English German Polish Spanish
Головна♦ Духовна культура♦ Знахарство ➤ ВАСИЛЬКОВИЙ НАПІЙ

ВАСИЛЬКОВИЙ НАПІЙ

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Untitle252552255225d-1Васильки справжні — Ocimum basilicum L.

Сировина. Для напою заготовляють свіжі квітучі верхівки рослини.

Рецепт приготування Василькового напою

1. 150 г свіжих квітучих васильків справжніх зали­вають 3 л окропу, настоюють 4 години, фільтрують, до­водять до об'єму 3 л.

2. 100 г свіжої квітучої трави материнки звичайної заливають 3 л окропу, настоюють 4 години, фільтрують, доводять до об'єму 3 л.

Рецептура напою: настою квітучих верхівок василь­ків справжніх — 3 л, настою трави материнки звичай­ної— 3 л, меду ранньовесняного — 2 кг, спирту 96° — до 10 л.

Застосування. Напій використовують як тонізуючий засіб при астенії, для поліпшення дихання; при пору­шенні кровообігу, пригніченому стані; при стресах, іс­терії, перед складними операціями, іспитами, при за­хворюваннях дихальних шляхів; шлункових та кишкових кольках, гастритах зі зниженою та нульовою кислот- ністю; як жовчогінний та сечогінний засіб; для стиму­ляції імунної системи, як молокогінний засіб при гіпо- галактії у матерів-годувальниць, при ниркових захво­рюваннях, епілепсії, нудоті та блювоті; для виведення пігментних плям та засмаги на обличчі.

Приймають по 1—3 столові ложки 3—4 рази на до­бу за ЗО хв. до їди. При епілепсії курси лікування 2—З роки з перервами на 7—10 днів щокожні два місячі. Для косметичної мети протирають обличчя ранком і перед сном протягом 2—3 місяців. При спазмофі­лії приймають по 2—10 крапель залежно від віку дитини 3 рази на добу за 30 хв. до їдн протягом 2—З тижнів.

Протипоказаний напій при вагітності та під час мен­струацій, а також при маткових кровотечах, викликаних різноманітними причинами.

Давній і дуже популярний ритуальний напій ук­раїнців. його вживають дівчата при інфантильнос­ті, відсутності менструацій. Ним кроплять галяви­ни, де збирається молодь у ніч на Івана Купайла, кола, де веселі хлопці та дівчата водять танки, квіти та зілля, з якого плетуть дівчата вінки. Пе­ред тим, як збирати лікарські рослини (у ніч на Івана Купайла), дівчата роздягаються, протира­ють напоєм обличчя, шию, руки, перса, живіт, стегна, роблять замовляння до місяця, збирають цілюще зілля, купаються, повторно змазують наз­вані ділянки напоєм, одягаються, кроплять зілля і несуть його додому. Дома сушать на горищах і зберігають як Іванівське чар-зілля протягом року як обереги від злих духів, лихої долі, нечистої си­ли, різного чортів'я.

 - Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Теги:     рецепти      знахарство      медицина      рослина      чаї

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus


RSS канал Спадщина Предків Facebook Спадщина Предків Vkontakte Спадщина Предків Телеграм Спадщина Предків Twitter Спадщина Предків Instagram Спадщина Предків Flickr Спадщина Предків

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 

loading...