Субота
15 черв., 2024
     

Ukrainian English

Про цифрове стеження, Бігуса і психопатів в погонах... Або камо грядеши?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 7

Стеження за журналістами Бігуса

Днями українські ЗМІ сколихнула чергова новина. За співробітниками антикорупційного видання Bihus.info вели приховане аудіо- та відеоспостереження. 16 січня 2024 року на Youtube-каналі "Народна правда", який має 1.56K підписників, невідомі "злили" відео з нарізкою різних епізодів, на яких оператори (чи то пак журналісти) Бігуса замовляють по телефону наркотичні речовини і наче навіть вживають їх. Сам засновник Денис Бігус вже прокоментував інцидент й підтвердив автентичність матеріалів. Разом з тим, він записав ще одне відеозвернення, у якому більш детально розглянув цей випадок й засудив тиск на журналістику.


Ось так "тишлеки" помстились Денису Бігусу за його надто активну професійну діяльність. Під "тишлеками" я розумію всю ту фсбшно-кгбшну, "мусорську", кримінально-силову гідру з роспаспортами, яку після Майдану чомусь ніхто так і не люстрував.

Судячи зі злитих телефонних розмов, за "Бігусами" вели гангсталкінг майже рік!

Хто за цим стоїть?? За попередніми припущеннями, це робота спецслужб. Більш конкретну інформацію журналіст обіцяє оприлюднити незабаром.

Скандальне відео "Зворотна сторона Bihus.info: нюхнули "фєну", закинулись MDMA, курнули трави і погнали розслідувати" можна переглянути за посиланням.

UPD: 19.01.2024 вищезгадане відео з невідомих причин було вилучено, а канал "Народна правда" закрито! Детальніше тут. Волонтери перезалили відео на Vimeo.

UPD: 05.02.2024 на Youtube-каналі Bihus.info вийшло заключне відео, де журналісти нарешті проливають світло на тих, хто за ними стежив.

Отже, що ми бачимо? Який висновок можна зробити з цього інциденту? Що нам хотіли цим сказати?

А висновок наступний. Українському народу різні структури таким чином показують свою силу і зуби. Мовляв, дивіться, що ми можемо. А ви є ніхто! Ми все про вас знаємо, чуємо і бачимо. Навіть не намагайтеся ховатися від нас!

Це натяк і всім журналістам, викривачам, громадським активістам: будете багато писати і дзявкати - ми вас всіх "по айпі" вичислимо!

Однак, закони фізики ніхто не відміняв. Як кажуть: "Чим більший опір, тим більше сили." Я думаю, що після цього інциденту люди ще більше почнуть цікавитись журналістськими розслідуваннями, контролювати і викривати банду-владу, фіксувати злочини. Правозахисний рух активізується з новою силою. Тобто, це постріл собі в ногу.

Звичайно, я не виправдовую те, чим займалися колеги Дениса. І не тому що, вони курили "анашу" чи нюхали "солі". Що ти куриш, що ти п'єш, що ти купуєш - це твої інтереси, це твої проблеми, це твоя особиста справа. Ніхто згідно Конституції України немає права втручатися в приватне життя громадянина.

Але мене вразило і навіть обурило інше. Як журналісти-розслідувачі з такими кейсами і допуском до секретних справ, фактів та матеріалів, повели себе просто по-дитячому інфантильно й безвідповідально. Ти працюєш з провладними колами і структурами, то дотримуйся вже тих критеріїв інформаційної безпеки, етики та гігієни! Зроби так, щоб комар носа не підточив!

По-ідіотськи наївним було не усвідомлювати, що за тобою і твоєю командою ведеться 24-годинне аудіо- та відеоспостереження!

А можливо у них просто було вдаване відчуття "криші", відчуття "небожительства", відчуття "алібі"? Хм.. Тоді саме воно і зіграло з ними злий жарт.

Як кажуть: "З ким поведешся - того і наберешся." Система безпощадна, з нею не можна грати в "карти". Бо можна зіграти в ящик (Шеремет і Гонгадзе тому приклад). Система спочатку заманює в свою пастку, приваблює, підпускає поближче, а потім в один момент затискає лещата, викручує як ту ганчірку і викидає на смітник мов непотріб. Як коментують в інтернеті, "Бігуси" мали певні грішки... Але знову ж таки - це їх власні справи!

Моя думка така - силові структури просто просирають наш бюджет. Не туди йдуть гроші платників податків, гроші партнерів. Це ж яким треба бути слабим на голову, щоб встановити камеру в готельний номер та вести спостереження за дівками, які вирішили як кажуть трохи "відтягнутися" при святі??

Причому постраждали від цього не лише "Бігуси". Постраждала вся українська журналістика. Постраждали від цього ми з вами. За 2 останні роки на цифрове стеження жалілося чимало людей в Украіні. І повірте, серед них є абсолютно сірі, нікому невідомі і нецікаві, середньостатистичні люди. Тобто, це дійсно збоченці. Це психопати.

Ще рік тому ми писали, що всі ці психотронні банди, які керуються московськими спецслужбами для розхитування і дестабілізації України, є м'яко кажучи "помішаними" і можуть навіть здійснювати радіоперехоплення з вертольоту, якщо треба буде (повірте, це не вигадки!). І плювати їм, скільки на це піде коштів! Плювати їм, що десь під Бахмутом і Авдіївкою рядові солдати не мають теплих капців чи рукавиць, відморожують собі пальці і кінцівки. Це нарцисичні амбіційні імбіцили, аморальні демони, які керуються лише власними інтересами та принципами. Замість того, щоб прослуховувати олігархат і криміналітет, ловити справжніх злодійчуків та бариг, котрі мало не щодня розкрадають державні кошти і займаються відмиваннями, вони боряться з власним народом, з громадянами, журналістами, антикорупціорнерами! Розробляють волонтерів. Проводять якісь оперативні закупки. Ведуть негласне слідство. Вдумайтесь!

Ще один висновок, який можна зробити: ми як люди, як громадяни, ми і наші персональні дані, наше приватне життя - незахищені. Зараз, у час цифрових баз, електронних реєстрів, жучків і відеокамер - слухають, бачать, ідентифікують мало не кожного. Власне, це і є та "держава в смартфоні", про яку нам розповідали. Держава, в якій кожен позначений і пронумерований як біт. І єдиний шанс вийти із цієї матриці - це стати хакером, бути кмітливим і винахідливим, бути розвідником. Але це вимагає колосальних інтелектуальних зусиль, праці над собою, часу та навичок. І цей шлях не для всіх!

Скажу більше, продертися в чийсь смартфон з допомогою шкідливого ПЗ, наприклад Pegasus, Candiru, Cellebrite чи Predator - для них вже не є проблемою. І тут ніякий захищений месенджер не врятує. Тому що зламують пристрій, а не додаток. Подібний шпигунський софт вже продається на чорному ринку і коштує мільйони доларів. І перш за все про це мають знати, усвідомлювати, пам'ятати люди, які стикаються з державною таємницею, які мають доступ до службової інформації - політики, журналісти, лідери думок, активісти... Адже від їхньої безпеки залежить добробут і безпека нації!

Насправді все це дуже і дуже сумна історія... Вона підриває імідж і авторитет України як незалежної, демократичної, вільної держави. Вона підриває ідею національно-визвольної війни, за яку ми стоїмо на фронті у боротьбі проти окупаційних більшовицьких сил. Ця історія наближає нас до темних часів януковицької диктатури - з придворними служками, ділками, золотими батонами і продажними журнашлістами, які стрибають по пенькам.

Отже, що робити? - запитаєте ви.

Все дуже просто:

  1. Дбайте про чистоту свого кола. Уникайте людей зі шкідливими звичками та поганими намірами. Не пробачайте зрадників. Уникайте усього дурного, лихого і брудного, що може вас погубити, скомпрометувати як особу, як громадянина, як сім'янина.
  2. Дбайте про чистоту слова. Старі люде кажуть: "Язик - ворог мій", - цій приказці не одна сотня літ і вона правдива. Взагалі, прислухайтесь до порад старших. Уникайте зайвих та безглуздих розмов, конфліктів та суперечок. Уникайте провокацій і провокаторів.
  3. Менше базікайте по телефону. Пам'ятайте: смартфон - не іграшка, а ваш "персональний агент". Кожен дзвінок реєструється в мережі. Особливо міжнародні. Випадок в Київстар показав, що до мережі можуть мати доступ не тільки "уповноважені особи"... Користуйтеся VoIP-телефонією, захищеними інтернет-каналами - Signal, Threema, BriarSession, TOR, MullvadMatrixJabber. Технології не стоять на місці.
  4. Більше читайте, спостерігайте, навчайтесь. Накопичуйте якомога більше цінного досвіду і життєвого потенціалу. Адже саме досвід дає можливість відділяти правду від кривди, виявляти приховані ситуації та сценарії, зв'язувати до купи завуальовані факти, прогнозувати майбутні події, незалежно від телемарафонів і експертів. Досвідченій людині не потрібна прослушка, щоби зрозуміти хто перед нею - брехливий агент, чи деміург. Це природнє чуття, природній нюх, який визріває з часом. Але без цього ніяк. Розбиратися в людях - це те, чому ви маєте навчитися!
  5. Виробляйте залізні принципи, ідеали, погляди. Навчіться казати "Ні!". Будьте чесними перед собою. Будьте справжніми. Будьте недоступними для сторонніх, чужинських програмувань та зобмувань. Моральний стержень - понад усе! Будьте вкінці-кінці просто українцями: працьовитими, чесними, відвертими, щирими, порядними, мудрими, виваженими.  Як казав Степан Бандера: "Коли між хлібом та свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, у тому числі й хліб".
  6. Не бійтеся. Моліться. Вірте в Бога і Україну.

І тоді ніякі паразити, ніякі прослушки, ніякі цифрові полтергейсти ніколи не зможуть спричинити вам шкоду!

Слава Україні!

Читайте інші наші матеріали на суспільно-політичні теми:

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber