Четвер
28 бер., 2024
     

Ukrainian English

Хто такий енергетичний вампір: як розпізнати і захиститись?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Енергетичний вампіризм

Походження явища "вампіризм"

Поняття "енергетичний вампір" з'явилося на початку XX століття. Психоаналітики позначали ним особливий емоційний стан людини, у спілкуванні з якою інші відчували себе виснаженими, втомленими, розосередженими, пригніченими. Подібно міфічному "вампіру", така людина використовує психоемоційні сили свого донора, харчуючись його енергетикою.

Етимологія слова "вампір" досі не з'ясована. Відоме нам англійське слово "vampire" має у слов'янських мовах прямий відповідник - "упир" (угор. vámpír, пол. upiór, wąpierz, ческ. upír, болг. въпир), який є значно давнішим й походить від давньоіндоєвропейського кореня "рir/pyr" - літати, витати, блукати, тобто бути духом-привидом. За іншою версією, слово "упир" пішло від тюркського "убер, убир, убирли".

Upir kilok.max-1920x1080

Наші предки уявляли "упирями" або "вампірами" духів померлих, живих мерців, які уночі вставали з могил і висмоктували кров з людей. Ними, за повір'ями, ставали ті, хто помер раптовою смертю або наклав на себе руки. Коли розривали могилу вампіра, то знаходили труп без жодних ознак розкладання Щоб остаточно вбити вампіра, йому зазвичай вганяли кілок у груди або відрубували голову і спалювали його труп.

У 1890 році на сторінках видання "Київська старина" вийшла публікація Івана Франка “Спалення Упирів в селі Нагуєвичі у 1831 році”, у якій він описав реальні події, що відбувалися в часи епідемії холери. Селяни вчинили самосуд над ніби-то причетними до масових смертей "упирями". Подібне ставалось й в інших селах на Галичині і Закарпатті, що зафіксовано в історичних джерелах.

spalennya-upyriv

Про упирів часто згадував у своїх творах та лекціях відомий польський поет Адам Міцкевич. В Парижі у 1840-1844 роках він читав лекції зі слов'янської культури і відзначав філософське значення вампіризму, що це скоріше не фізичне явище, а внутрішній стан душі, психічний і емоційний стан, оскільки за народними віруваннями упирі народжувалися з подвійним серцем та подвійною душею. Тобто, люди з подвійними стандартами. Міцкевич вважав, що упир - образ суто слов'янський, подібно як у греків була віра в циклопів, а у давніх германців - людей з даром яснобачення. "Для слов'янських народів таким надприродним феноменом був вампіризм", - вважав поет. У поемі "Upiór" він зобразив образ юнака-самогубця, який щороку в той самий день встає з могили на подив місцевого люду. Цей персонаж знову з'являється у другій частині поеми серед примар, викликаних під час виконання старовинного давньослов'янського обряду - Дзяди (укр. Діди).

didy-svyato

Більш сучасному поколінню "вампіри" відомі завдяки ірландському письменнику Брему Стокеру, а саме екранізації його роману "Дракула" (1897). В основу покладена легенда про графа Дракулу, прототипом якого став цілком реальний князь Влад III Цепеш Дракула (1431-1476), який проживав в румунських горах в Трансільванії і, як стверджують перекази, нещадно карав своїх ворогів, саджаючи тих на кіл. Власне, в історію Влад увійшов як герой, який хоробро відбив вторгнення турків в Румунію й у такий спосіб врятував країну та її жителів від загибелі. Навіть у наші дні в Румунії зберігаються легенди про вампірів, але там їх звуть "носферату" - негативний, неприємний.

Dracula1992-Winona-Ryder-and-Gary-Oldman-700

Як розпізнати енергетичного вампіра?

Як бачимо, вампір - це образ, тісно пов'язаний з негативом, смертю, загробним світом, позбавленням життєвих та душевних сил людини. З точки зору енергетики, "вампір" - це особа, яка випромінює низькі вібрації і перетворює позитив у негатив, продукує різноманітні негативні асоціації і ментальні конструкції, заохочує до деструктивних, нелогічних дій, притягує негативні ситуації, має погану карму, може пошкоджувати біополе та ауру інших людей.

pryklady-poshkodzhenoi-auryПриклади пошкодженої аури (біополя) в людини.

Дослідниця Діон Форчун у книзі "Психічна самооборона" (1930) трактувала "енергетичний вампіризм" як певне людське захворювання і патологію, що проявляється як емоційний паразитизм - свідомій або несвідомій маніпуляції думкою, діями, емоціями інших людей. По суті, енергетичні вампіри - це провокатори, які викликають гострі емоційні стани. При цьому, вампіру стає легше, адже він насичується чужою енергією.

Розпізнати упиря можна за його словами і поведінкою:

  • Вічне незадоволення чимось або кимось, нарікання на життя.
  • Обговорення своїх проблем з іншими без жодного намагання знайти спосіб вирішення, тобто відсутність конструктиву.
  • Сумніви у всьому, невпевненість, відсутність рішучості, цілеспрямованості.
  • Двозначність, дволикість, лукавство.
  • Негативні вчинки, плітки, ненависть по відношенню інших, оцінка і судження інших.
  • Провокація на конфлікти і суперечки.
  • Пошук у всьому гіршого, а не кращого.

як розпізнати енергетичного вампіра

Внаслідок дій енергетичного вампіра, людина відчуває сильний тиск і стрес на собі, нервову напруженість, навіть може втратити свідомість або тяжко захворіти. Були навіть випадки суїциду. Фактично, це нейролінгвістичне програмування. Психовампіри можуть поглинати енергію навіть на відстані, наприклад через інтернет аудіо- або відео-зв'язок, онлайн-листування. Енерговампіри люблять легких на підйом та приязних людей, балакучих донорів-"добряків", з яких легко "пити" енергію.

energetic-vampire

Енергетичний вампіризм пояснюється також банальною фізикою. Енергія - це плинна, змінна субстанція, яка передається. У фізиці ці властивості ілюструються за допомогою принципів ентропії та еквівалентів. Якщо поруч розмістити два по-різному заряджених об'єкти, вони будуть схильні до обміну енергією один з одним, доки не досягнуть однакового ступеня зарядженості. Енергетичний вампіризм можна розглядати як варіацію цього спонтанного процесу, в якому одна істота (енергетичний вампір) вдирається в енергетичну систему іншої (жертви).

Енергетичні вампіри і їх атаки

Симптомами та наслідком енергетичнх атак і ударів є:

  • Депресія, апатія, слабкість, сонливість, лінь.
  • Понижений імунітет.
  • Підвищений тиск, серцево-судинні захворювання: ішемія, тахікардія, аритмія.
  • Хвороби шлунково-кишкового тракту, статевої, сечової, щитовидної, ендокринної систем.
  • Відсутність апетиту або навпаки обжорство.

Наслідки психологічного вампіризму

Ось чому рекомендується уникати енергетичних вампірів. Проте існує також і груповий, колективний енергетичний вампіризм. Він проявляється в організованих зусиллях певної кількості людей. До різноманітних проявів цієї форми належать інформаційні атаки (дезінформація, тролінг, булінг, маніпуляція суспільною думкою, психологічний тиск), кримінальна діяльність, наркоманія і проституція, забруднення довкілля, безвідповідальна експлуатація природних ресурсів і кричущі порушення прав людини.

Як захиститись від енергетичного вампіризму?

На жаль, в сучасному світі енергетичний вампіризм можна зустріти на кожному кроці. Тому варто берегти своє психічне здоров'я і дистанціюватися від подібних паразитів.

  1. По-перше - добре фільтруйте свої контакти, коло знайомств. Не підпускайте близько до себе тих, кого ви не знаєте тривалий час. Тримайте дистанцію. Не впускайте випадкових людей до своєї оселі.
  2. По-друге - носіть з собою оберіг, наприклад хрестик, амулет, мольфу, або іншу річ, яка має захисний/очисний ефект.
  3. По-третє - умійте казати "НІ". Присікайте будь-які маніпуляції собою, вашими правами, вашою думкою та свідомістю.

Енергетичні вампіри паразити

Як константує Роберт Брюс у книзі "Практика психічного захисту" (2013), сила і характер атак, здійснюваних енергетичними вампірами може бути доволі різноманітною. Ось кілька способів, які він рекомендує застосовувати для захисту:

  • Розрядка ситуації. Якщо джерело психічної атаки визначене, і воно знаходиться біля вас - спробуйте самотужки розрядити ситуацію. Наприклад, позбавтесь будь-якого почуття гордині, підійдіть і попросіть вибачення за свою поведінку, навіть якщо ви вважаєте, що вашої вини немає. Часто подібний хід може загасити вже існуючу або майбутню атаку. Однак, не намагайтесь налагоджувати або зав'язувати нові контакти з цією особою, робити якісь подарунки, задобрювати - до добра це не приведе, а навпаки може розбудити новий інтерес збоку вампіра.
  • Обірвати всі контакти. Обірвіть будь-які контакти без жодних пояснень. Будь-які зустрічі, розмови можуть привести до ескалації. І тоді позбавлення від проблем вимагатиме ще більших сил і емоцій. Якщо це неможливо, тоді спробуйте привести до мінімуму ваші контакти в стилі "Привіт-Пока".
  • Не тримати образ. Якщо вас атакують, і ви це усвідомлюєте, то ні в якому разі не тримайте образи на таку особу. Не підгодовуйте її своїми емоціями. Пам'ятайте: якщо ви злостистесь на когось, то між вами проходить невидимий енергетичний зв'язок, через який виходить ваша енергія. Навпаки уявно поспівчувайте такій особі, адже такі люди насправді є глибоко нещасними, не здатними бути щасливими. Вампіризм цілком заморожує природній розвиток людини і змушує його постійно шукати донорів і здійснювати психічні атаки. Це все чим він живе. І це дуже сумно.
  • Контролюйте свій розум. У будь-якій ситуації тримайте емоції під контролем, випускайте їх дозовано. Ви маєте зрозуміти, що людська психіка являє собою машину, механізм, систему. Так станьте її адміністратором, а не вассалом!
  • Не розпалюйте ворожнечу. "Гра у відкриту", постійне загравання, "підкидування дров" - приведе лиш до ще більших втрат енергії з вашого боку і негативних наслідків, які не рідко закінчуються психічними травмами і навіть смертельними випадками. Найвище мистецтво - зробити так, щоби упир сам відійшов в сторону і залишив вас у спокою. Це означає не вступати з ним у явний конфлікт, не провокувати на якісь дії у відповідь. Не пересікатись. Найкраще просто сприймати наче їх або його не існує.

Захист від енергетичних вампірів

Практики самовідновлення

Хорошою практикою самовідомлення та способом зняття стресу від психічних атак є зміна кімнати для сну, регулярний "літній" душ. Можете використати ароматичні масла, обкурити своє приміщення запашними, цілющити травами. Слухайте духовну, класичну, філософську музику. Створюйте конструктивні, приємні, високі вібрації, моделі, мислеформи. Допомагає кольоротерапія - використання приємних оку, лагідних кольорів в одязі, дизайні, побуті. Відпочинок на відкритій місцевості, серед дикої природи. Ще один спосіб: літотерапія - носіть з собою кристали і мінерали, які накопичують енергію. Аналогічно - світло- і шумотерапія (гра на музичних інструментах, бубнах, барабанах). Масажі. Ходіння по вуглям. Чайні церемонії, полоскання, інгаляції. Не зайвими будуть різноманітні візуалізації та афірмації. Щира молитва, йога, медитації. Відвідуйте культурно-історичні і природно-пізнавальні місця, подорожуйте, накопичуйте позитивні враження від життя. Вся ваша увага має переключитись тільки на позитивне, світле, конструктивне, те, що має сенс. Тоді буде результат.

Як зазначає Роберт Брюс - усі психічні атаки це насправді не інакше як життєвий тест для людини, уроки відання, досвід, який за певних обставин та підходів може зробити людину ще міцнішою емоційно та стійкішою фізично. Це спроба зсунути вас з мертвої точки і каталізувати духовний ріст!

energetyka-ludyny

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber