П'ятниця
24 трав., 2024
     

Ukrainian English

Потужні протипаразитарні рослини. Список фітотерапевта.

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

Протипаразитарні рослини

Харчування людини має великий вплив на здоров'я. Безладне, змішане й солодке харчування - ідеальне середовище для розмноження паразитів - від вірусів до глистів. У раціон харчування потрібно вводити велику кількість зелені, овочів, пряних трав, що мають протипаразитарну дію. Розглянемо деякі з них.


Аїр

Володіє найсильнішими протипаразитарними властивостями, які проявляє в органах нервової системи (плазма, кістковий мозок, мовленнєвий апарат), статевої системи, в печінці та підшлунковій залозі. Виганяє паразитів із голови, позбавляє синуситів, епілепсії, глухоти, істерії, втрати пам'яті. Лепехою можна очищати та знезаражувати воду.

Алтей

Використовується корінь. Чинить найсильнішу протипаразитарну дію на одноклітинних паразитів, що мешкають у крові, плазмі, м'язах, мозку, нервовій тканині та геніталіях. Ефективно діє на паразитів в органах дихальної, сечовидільної, травної та нервової систем. Спектр згубного впливу на паразитів широкий - від найпростіших вірусів до багатометрових стрічкових паразитів. Алтей має високий вміст кремнію - елемента життя.

Базилік

Протипаразитарні властивості аналогічні алтею. Дуже зручно під час приготування їжі використовувати порошок висушеної трави.

Барбарис

Протипаразитарну дію мають усі частини рослини. Найчастіше використовують корінь. Висушений і змелений барбарис можна додавати в салати, перші та другі страви. Згубний для паразитів печінки. Покращує фільтрувальну здатність печінки, сприяє розщепленню жирів, очищенню крові.

Гвоздика

Спектр протипаразитарної дії широкий - круглі, стрічкові та плоскі глисти, найпростіші, бактерії, грибки та віруси. Протипаразитарний ефект гвоздики проявляється в плазмі, мозку, в нервовій і репродуктивній системах. Застосування гвоздики в разі фарингітів, гайморитів, ларингітів, зубного болю та імпотенції допомагає організму позбутися паразитів і чинить оздоровчу дію. Гвоздика буквально дезінфікує легені, шлунок і лімфатичну систему.

Гранат

Навіть після теплової обробки сік граната, отриманий холодним пресуванням, вбиває трихомонаду ротову, бактерій, паразитів, грибків - пеніциліумів і кандидів. Гранат діє проти паразитів у всіх органах і системах організму людини. З граната готують настої, відвари, порошок, із гранатової кісточки роблять олію. Продукти з граната легко поєднуються з корицею і плодами гвоздики.

Дев'ятисил

Використовують корінь рослини та квіти. Протипаразитарна дія проявляється в органах дихання, травлення та нервовій системі, в усіх інших органах, крім репродуктивної системи чоловіків. Оман очищає від паразитів кров і легені, стимулює детоксикацію та регенерацію тканин легень. Оман поєднується з імбиром, кардамоном, корицею, алтеєм і живокостом.

Материнка

Використовують надземну частину рослини, зібрану під час цвітіння, у настоях і чайних зборах. Має протипаразитарний ефект на бактерії та найпростіших.

Звіробій

Дуже часто використовується в зборах разом із материнкою. Його протипаразитарні властивості проявляються переважно в органах газообміну, системі дихання.

Суниця

Використовується листя рослини. Сильний засіб проти паразитів урогенітальної системи.

Верба

Використовується кора дерева. Проявляє противірусну дію. У практиці використовується як протигарячковий і болезаспокійливий засіб.

Імбир

Використовується кореневище рослини. Відомий своєю широкого спектра протипаразитарною дією на гельмінтів, віруси та грибки. Згубно діє на паразитів кишківника та органів дихання.

Гісоп

З давніх-давен відомий глибоко очищувальний засіб. Листя гісопу в невеликій кількості можна додавати в салати, перші та другі страви. Гісоп - сильний засіб проти глистів і грибків.

