Мова і писемність

Українська писемність зародилась дуже давно. Задовго ще до Кирила і Мефодія та їх абетки, на нашій території були ознаки праслов'янської писемності - рунічні знаки, клинопис. 

Образливі іменники в українській мові

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 3

Українські лайливі словаМало хто знає, скільки в українській мові є цікавих маловживаних слів на всі випадки життя. Публікуємо список українських образливих, лайливих іменників, серед яких є багато архаїзмів, котрі рекомендуємо вживати замість огидних сучасних "матюків". Ми зібрали образливі слова і вирази з усієї України.

 

Діалекти Західної України

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Карта діалектів Західної УкраїниДізнайтесь, що таке "вонуча" та "тертюхи", або як називають "велосипед" в різних західноукраїнських містах. Карта діалектів Західної України. 

 

Михайло Красуський - Давність української мови (1879)

Рейтинг 4.2 з 5. Голосів: 5

imgonline-com-ua-Shape-5jgvHzIJVnI2VЦя праця опублікована 1880 року мізерним накладом. Вона не залишилася не поміченою фахівцями, однак масовий освічений читач досі не відає про її унікальні результати. Брошура "Древность малороссийского языка" Михайла Красуського (про її існування повідав упорядникові ще під час роботи ІХ Міжнародного з'їзду славістів покійний О.Знойко) була виявлена в конволюті ... без назви. Тут допоміг С.Плачинда. Згдом прапився поклик на досить оперативну рецензію в "Русском филологическом вестнике", проте саме за той рік немає часопису в подільському сховищі дореволюційних журналів...

 

Культура ім'янаречення: етногенез імен та давній український іменослов

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 8

names-girlІм'я - це те, що "дають", що "носять", чим "пишаються", що "втрачають", за честь якого "сперечаються" і яке подекуди й "ганьблять"... Ім'я або імення - це специфічна особиста назва людини, що дається їй при народженні; це головний атрибут певної особи, що часто стає її рівнозначним символом. 

 

Українська мова: етапи історії

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 8

Untitlwewqewed-1УКРАЇНСЬКА МОВА – одна з 30–40 найбільш поширених мов світу, державна мова в Україні, мова українських меншин у багатьох країнах світу. Загальна кількість носіїв української мови дорівнює приблизно 40–45 млн, відповідно ця мова посідає 2-ге або 3-тє місце серед слов’янських мов щодо кількості мовців (на першому місці російська мова, на другому – українська або польська.).

 


Сторінка 1 з 4