English German Polish Spanish
Головна♦ Етногенез♦ ДНК-генеалогія ➤ Ірландське коріння родом з Причорномор'я

Ірландське коріння родом з Причорномор'я

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

irlamdsasdamsАналіз ДНК стародавніх ірландців, що жили на Смарагдовому острові 5,2 тисячі років тому, показав, що вони успадкували частину свого геному від жителів причорноморських і прикаспійських степів, представників так званої ямної культури, говориться в статті, опублікованій в журналі National Academy of Sciences.

 

"В епоху бронзи Європу захлиснула ціла хвиля геномних змін, яка пройшла по всій її протяжності, від понтійських степів біля Чорного моря і до самого західного його острова. Високий ступінь цих змін в Ірландії змушує нас замислитися про інші зміни, зокрема, про появу на острові мови, що послужила предком для західно-кельтських мов ", - заявив Ден Бредлі (Bradley) Ден з Трініті коледжу в Дубліні (Ірландія).

Бредлі і його колеги встановили спорідненість між древніми жителями Причорномор'я і сучасними ірландцями, відновивши і розшифрувавши ДНК древньої ірландки, що жила на території острова 5,2 тисячі років тому, і трьох чоловіків, які жили в Ірландії помітно пізніше, приблизно 4000 років тому.

2015-12-29 iri 15685671 I1

Древня ірландка за реконструкцією вчених 

Останки жінки і одного з чоловіків збереглися досить непогано, що дозволило генетикам відновити їх геном з досить високою точністю для "викопної" ДНК - кожен сегмент їх був прочитаний по 10 разів.

2015-12-29 iri 15685710 I2

Череп жінки доби неоліту, знайдений поблизу Белфаста у 1855 році

Це дозволило вченим зробити вкрай важливе порівняння - простежити за тим, як змінювалася архітектура ДНК ірландців в добронзовий період, що сталося з ними після відкриття металургії і порівняти геноми стародавніх і сучасних жителів острова. Розшифровка цієї ДНК і її порівняння з іншими зразками стародавніх геномів розкрила кілька вкрай цікавих деталей з життя стародавніх жителів усієї Європи в цілому.

Приміром, перші фермери острова, до числа яких належала жінка, були майже поголовно мігрантами з Близького Сходу - Бредлі і його колегам майже не вдалося знайти слідів мисливців-збирачів, перших жителів Європи, які повинні були жити в Ірландії до пришестя нових племен людей приблизно 10-12 тисяч років тому.

Ці люди були зовсім не схожі на сучасних ірландців - вони володіли смаглявою шкірою, карими очима, темним волоссям та іншими ознаками типово південних народів старого Світу. У свою чергу, ці близькосхідні племена були майже так само сильно витіснені і замінені новими "прибульцями" - людьми з причорноморських і прикаспійських степів.

Ці племена, носії так званої ямної культури, привезли з собою на "Смарагдовий острів" блакитні очі, світле і руде волосся, "ірландський" варіант чоловічої Y-хромосоми. Крім того, чорноморсько-каспійські народи принесли незвичайну мутацію в гені C282Y, поява якої призводить до розвитку гемохроматозу - порушень у виведенні заліза з організму, від чого особливо часто страждають ірландці сьогодні.

Все це, і особливо мутація в C282Y, говорить на користь того, що найближчими родичами нащадків кельтів в Ірландії, Шотландії та Уельсу не є західно-європейські народи, а ті степові індо-європейські племена, які жили в степах Причорномор'я 4-5 тисяч років тому.

Оригінал статті: Irish have roots in the Middle East and Black Sea, scientists discover


Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

RSS канал Спадщина Предків Facebook Спадщина Предків Vkontakte Спадщина Предків Телеграм Спадщина Предків Twitter Спадщина Предків Instagram Спадщина Предків Flickr Спадщина Предків

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 

loading...