Субота
27 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Чим корисний чай з листя малини?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 4

Чим корисний чай з листя малини

Запасливий господар, мабуть, заздалегідь підготувався до зими. Пізніми холодними вечорами випити ароматного та смачного чаю з листям малини - це не тільки справжнє задоволення, а й покращення здоров'я.

Малина - одна з стародавніх ягідних культур України. Згадується в давньоукраїнських оповідях, піснях, легендах.

До появи у нас іноземних чаїв - китайського, індійського, цейлонського та грузинського, наші пращури пили напій з гілочок або листя малини.

Листя малинового чагарнику мають багатий біохімічний склад, в них міститься аскорбінова кислота, флавоноїди, органічні кислоти, мінеральні солі, в’яжучи та дубильні речовини, також в листі містяться саліцилати, які діють аналогічно аспірину.

Флавоноїди, що входять до складу листя малини, мають кровоспинні властивості, користь флавоноїдів неоціненна при лікуванні захворювань викликаних кровотечами.

Листя малини використовуються при лікуванні геморою, шлункових кровотеч, колітах. Ця сировина також володіє і антитоксичною дією, виводять з організму шлаки і токсини. В’язкі властивості допомагають при розладах травлення і проносах.

Листя мають зміцнюючу і імуностимулюючу дію. Їх використовують в складі вітамінних чаїв та напоїв для зміцнення імунітету.

Полоскання ротової порожнини відваром листя малини допомагає позбутися від стоматиту та запальних процесів на яснах.

Допомагають малинові листя і при багатьох жіночих хворобах, при запаленні придатків приймають сидячі ванни з відваром з листя, при внутрішніх проблемах, готують розчини для спринцювання і обробляють внутрішню поверхню статевих органів.

Рецепти

Рецепт настою з малинового листя простий: 5 ст. л. сухого подрібненого листя на півлітра окропу. Настоювати 2 години.

Відвар листя малини незамінний при геморої, кровотечах органів шлунково-кишкового тракту. Рецепт відвару такий: сухе листя додають у окріп, кип'ятять 1-2 хвилини, а потім переставляють каструлю на водяну баню на 5 хвилин. Настоювати 1-1,5 години.

Щоб приготувати чаю з малиновим листям, вам знадобляться: 1 ст.л. засушеної сировини та чайник з гарячою водою. Заварку потрібно настоювати під кришкою протягом 15 хвилин, потім процідити. Пити такий чай дозволяється до 5 разів на добу при хворобі та 1-2 рази – для профілактики.

Спиртові настоянки з малинового листя стануть чудовим засобом для профілактики здоров'я під час сезонних епідемій. А примочки з настоянкою знімають набряки, почервоніння, вгамовують свербіж. Для приготування настоянки візьміть 1 ст. л. подрібненого свіжого листя, помістіть кашку в скляну тару і залийте горілкою. Поставте у темне місце та настоюйте 10 днів.

Протипоказання

Головні протипоказання до вживання продуктів на основі малинового листя пов'язані насамперед з особистою непереносністю та алергічними реакціями. Також малина заборонена під час вагітності (але лише до терміну 36-37 тижнів).

Через високий вміст клітковини та підвищеної дози органічних кислот, які мають дратівливі властивості, листя та ягоди малини не рекомендовані всім, хто страждає на гастрит, виразку, а також тим, у кого спостерігається підвищена кислотність шлунка, панкреатит та ерозійні хвороби. Втім, при панкреатиті можна пити малиновий сік із ягід, але він має бути неодмінно без кісточок.

Хронічні запори також є протипоказанням до вживання малинового листя. Справа в тому, що висока частка дубильних речовин тільки ще більше посилить ситуацію..

У невеликих дозах відвари з листя малини можна пити всім, хто має каміння в нирках, поліпи в носових проходах і низький кров'яний тиск. Якщо ви п'єте пігулки аспірину, напої з листя малини повинні бути виключені з вашого раціону повністю або бути в мінімальних співвідношеннях, щоб не сталося передозування. Бронхіальна астма - ще одне протипоказання (ефірні олії малини іноді стають причиною нападів ядухи).

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber