Водоспад Труфанець - найвищий водоспад Закарпаття

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

trufanetsВодоспад Труфанець - найвищий природний водоспад Закарпаття (36 м), площею 0,37 га. Один із найбільш легкодоступних в Україні, бо розташований при самій автодорозі Н 09, між Ясінею та Квасами, у 2 км від повороту на Драгобрат.

 

Труфанець названий на честь однойменної правої притоки річки Чорна Тиса, русло якої і служить джерелом для водоспаду. Річка Труфанець бере свій початок у субальпійському поясі на висоті більше 1700 метрів над рівнем моря біля підніжжя знаменитої карпатської гори Близниця (1880 м.) і проробляє шлях майже у 3 кілометри до впадання в Чорну Тису, з них 230 вона тече під землею. Водоспад — це останній поріг, який долають води річки перед впаданням у Тису, вже через кілька метрів після дороги, під якою проходять води після падіння з крутих скельних масивів, вони об’єднуються з ще більш могутнім і сильним потоком Чорної Тиси.

Тверді пісковики, що вийшли з гірських надр Свидовця у цьому місці, спричинилися до утворення більших та менших каскадів, якими так мальовничо розбігаються води Труфанця, і це являє собою дивовижну, незвичайної краси природну картину. Бурхливі води спадають по високих і різким скельним обривів з висоти 36 метрів. Розбиваючись, вдаряючись об незграбні скелі, кришталево чисті води піняться, створюючи вигадливі водні візерунки і стаючи білими як молоко, шумлять, складаючи своєрідний голос водоспаду, його зачаровує, гармонійну і навіть потужну мелодію. Труфанець нерідко називають найбільш мальовничим водоспадом в Українських Карпатах, вражаючим всіх, кому пощастило його побачити.

Водоспад Труфанець має рідкісну особливість. Його вода містить більше катіонів, ніж зазвичай є у природних водах. Також Труфанецький водоспад має цікаву історію. Кілька сотень років тому на місці водограю була велика гора, де відбувалися бої українців з татарами. За легендою, самі опришки розкололи скелю і звідти потекла чиста вода. Там дівчата чекали своїх парубків, які повинні були повернутися із битви.

Цілий рік водоспад відвідує багато туристів, тому тут уже давно облаштований спеціальний оглядовий майданчик - красива дерев’яна альтанка-міст через річку, котра нагадує казковий лісовий будиночок. Дістатися до неї від дороги можна всього за хвилину по провідними вниз сходами. 

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Теги:     Закарпаття      Драгобрат      Труфанець      Чорна Тиса      водоспади      Карпати      гори

загрузка...

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
loading...

загрузка...