Понеділок
23 трав., 2022
   

Ukrainian English Polish

ТОП-10 найотруйніших рослин України

Рейтинг 4.1 з 5. Голосів: 9

Отруйні рослини України

 

10. Амброзія Полинолиста

Амброзія полинолиста

Рослина, що зовні нагадує полин чи коноплю, виробляє отрутний пилок. У період цвітіння, коли концентрація пилку досягає свого піку, амброзія легко може викликати алергію. Кількох крупинок пилку цілком достатньо, щоб з'явилося запалення очей, ускладнене дихання, а при особливо великих дозах - кон'юнктивіт. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

9. Борщівник

borshchivnyk

При контакті з рослиною або попаданні на шкіру її соку, викликає сильне запалення і опіки які довго не загоюються. Щоб розвинувся опік, достатньо навіть півтори хвилини контакту. Запалення може супроводжуватися ознобом, запамороченням, сверблячкою і головним болем. Ворсинки Борщівника та їдкий сік викликає нудоту, задуху, підвищення температури, алергічну реакцію, унаслідок чого на тілі залишаються характерні сліди-шрами. З початку літа від захворювання, викликаного контактом з рослинами (фітодерміту), потерпає чимало людей.

8. Берізка Польова

berizka-poliova

Звичайна польова берізка нешкідлива, як може здатися на перший погляд. Але у рослині міститься смолиста речовина конвальвулін. Це сильна отрута, здатна привести до паління в роті й носоглотці, болів у животі, діареї та зневодненні організму.

7. Болиголов Плямистий

bolygolov-plyamystyi

Рослина підступна тим, що в перший рік зростання утворює листя і корінь, схожі з петрушкою чи укропом. У такій псевдопетрушці міститься рідкий алкалоїд коніін. Якщо його зкуштувати, почнеться параліч різних відділів центральної нервової системи, підвищиться тиск і порушиться дихання. Основні симптоми отруєння: нудота, слинотеча, запаморочення, порушення ковтання, мови, блідість шкіри. Початкове збудження супроводжується судомами і переходить в пригнічення ЦНС. Характерним є висхідний параліч, що починається з нижніх кінцівок, що супроводжується втратою шкірної чутливості. Зіниці розширені, на світло не реагують. Наростання задухи може привести до зупинки дихання. При контакті зі шкірою сік викликає дерматит. Протиотрутою є молоко, підфарбоване марганцевокислим калієм до рожевого кольору.

6. Лобода Біла

loboda-bila

Зовні лобода схожа з їстівної лободою. Однак, на відміну від останньої, лобода відноситься до отруйних рослин. Якщо її випадково сплутати, така помилка буде коштувати сильного нездужання у вигляді нудоти, блювоти, болю в животі, діареї та зневодненні організму.

5. Чистотіл

chystotil

Рослина є улюбленим народним засобом у боротьбі з бородавками, мозолями і прищами. Але перед тим як припекти їм щось в наступний раз, варто кілька разів подумати, адже чистотіл токсичний. Рослина містить ряд алкалоїдів, що викликають блювоту, кольки, діарею, а при його прийомі всередину у великих дозах - смерть.

4. Кліщинець Плямистий

klishchynec-plyamystyi

Рослина містить отруйну речовину ароін. Небезпечна вона тим, що надає паралізуючу дію на центральну нервову систему. Контакт зі шкірою не обіцяє нічого хорошого, крім роздратування і опіку. При отруєнні рослиною з'являються головні болі, діарея, пробиває холодний піт. У важкій формі до них додадуться судоми, галюцинації і аритмія.

3. Орлики Звичайні

orlyky-zvychajni

Рослина з сімейства Лютикових повсюдно зустрічається на дачних ділянках і в лісі. Але мало хто знає, що вона отруйна. Особливо - її квіти. Отруєння можна розпізнати по запамороченню, поколюванню язика, судом кінцівок і аритмії. Важке отруєння може закінчитися летальним результатом, викликаним зупинкою дихання.

2. Блекота

blekota

Крилатий вислів "ти що блекоти об'ївся?" був придуманий не випадково. Блекота є отруйною рослиною, причому отруйні всі її частини. Одним з основних ознак отруєння є марення і галюцинації. Крім них спостерігається також посилення потовиділення, підвищення температури, тахікардія і світлофобія, а у важких випадках -порушення дихання, судоми і втрата свідомості. Можливий навіть летальний результат.

Завершує наш рейтинг наотруйніша рослина України:

1. Аконіт

akonit

Гарна яскрава рослина сімейства Лютикових приховує в собі смертельну небезпеку. У корені і в незрілому насінні рослини містяться алкалоїди, переважно аконітін. За отруйним впливом його можна порівняти з отрутою кураре. Акотін може викликати важке отруєння, що супроводжується запамороченням, потемнінням в очах, судомами кінцівок, аритмією, і навіть летальнии результатом, до якого приводить зупинка дихання.

З сивої давнини відомі людям отруйні властивості аконітів. В Індії їх використовували для отруєння стріл. Пліній Старший називав аконіти рослинним миш'яком. У стародавній Греції та Римі їх використовували під час виконання смертних вироків. Діоскорид зазначав, що аконіти вживали для отруєння вовків, пантер та інших диких звірів. Великий римський поет Овідій, описуючи у своїй поемі «Метаморфози» золотий, срібний та залізні віки людства, для характеристики гріхів залізного віку використовував такий вислів: «Грізні мачухи варять квіти аконітів». А. П. Чехов у книзі «Острів Сахалін» описує випадок захворювання людини, яка їла печінку свині, що отруїлася аконітом. Очевидно, з цим пов'язані народні назви: зілля чорне, отрутник, тоядь. Також відомо, що цією квіткою Клеопатра отруїла рідного брата.

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Поділитись статею у соцмережах:


Підписатись на електронну розсилку нових матеріалів:

blog comments powered by Disqus