Кельти


КельтиКельти на території України залишили чималий слід, зокрема Карпати і Галичину сміливо можна називати їх Прабатьківщиною. Задовго до того як потрапити в Ірландію чи Шотландію, вони проживали компактно на території Балкано-Карпатської зони, поширюючи свої вірування і традиції, мистецтво і ремесла у всій Центральній Європі. Щоправда, кельтами їх назвали умовно, насправді вони поділялися на безліч племен, наприклад - галли, бойї, валлони та інші. Яку роль вони зіграли в українській історії? Чи можна вважати кельтів прапращурами українців? На усі ці запитання, ми і спробуємо дати відповідь, детально проаналізувавши їх присутність в Україні.

 

Звідки з'явилися кельти?

Рейтинг 3.9 з 5. Голосів: 15

Untitl5225252525ed-1Уже дві тисячі років племена і народи, що об'єднуються під назвою кельти, привертають увагу істориків, лінгвістів, політиків, націоналістів, і, відповідно, загальну публіку. Істориків привертають, зокрема, внесок кельтів в матеріальний і культурний розвиток Європи, лінгвістів приваблює те, що кельти, за їхніми поняттями, розмовляли на архаїчному (або не обов'язково архаїчному) типі індо-європейської мови, віднесеним до середини 1-го тис. до н.е. 

 

Закарпаття - металургійний центр кельтської цивілізації

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

535353Unti5353535353tled-1В 1968 році пошуковий загін геологічної партії, база якої знаходилась в с. Ділове Рахівського району, працював у Вулканічних Карпатах на площі від с. Верхня Візниця до с. Бабичі. Це територія переважно гірського пасма Синяк.

 

Кельтський слід в історії слов'ян

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

imgonline-com-ua-Shape-qnnhqxxqRUEgddSUВ цій статті розглядаються етнічний, релігійний, лінгвістичний та археологічний аспекти кельтського субстрату праслов’ян, його домінуючу роль в часі формування слов’янської ідентичності. Аналізується обширний лексичний, топонімічний та міфологічний матеріал, пропонуються оригінальні та гіпотетичні версії щодо ранньої етнічної історії українців. Зокрема, розглядається феномен існування чоловічих таємних союзів та їх роль в становленні праслов’ян.

 

 

Галичина - земля галлів

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 6

keltoigaluchunaЧи замислювалися ви коли-небудь, що спільного між давньою назвою Франції — Галлія, Галісією в Іспанії, ПортуГалією, Галатією у Малій Азії, містом Галаті на Дунаю й Галичиною у Західній Україні? У свій час всі вони були вкриті поселеннями й містами кельтів...

 

Бастарни: сліди кельтизма в карпатських і дунайських краях

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

keltygrushevskyМіж ті карпатські — гірські, та степові — іранські народи клином втискуєть ся пізнїйше нова міґрація — бастарнська).

Етноґрафічна приналежність її не зовсїм ясна. Таціт в клясичнім своїм уступі про Бастарнів вагаєть ся, не знаючи, до якої групи їх зачислити — до ґерманської чи до сарматської. Він знаходить в їх мові та способі життя більше подібности до Ґерманцїв, хоч знову неохайність сього народа і особлива покірність старшині промовляє йому против сїєї гадки; в кінцї знаходить вихід, здогадуючи ся, що се ґерманське племя підпало сарматському впливови через мішані шлюби з Сарматами.

 

КЕЛЬТСЬКИЙ ДАГДА - СЛОВ'ЯНСЬКИЙ ДАЖБОГ. ПАРАЛЕЛІ

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

5252525252xxxxxdagdaДажбог в багатьох етимологічних довідниках пояснюється як "бог, що дає" (у Фасмера також). Взагалі солярне Божество - Дажбог, пов'язане зі світлом та сонцем. "Бог, що дає" звучить досить логічно (адже Сонце дає життя). Однак, виникла цікава думка, якщо провести паралелі між кельтським божеством Дагда та сонячним Дажбо, виявиться багато спільного, чи це не один і той ж самий Бог.

 

Кельти - частина україської історії

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

533celtsТисячоліттями складалась етнічна карта Європи, складна й заплутана. На зорі історії народи приходили й осідали тут, змінюючи один одного. З часом одні з них зникали, натомість народжувалися нові. Так кожен народ вніс свій внесок в будівництво великого будинку європейської культури.  Приносили вони й свої таємниці, багато з яких не розкриті й понині. 

 

Фракійські племена на території України

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitled4444-4745345345348З історії відомо, що на території східної частини Балканського півострова та в районі Карпатського басейну здавна проживали фракійські племена, такі як: даки, гети, одриси, власне фракійці (лат. Thraci).Згідно з даними сучасної генетики фракійці були індоєвропейцями - носіями «арійської» гаплогрупи R1a. Ряд дослідників ототожнюють предків фракійців з племенами культур Кукутень та Вінча, споріднених з Трипіллям.

 


Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...