Неділя
28 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Як не потрапити на ґачок провокації і не стати жертвою?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Як не потрапити на провокацію

Дуже слушно про те, що таке провокація і як її уникнути. Це стосується не лише посадових, службових чи військових осіб, а й звичайних мешканців, громадян України. Спровокувати вас можуть хто-завгодно: перехожий, сусід, товариш, кохана людина або просто близький родич. Завжди зберігайте терпіння, спокій, холодний розум, розсудливість і контроль. Залишайтесь повсякчас порядними, високоосвіченими і високоінтелектуальними людьми.


Провокація - це дія, яка призводить до порушення або затемнення розуму до такої міри, що може зробити звичайних урівноважених людей із типовим характером такими, що схильні діяти необдумано або без належного обмірковування чи роздумів з орієнтиром на пристрасті, а не на судження. Іншими словами, провокація – це те, що змушує людину втрачати контроль і робити необдумані вчинки.

Як відзначається у відомостях Інституту юридичної інформації Корнельської правничої школи, провокація є спонуканням когось зробити щось.

Втрата такого контролю може досить часто відбуватися на військовій або державній службі. Втім, не рідко від цього страждають й звичайні громадяни.

Ось кілька порад як не потрапити на ґачок провокації.

Будьте ознайомлені із законодавством

Будьте, як кажуть, юридично підкованими, аби "комар носа не підточив". Якщо у вас є сумніви у законності тих чи інших дій, то читайте законодавство, яке регулює відповідне питання. Не менш доцільним є дослідити відповідну судову практику, реальні випадки та існуючі кейси по хвилюючому вас питанню. Завжди думайте і приймайте рішення як правник, холодною головою, хто б вас і на що не схиляв чи не просив. Пам'ятайте, Закони - це щит громадян. І водночас меч, адже їх незнання не звільняє від відповідальності. Знаючи закони ви завжди зможете довести будь-яку правоту чи вину.

Виявляйте (ідентифікуйте) підозрілу активність щодо вашої особи

Для того, аби провокація відбулася найкращим чином, вона передбачає відповідну активну участь особи у діях. Тому, якщо вам активно телефонують, наполегливо намагаються зустрітися з вами, потрібно бути пильними і обережними, аби не потрапити у якусь провокацію чи злочинну діяльність. Якими б "благими" намірами це не супроводжувалося.

Не приймайте завідомо свідомої участі у спільній злочинній діяльності

Якщо ви завідомо знаєте, що хтось вам пропонує, нав'язує або наказує будь-яку діяльність, яка може трактуватися як злочинна - відразу уникайте таких осіб, викреслюйте їх зі своїх контактів або оприлюднюйте інформацію про них, повідомляйте у відповідні інстанції. Інакше будете співучасниками правопорушення, поряд із виконавцем. Своїми діями, такі провокатори мають намір залучити вас до справи як свідка, підбурювача або пособника.

Майте помірну довіру до близьких друзів, знайомих та колег по роботі

Нерідко, трапляється так, що близький для вас колега по роботі чи товариш по інтересам може у довірливій манері вивідувати у вас інформацію, яка може стати контраргументом проти вас або основою майбутнього кримінального провадження. Тому тримайте "язика за зубами". Адже підтримуючи комунікації з такою особою, ви повинні розуміти, що будь-яка сказана вами інформація - буде використана проти вас. Крім того, у законодавстві є таке поняття як "Негласні слідчі дії", які передбачають санкціоновані провокації, наприклад відеоспостереження або аудіопрослуховування.

Присікайте провокацію у її зародковому вигляді

Якщо ви бачите, що якась особа починає маніпулювати, обмежувати чи порушувати ваші права - одразу приймайте чіткі дії. З вашого боку мають бути прийняті однозначні рішучі дії щодо висловлення незгоди із вчиненням будь яких протиправних, шахрайських, маніпулятивних актів. У цьому випадку, важливим є навіть не стільки питання юриспруденції, скільки питання психологічних слабкостей людини. Тому, уникайте "мутних" ситуацій і людей, двозначностей у спілкуваннях, які можете розцінювати як провокацію. Навчіться рішуче казати "НІ".

Перевіряйте уважно будь-яку інформацію

Перевіряйте будь-яку інформацію, з якою маєте справу. Читайте тексти документів і договорів. Правила і політику конфіденційності онлайн-сервісів та електронних ресурсів. Вимагайте посвідчення у посадових осіб та контролюючих органів. Вивчайте біографії людей. Виділяйте факти та відсіюйте дезу. Не приймайте участі у публічних обговореннях на провокативні, сенситивні теми. Не поширюйте неперевірену інформацію з інтернет-ресурсів. Не піднімайте неоднозначні теми у вузьких колах. Не поширюйте фейки, чутки, плітки. Уникайте публічних конфліктів і дій, які можуть вас скомпрометувати. Оперуйте лише точною та чіткою, достовірною інформацією, у якій впевнені на всі 100%.

- Складено за матеріалами Протокол.UA

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber