Проте є підстави стверджувати, що вона виникла раніше. Найдавніші пам'ятки такого роду відносяться до палеоліту і датуються XVII-XVI тисячоліттями до Р.Х. Чи не найдавніші символи зафіксовані у гротах святилища Кам’яна Могила та в Межиріцькій стоянці на кістці мамонта. Наскальний малюнок, піктографія, клинопис, ідеографічне письмо - усе це свідки зародження української мови і писемності.

e-max.it: your social media marketing partner

Шумерські мовні відповідники у сучасній українській мові

e-mail Друк

shumer434 У попередньому матеріалі «Легенда про Кия, Щека, Хорива, Либідь та її малоазійські корені» ми розглянули етимологію слова кий (камінь) і визначили його шумерське (тюркське) походження. Нове дослідження продовжує пошук, та етимологічне визначення, інших шумерських слів, які знаходять місце в сучасній українській мові.

 

e-max.it: your social media marketing partner
 

ДІЗНАЙСЯ ПОХОДЖЕННЯ СВОГО ПРІЗВИЩА

e-mail Друк

prizvyshcgaertgfgНагадуємо, що у нашій спільноті діє послуга: Аналіз та тлумачення українських прізвищ. 

Аналіз прізвища - це лінгвістичне дослідження історії походження слова - прізвища. Така наука називається антропонімікою, а також ономастикою (від грецьких слів «антропос» - «людина» і «онома» - «ім'я»). Метою антропонімічних досліджень є виявлення інформації, яку несе в собі прізвище. Прізвища аналізують вчені-лінгвісти, антропономісти. 

 

e-max.it: your social media marketing partner
 

Українська мова - одна із наймелодійніших мов світу

e-mail Друк
movakalunovaЯк відомо, спостерігаються певні відмінності у сприйнятті різних мов передусім їхніми носіями. Так, давні греки підкреслювали гармонійність своєї мови на противагу невпорядкованій, начебто подібній до беззмістовного белькотання мові “варварів”. Давні слов’яни підкреслювали зрозумілість своєї мови (виводячи назву слов’яни від слово) на противагу незрозумілим мовам сусідів – начебто “німих”, німців. А баски, абхази, ірландці, тобто носії давніх середземноморських культурних традицій, звертають увагу передусім на складність своєї мови на противагу іншим. Носії української мови підкреслюють передусім її милозвучність. “Те, що українська мова відзначається особливою милозвучністю, відомо здавна, і, здається, ніхто не сумнівається в цьому тепер…”, – пише дослідник Тоцька Н.І.
e-max.it: your social media marketing partner
 

Мова козаків. Якою була українська 400 років тому

e-mail Друк

smallkozakmovaЩо ми знаємо про українську мову? Вона гарна, мелодійна. Перші літературні твори співочою, солов’їною були написані Шевченком («Кобзар» 1840 року) та Котляревським («Енеїда» 1798 року).

e-max.it: your social media marketing partner
 

Англійські вчені про українські корені індоєвропейських мов

e-mail Друк

smallstoryofendlsjdМови майже однієї третини людської раси мають те, що Вільям Джонс назвав "спільним джерелом". Десь між 3500 і 2500 роками до нашої ери, індоєвропейська громада, яка була, вірогідно, заснована у Центральній Європі, рушила на схід і захід.

e-max.it: your social media marketing partner
 


Сторінка 1 з 3

Підписатись 
на публікації проекту: