Середа
22 трав., 2024
     

Ukrainian English

Як знизити артеріальний тиск? Вчені назвали ефективні вправи

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Планка і присідання допоможуть стабілізувати тиск

Британські вчені опублікували звіт про наукове дослідження, яке тривало з 1990 по 2023 рік. У ньому йдеться, що найефективнішими вправами для зниження систолічного та діастолічного артеріального тиску (САТ/ДАТ) є планка і присідання.

Ці види "ізометричної" вправи передбачають скорочення певного м’яза або групи м’язів і утримання їх таким чином, щоб довжина м’яза не змінювалася протягом вправи. Вони стабілізують не тільки тиск, а й покращують здоров’я серця і суглобів, усувають м'язовий дисбаланс.

Вчені зазначають, що ізометричні вправи часто використовуються як частина реабілітаційних програм фізіотерапії та спортивної терапії для людей, які одужують після травм опорно-рухового апарату. Це пояснюється тим, що їх можна виконувати з обмеженою рухливістю.

Оскільки ізометричні вправи виконуються в статичному положенні, вони можуть бути більш терпимими, ніж вправи, які вимагають багато рухів. Так само люди з обмеженою рухливістю можуть обрати зручне положення для виконання вправи, наприклад, відрегулювати висоту присідання біля стіни, якщо у них обмежена рухливість стегон.

За словами співавтора дослідження Джеймі О'Дрісколл з Кентерберійського університету Крайст-Черч в Англії, вони вивчили результати 270 клінічних досліджень, у яких взяли участь 15 827 учасників. Більшість досліджень, які досліджували переваги ізометричних вправ для здоров'я серця, вимагали від учасників лише вісім хвилин виконання вправ за одне заняття. Щоб побачити корисні зміни, ці вправи потрібно виконувати лише тричі на тиждень протягом трьох тижнів.

Ізометричні вправи можна виконувати досить добре будь-де, оскільки вони використовують лише вагу вашого тіла, щоб випробувати м’язи. Якщо ви не впевнені, з чого почати, то є кілька гарних прикладів, які включають присідання біля стіни - вдавайте, ніби ви сидите в кріслі, але спиною притискаєтесь до стіни, і планки - опираючись на передпліччя та кінчики-пальці ніг, живіт піднятий над землею і триматися рівно.

Також вчені додали, що для стабілізації тиску підходять аеробні і кардіовправи: біг, їзда на велосипеді тощо.

За словами доктора О'Дріскола, ці вправи можуть зменшити ризик виникнення інсульту.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber