Четвер
18 лип., 2024
     

Ukrainian English

Територія України — категорія історична

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Українська земля - перемога наших

На її сторожі стоїть Закон. І Збройні Сили України. І весь український народ. Україна неподільна. Кожна п'ядь української землі окроплена кров'ю мільйонів наших предків, які захищали рідний край від численних орд, загарбників, зайд, окупантів. Тому, УКРАЇНСЬКА ЗЕМЛЯ - СВЯТА. І не лише для українців, а й для усієї Європи, прабатьківщиною якої є Давня Україна.

Земля українська свята і неподільна тому, що за неї віддали життя найславетніші лицарі, витязі, князі і гетьмани, запорожці, козаки-характерники, без яких Україна давно загинула б. Саме вони, наші Герої, стояли на сторожі й не дали розхитати та розхапати наш кордон у минувшину.

Коли осягаєш ті найдавніші часи на теренах Праукраїни, коли залучаєш археологічні знахідки і ретельно вивчаєш тисячолітітні реліквії... то неодмінно приходиш висновку: МИ, УКРАЇНЦІ, ТУТ БУЛИ І БУДЕМО ВІЧНО!

Ми нізвідки не приходили і нікуди не щезали, "акі обри", чи яко половці, авари, хозари, або - печеніги, від яких і сліду не залишилося. МИ СТОЇМО НА СІЙ ЗЕМЛІ МІЛЬЙОН РОКІВ. Тут наша пуповина. Тут розкопано найдавнішу палеолітичну стоянку (Королеве, Прийма, Мізин). Тут відкрили першу цивілізацію (Трипілля).

Власне, це все нашим заздрісним ворогам і не подобається.

Після 24 лютого 2022 року під натиском підступної та кривавої агресії путінської орди, відбулося чергове ВІДРОДЖЕННЯ української нації.

Що таке нація?

Нація - це людська спільнота, що пройшла тривалий історичний шлях розвитку, і як наслідок еволюції, має свою мову, свою віру, неповторну вдачу (психологію) та самобутні й фольклористичні ознаки (пісні, звичаї, народно-прикладне мистецтво, міфологія, народні символи, одяг, архітектура, усний та писемний епос тощо).

Нація - виростає з народу, мов квітка з рослини. Усі нації - то є квітник планети Земля. Якщо квітка зів'яне чи її розтопчуть, вона гниє і стає добривом для інших квітів. Коли нація втрачає мову, етнічні ознаки, вона стає "добривом" для нації-поглинача.

Що потрібно, аби нація не загинула, не була асимільована, аби її не проковтнула нація-поглинач? Потрібна національна свідомість, національна гордіть вмираючої нації. І вона є, вона ожила.

Оскільки, таких прихильників нації, її лицарів, зазвичай, називають націоналістами, а шовіністи й українофоби різних мастей зробили це слово ще й лайливим, то з'ясуймо ЩО ТАКЕ НАЦІОНАЛІЗМ?

Націоналізм - се закономірний і природний рух народу на захист та утвердження своїх самобутності та незалежності. Націоналізм = патріотизм. Націоналізм був і є державною рушійною силою усіх країн світу!

Антиподи націоналізму - фашизм, нацизм, шовінізм, і, власне, рашизм й путінізм, що намагаються підпорядкувати собі інші нації, асимілювати їх або знищити фізично.

А тепер ПРО ПЕРШІ ОЗНАКИ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ.

Йдеться про XXV-XV тисячоліття до н.е. Про реліквії, що їх відкопав на початку XX століття (1908-1909) видатний український етнограф, археолог, антрополог Хведір Вовк у селищі МІЗИН над рікою Десна (Чернігівщина) на глибині 6 метрів: орнаментовані браслети зі слонової кістки, стилізовані й реалістичні статуетки жінок - символи Матері-Землі - родоначальниці роду людського, та багато іншого. Одним словом, знайдені старожитності вказують на те, що Мізинська культура XXV-XV тисячоліть до н.е. - давньоукраїнська, або праукраїнська. Докази: меандровий, суто національний, український орнамент, що містить глибоку оптимістичну ідею безкінечності буття. 

Сей мотив стане домінантним і в Трипільській цивілізації (першовідкривач Вікентій *Чеслав* Хвойка - "батько" української археології), і у всьому українському народно-прикладному мистецтві аж до XXI століття н.е.

Друге: Мізинські культові браслети з "сонячною" та місячною символікою, що були тогочасним "органайзером" й використовувалися і як календар, і як своєрідний "годинник" солярно-люнарних циклів  - яскравий приклад високого інтелекту, організації та інженерної думки наших прапращурів. Власне, це передалося і успадкувалося з молоком матері українцям, багато з яких стали першовідкривачами, будівничими, геніями у різних сферах, зокрема ІТ.

Третє: Мізинські "музичні кості" - молотоподібні ударні інструменти та кістяні флейти з кісток мамута, розписані червоною охрою та декоровані меандровим орнаментом. Вдумайтесь, вже тоді, у добу збирачів і мисливців, на теренах Праукраїни побутували цілі палеолітичні музичні ансамблі! Власне, це дає відповідь, чому українська нація вважається найспівучішою, а українська мова - наймелодійнішою у світі!

Згодом за Мізином, представниками Трипільської цивілізації було винайдено плуг та колесо, приручено бика і коня, одомашнено кота і собаку, розвинулося до небачених масштабів сільське господарство, землеробство - наші предки посіяли жито і пшеницю, спекли перший хліб-коровай. Були засновані цілі мегаполіси, міста-гіганти: Майданецьке, Тальянки, Небелівка (площа ~ 250 га). Започаткувалася ціла школа гончарного ремесла з виробництва унікальної кераміки (майже у кожному дворі була своя творча майстерня). Був налагоджений експорт кераміки і зерна у різні куточки світу (Месопотамія, Шумер, Палестина, Балкани, Крит, Індія, Китай). Побутував культ предків і культ продовження роду - сім'ї трипільців були багатодітними. Чоловік і Жінка були своєрідними символами, прообразами - Неба (запліднює) і Землі (плодоносить). Свої знання вони передавали щиро та щедро, виходячи з принципів чесності, людської доброти й доброзичливості.

Ось так, з духовності і мистецтв, з культури і розуму, з мудрості постав український народ.

Як і 7 тисяч років тому Трипілля годувало увесь світ хлібом. Так і сьогодні, Україна продовжує виконувати свою "місіонерську" роль на Землі й годує Європу, Америку та інші континенти, докладаючи усіх зусиль, аби не сталося, не дай Боже, наймасштабнішого голоду на планеті. А він, через хижацьку, бездумну, ненаситну політику Московії можливий...

Наші предки завжди несли в світ: МИР, ХЛІБ, ДОБРО. На жаль, за свою щирість та м'якосердість нам не раз платили злом, насиллям, грабунками і нещадним геноцидом. Так і сьогодні, українців просто хочуть фізично винищити, стерти з лиця землі.

Повертаючись до початку: МИ - Є, БУЛИ І БУДЕМО. МИ - СВІТЛО. У нас немає іншого вибору. У нас не буде іншого шансу. Ми не маємо права на поразку, інакше нас просто не стане. Нам залишається йти вперед, до перемоги - не лише оборонятися, а й звільняти себе, свої території (кожен як може) від "кривавого гельмінта", "аскариди", "гідри", яка засіла глибоко у підземеллях свого "Мордору" й в агонії намагається вичавити останні соки й нектари з життєдайної сонячної української землі.

Цього не станеться. Добро завжди перемагає Zло. Світло панує над Темрявою. Хто з мечем прийшов до нас - той від меча і згине.

Доля підготувала для України важливу цивілізаційну місію і мету.

ПЕРЕМОГА ЗА НАМИ.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber