Четвер
23 трав., 2024
     

Ukrainian English

6 стадій соціального паразита

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

6-stadiy-socialnogo-parazyta

Дійові особи

Паразит - харизматична, активна, соціалізована, ініціативна людина. Ще молода і енергійна, але вже пройшла "Рим, Крим та мідні труби".

Хазяїн - талановита в окремих напрямках, але погано соціалізована людина із заниженою самооцінкою, невротик, легко піддається зовнішньому впливу з боку людей, які йому симпатизують.

Перша стадія - пошук хазяїна

Паразит нещодавно вийшов з попередніх стосунків або ще не вступав у них. З низки причин йому необхідний хлопчик-учень під боком, за рахунок якого можна самостверджуватися, вантажити рутиною, а найголовніше - робити його руками всю чорну роботу. Без "хазяїна" йому не так весело живеться і падає продуктивність. Пошук проводиться активно, тому що паразит мотивований своїми підсвідомими бажаннями і раціональними прагненнями.

Друга стадія - впровадження

Паразит акуратно шукає підхід до потенційного хазяїна. Виявляються спільні інтереси і приховані потреби хазяїна. Паразит встановлює зв'язок і далі потроху, в темпі хазяїна, втирається йому в довіру і стає другом.

Третя стадія - шефство

Паразит починає активно прив'язувати до себе хазяїна. Забирається йому в саму душу в емоційному плані, намагається все обставити так, ніби є єдиним і надійним джерелом усіх благ хазяїна. Компліменти, поїздки, подарунки, підтримка, ласка і схвалення, хіба що квіти не дарує (і то, може хтось і дарує). Паразит допомагає нібито розумними порадами і нескладними діями. У господаря створюється враження бурхливого підйому по життю. Але це тільки враження. Паразит завжди робить так, як вигідно йому, користуючись недосвідченістю хазяїна. Обманом і маніпуляціями він створює враження, що чинить супервигідно для хазяїна. Його поради зазвичай неперевірені і не підтверджені фактами, а хазяїн виступає пілотом-випробувачем, на потіху і для користі паразиту.

Четверта стадія - збирання врожаю

Коли паразит відчуває, що хазяїн у нього на гачку, то починає нещадно його використовувати, переважно за рахунок трепетно вирощеного почуття обов'язку, а також обіцянок неймовірного життя вже в найближчому майбутньому. Важливо, щоб справи у цієї парочки йшли добре, ніщо так не сприяє утриманню паразита, як нещодавній досвід від запаморочливого успіху. Хазяїн у такому стані починає щиро ділитися з паразитом своїми ресурсами, сокровенними таємницями, намагається брати на себе якомога більше турбот і відповідальності, тому що йому здається, що його внесок у загальний успіх мізерний і потрібно щосили намагатися його збільшити. Паразит тисне дедалі сильніше, чи то намацуючи де межа, чи то просто через жадібність, що прокинулася в процесі. Така активна витримка виконує одразу дві мети, бо крім заробітку паразиту приносить збиток і послаблює хазяїна, дає змогу паразиту прийти на допомогу і виручити у штучно створеній біді. Зробити залежним.

П'ята стадія - конфлікт

Рано чи пізно стається конфлікт. Через складні характери обох учасників процесу, а також їхній глибокий емоційний зв'язок - конфлікт неминучий. Зазвичай хазяїн "смертельно" ображає паразита, який уже давно був не проти образитися. І тут може втрутитися третій гравець. Може раптом знайтися рятівник, який спровокує звільнення хазяїна від впливу паразита (трикутник Картмана). На цій стадії паразит намагатиметься змусити хазяїна зробити для нього якомога більше чорної роботи, поки їхні стосунки ще не завершилися, паразит, мотивований образою, починає агресивно висмоктувати з хазяїна усі ресурси та спихати на нього все лайно.

Шоста стадія - розрив/смерть хазяїна

Відбувається повний обрив зв'язків. Становище хазяїна значно погіршується, мінімальні втрати - це борги, час і здоров'я, можливі втеча, позбавлення волі або смерть.

Обидві сторони невтішно відгукуються одна про одну. Хазяїн може оговтатися від отриманих збитків, зробити висновки і сильно виграти від цього, а також врятувати собі подібних при нагоді. Паразит повертається на початок циклу.

Хазяїн може вийти з гри у будь-який момент. Але вихід в будь-якому разі обернеться конфліктом, і чим пізніше, тим більш руйнівним. Найпростіше вийти, якщо поруч опинився досвідчений рятівник.

Сподіваюся, що комусь цей матеріал допоможе розпізнати у своєму житті такого паразита і вийти з гри з мінімальними втратами. Це завдання із зірочкою, адже зазвичай це найближча ваша людина в поточний момент життя, найкращий друг або улюблений наставник.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber