Мова і писемність

Українська писемність зародилась дуже давно. Задовго ще до Кирила і Мефодія та їх абетки, на нашій території були ознаки праслов'янської писемності - рунічні знаки, клинопис. 

108 синонімів українського дієслова 'говорити'

Рейтинг 4.4 з 5. Голосів: 5

Слово говоритиУ живій, пульсуючій мільйонами джерел криниці української Мови наявне бездонне число синонімів до слова «мовити», «говорити» з більшим або меншим градусом «емоційної», «характерної» чи «сленгової» лексики.

 

Яке походження має слово 'дякую'?

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 3

слово дякуюМабуть, кожен з нас щодня чує або говорить: "дякую", "щиро дякую", "сердечно дякую", "гарно дякую" тощо. Проте мало хто знає походження цього слова. А воно дуже давнє. Етимологія зберігає безліч цікавинок. Отож, як з'явилося українське "дякую"  - про це поговоримо у нашій статті. 

 

Образливі іменники в українській мові

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 4

Українські лайливі словаМало хто знає, скільки в українській мові є цікавих маловживаних слів на всі випадки життя. Публікуємо список українських образливих, лайливих іменників, серед яких є багато архаїзмів, котрі рекомендуємо вживати замість огидних сучасних "матюків". Ми зібрали образливі слова і вирази з усієї України.

 

Діалекти Західної України

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Карта діалектів Західної УкраїниДізнайтесь, що таке "вонуча" та "тертюхи", або як називають "велосипед" в різних західноукраїнських містах. Карта діалектів Західної України. 

 

Михайло Красуський - Давність української мови (1879)

Рейтинг 3.7 з 5. Голосів: 6

imgonline-com-ua-Shape-5jgvHzIJVnI2VЦя праця опублікована 1880 року мізерним накладом. Вона не залишилася не поміченою фахівцями, однак масовий освічений читач досі не відає про її унікальні результати. Брошура "Древность малороссийского языка" Михайла Красуського (про її існування повідав упорядникові ще під час роботи ІХ Міжнародного з'їзду славістів покійний О.Знойко) була виявлена в конволюті ... без назви. Тут допоміг С.Плачинда. Згдом прапився поклик на досить оперативну рецензію в "Русском филологическом вестнике", проте саме за той рік немає часопису в подільському сховищі дореволюційних журналів...

 


Сторінка 1 з 4

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?