Календула

Її бактерицидна дія відома здавна. Використовують квіти рослини для приготування зборів для чаю. Подрібнені свіжі або сушені квіти можуть бути використані для приготування страв. Протипаразитарна дія широкого спектра.

Калина

Використовують ягоди, гілки, листя рослини. Протипаразитарну дію чинить на бактерій, найпростіших і віруси.

Кардамон

Використовують насіння. Протипаразитарні властивості проявляє в травній, дихальній і нервовій системах, а також у системі кровообігу. Згубно діє на багато видів паразитів - від грибків і вірусів до стрічкових глистів. Кардамон - чудовий очищувальний засіб для шлунка, тонкої кишки та легень. Він діє дуже м'яко. Повсюдно й здавна вживається в їжу, є м'яким протипаразитарним засобом для дітей. Добре поєднується з фенхелем.

Коріандр

Її зелень і насіння застосовуються повсюдно. Широкий спектр протипаразитарних властивостей.

Кориця

Не втрачає своїх протипаразитарних властивостей і після теплової обробки.

Кропива

Збирати її можна з ранньої весни до кінця травня. Протипаразитарні властивості доволі широкого спектра - від паразитів шкіри, волосся, до паразитів у легенях і кишечнику.

Крес-салат (перечник, підхрінник)

Листя рослини має смак хрону та гірчиці, виявляє протипаразитарні властивості за широким спектром і відоме своєю фітонцидною активністю.

Кунжут

Його насіння містить олію з сильною протипаразитарною дією на паразитів шкіри та підшкірної клітковини. Насіння кунжуту застосовують у їжу з проявом протипаразитарних властивостей широкого спектра дії - в дихальній, травній та урогенітальній (у жінок) системах. Найсильніший протипаразитарний ефект має насіння чорного кольору.

Куркума

Потужний протипаразитарний засіб широкого спектра дії (від паразитів голови до паразитів шкіри). Порошок із висушеного кореневища широко використовується для приготування страв. Він робить їхній смак своєрідно-екзотичним і надає їм протипаразитарних властивостей.

Лавр

Листя і насіння містять ароматичні олії з сильними протипаразитарними властивостями. Як прянощі лавр застосовують абсолютно у всіх перших і других стравах.

Ладан

Має властивості, схожі на властивості мірри. Він згубно діє на паразитів органів дихання та головного мозку.

Лопух

Використовується корінь рослини. Впливає на паразитів, що мешкають у крові, органах дихання, урогенітальній і лімфатичній системах. У свіжому вигляді його можна використовувати в їжу, в сушеному вигляді він слугує чудовою добавкою до спецій і прянощів для перших і других страв.

Люцерна

Використовується трава. З молодих рослин можна робити салати. Для застосування протягом усього року можна приготувати сушену траву та порошок із неї. Можна використовувати як противірусний продукт. Люцерна виявляє сечогінний і протигарячковий ефект, вбиває паразитів у відкритих ранах. Поєднується в зборах трав з кульбабою, кропивою, петрушкою, хвощем.

Малина

Використовуються ягоди та листя. Молоде листя малини досить ніжне і може використовуватися в їжу. Листя і ягоди малини чинять протипаразитарний ефект на паразитів у системах кровообігу, травлення і статевій системі. Ягоди, приготовані з цукром, втрачають свої протипаразитарні властивості.

Мати-й-мачуха

Листя мати-й-мачухи - прекрасна добавка до салатів. Має протипаразитарну дію на паразитів у системі кровообігу.

Ялівець

Листя і плоди ялівцю містять ароматичну олію, що виявляє протипаразитарні властивості. Подрібнені плоди та листя ялівцю можна додавати в салати, перші та другі страви. Основні ударні властивості ялівцю проявляються під час впливу на личинок, віруси та грибки, що мешкають в органах дихання й активізуються під час переохолодження організму.

М'ята польова (не перцева)

Протипаразитарні властивості проявляє на паразитів в органах дихання та урогенітальній системі.

Кульбаба

Збирають у травні-червні. Проявляє найсильніші властивості проти паразитів у системі кровообігу, а також у її фільтрах - печінці та нирках.

Живокіст

Використовують корінь і листя рослини. Протипаразитарна дія живокосту проявляється в крові, м'язах, мозку, нервовій системі, найбільше він діє на паразитів органів дихання. Живокіст вважають сильним засобом, що регенерує тканини органів, з'їдених паразитами.

Перець червоний пекучий

Використовується плід. Сильна протипаразитарна дія червоного пекучого перцю відома здавна. Він виганяє паразитів із травних органів; дихальної системи, вбиває їх у крові. Практично всі паразити, що мешкають у зазначених системах, - від вірусів до великих стрічкових глистів, а також грибки - не витримують атаки червоного перцю.

Перець чорний, запашний, стручковий

Плоди використовують як прянощі. Ефірні олії плодів перцю виявляють протипаразитарну дію в травній, дихальній системах і в органах кровообігу. Чорний перець - один із найпотужніших продуктів, що знищують глистів і грибки в кишечнику. Олійний настій чорного перцю можна закапувати в ніс для оздоровлення слизової оболонки носа й боротьби з гельмінтами в мозку. сприяє знищенню паразитів, які спричиняють бешиха та фурункули, знищує віруси герпесу. Змішаний із медом, сильно діє на грибки та глистів у легенях.

Петрушка

Використовується насіння, корінь, листя рослини. Протипаразитарна дія петрушки проявляється в крові, м'язах, плазмі. Найсильнішу протигрибкову та протибактеріальну дію вона проявляє в урогенітальній та травній системах. З неї можна готувати настої (з трави й насіння), відвари (з кореня), постійно додавати в їжу у свіжому вигляді та в порошках із сушеної зелені й кореня. Продукти з петрушки особливо ефективно діють на паразитів, які активізуються під час охолодження організму та перевтоми. Свіжий сік петрушки (2 ч. ложки вранці натщесерце) - чудовий протипаразитарний засіб у разі трихомонозу і хламідіозу.

Пижмо

Пижмо використовують у лікуванні від черв'яків. Зовнішнє застосування - використовується для лікування корости, бліх і вошей. Слід пам'ятати, що пижмо є отруйною рослиною і потрібно дотримуватися дозування. У разі паразитів травного тракту, аменореї та нудоти використовуйте настій із квіток пижма звичайного. Одну чайну ложку подрібненої сухої рослини залити однією склянкою окропу й залишити під кришкою протягом приблизно 15-20 хвилин. Після закінчення цього часу суміш процідити і пити протягом дня в розділених дозах.

Подорожник

Використовують тільки молоде, ніжне листя, яке потрібно збирати в першій половині літа. Відомий сильним впливом на гнійничкову флору і паразитів, що мешкають у крові.

Полин звичайний

Використовується надземна частина - трава. Протипаразитарний ефект проявляється в системі кровообігу, травній, дихальній, урогенітальній (у жінок) і нервовій системах. Спектр дії досить широкий: круглі та стрічкові глисти, бактерії, найпростіші, грибки та віруси багатьох видів. Чудовий засіб - відвар із полину, зокрема й у зборах трав (довести до кипіння і настояти); і порошок із сухої трави. Полин можна вживати навіть під час вагітності: він зміцнює плід, допомагаючи плаценті фільтрувати найдрібніших паразитів: лептоспір, токсоплазм, хламідій.
Полин можна використовувати разом з імбиром і м'ятою.

Ревінь

Основна протипаразитарна дія проявляється на паразитах видільної та травної систем. Ревінь і страви, приготовані з нього (настої, киселі, порошки), вбивають віруси гепатиту, дизентерійну паличку, багато видів грибків і гнійничкові культури. За своєю дією на паразитів кишечника ревінь схожий на насіння льону.

Троянда

Використовують квіти рослини, що мають широкий спектр протипаразитарної дії. Трояндова ефірна олія згубна для грибків, для гельмінтів багатьох видів. Пелюстки троянди, як свіжі, так і сухі, можна настоювати в меду або воді, отримуючи рожеву воду. Протипаразитарний ефект троянди проявляється в системі кровообігу, урогенітальній (у жінок) і нервовій системах.

Ромашка

Широкий спектр дії на паразитів різного типу - від великих стрічкових глистів до вірусу гепатиту. Протипаразитарний ефект проявляється в травній, дихальній і нервовій системах.

Сандал

Протипаразитарна дія проявляється в системі кровообігу, травній, дихальній та нервовій системах. Діє згубно на найпростіших, личинок, що мігрують у крові, паразитів у тканинах легень, в урогенітальній системі (знищує хламідії та трихомонади), вбиває паразитів шкіри, паразитів, що проникають у нервову систему (оперізувальний лишай), б'є гонококи, герпес та інші віруси.

Слива

Використовується внутрішня поверхня кори. Протипаразитарний ефект проявляється в нервовій, травній, дихальній системах, системі кровообігу. З кори сливи готують відвари, сиропи (діють на паразитів у легенях) і порошки. У корі сливи присутня синильна кислота, яка очищає від паразитів легені та лімфосистему, а гіркий мигдаль і абрикосові ядра є постачальниками ефірних олій, що чинять регенерувальну дію на поїдені паразитами тканини. Подразнення (кашель, бронхіт, коклюш, спазми бронхів і серцебиття) припиняється. Настої з кори сливи, що приймаються всередину, очищають судини очей.

Солодка

Протипаразитарний ефект проявляється в усіх тканинах організму людини: у нервовій системі, в травній, дихальній, урогенітальній системах. Як протипаразитарний засіб солодка ефективно діє в разі глистових інвазій у кишківнику, за паразитів у легенях (кашель, бронхіти, біль у горлі, ларингіти, виразки - наслідок міграції личинок паразитів із кров'ю), у разі циститів - паразитарного ураження урогенітальної системи (болісні сечовипускання).

Деревій

Протипаразитарний ефект проявляється в системі кровообігу, дихальній і травній системах. Застосовується від вірусів герпесу, найпростіших (хламідій і трихомонад), бактерій гноєтворних видів до плоских і круглих глистів. Добре поєднується з м'ятою перцевою (для жінок), мелісою (для чоловіків), шавлією і ромашкою.

Кріп

Використовують листя, стебло, насіння. Ефективно і згубно діє на паразитів у травній системі, печінці та підшлунковій залозі, в урогенітальній системі, у шкірі, в системі кровообігу. Кропова олія вбиває грибки, гноєтворну інфекцію.

Фенхель

Протипаразитарні властивості проявляються в травній, сечовидільній і нервовій системах. Насіння фенхеля приймають по 1 ч. ложці після їди.
- Суміш насіння фенхеля, кумину й коріандру (1:1:1) сприяє травленню, виганяючи паразитів із кишечнику.
- Насіння фенхеля й коріандру (1:1) вживають у їжу для боротьби з паразитами в сечовидільній системі.
- Насіння фенхеля сприяє очищенню від паразитів у тканинах грудної залози та збільшенню лактації у матерів-годувальниць.

Хвощ

Хвощ чинить сильну дію на паразитів в органах дихання та сечовидільній системі (чоловіків і жінок). Допомагає навіть у разі венеричних захворювань. Це кровоочисний засіб. Хвощ - носій кремнію - елемента життя. Він зміцнює нервову систему і кістки. Адсорбує на себе віруси (грипу, гепатиту та інших).

Часник

Протипаразитарний ефект проявляється в усіх органах і системах людського організму. Спектр впливу часнику дуже широкий - немає таких паразитів, яких би він не зміг знищити.

Шавлія

Протипаразитарні властивості шавлія проявляє в органах дихання, системі кровообігу, травній і нервовій системах. Згубно діє на паразитів різних видів - віруси грипу, гепатиту; найпростіші та бактерії; плоскі, круглі та стрічкові глисти, численні групи грибків.

Ехінацея

Протипаразитарні властивості ехінацеї проявляються в системі кровообігу, лімфатичній і дихальній системах. На Сході ехінацею зараховують до рослин, що виявляють противірусну, антибактеріальну, антисептичну, знеболювальну, протиглистну і протигрибкову властивості.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber