Субота
27 квіт., 2024
     

Ukrainian English

ТОП-7 природних антибіотиків - ліки, які завжди поруч

Рейтинг 4.6 з 5. Голосів: 5

Природні антибіотики

Вибір антибіотиків в аптеках вражає! Але боротися з бактеріями і лікувати запальні процеси можна ще й з допомогою натуральних продуктів, які завжди (ну, або майже завжди) під рукою.

Є люди, які приймають антибіотики майже як вітаміни. Захворіло горло, піднялася температура, з'явилися проблеми з сечовидільною системою - просто потрібно прийняти таблетку, і порядок. Але не забувайте, що антибіотики вбивають не тільки хвороботворні мікроорганізми, а й корисну мікрофлору шлунково-кишкового тракту. А у багатьох людей, до всього іншого, на ці препарати розвивається сильна алергія.

Але є і природні антибіотики. Зрозуміло, у складних випадках вони навряд чи допоможуть. Але, з іншого боку, ці народні засоби стануть відмінною підмогою в боротьбі з хворобами. До того ж, їх можна використовувати і в цілях профілактики без шкоди для організму.

Брусниця

brusnycia

Брусниця відноситься до сильно діючих природних антибіотиків з потужним протизапальним ефектом. Вона знімає жар, діє як сечогінний засіб, володіє терпкими властивостями і розганяє жовч. Причому цілющими властивостями володіють як її плоди, так і листя. У ягодах міститься бензойна кислота. Саме завдяки їй вдається зберігати ці лісові дари практично цілу зиму (і навіть більше). І саме завдяки цій речовині створюється особливе середовище, в якій хвороботворні бактерії втрачають здатність до розмноження і розвитку.

mors-brusnychnyi

Морси та настоянки на брусниці часто рекомендують при циститах та інших хворобах сечовидільної системи. В цьому випадку лікувальний ефект багато в чому досягається за рахунок глікозиду арбутина. Крім того, корисні речовини, що входять до складу ягід, уповільнюють вікову дегенерацію тканин нервової системи.

Брусничні морси сприяють виведенню токсинів з організму і відновлюють життєвий тонус.

 Показання  Протипоказання
- захворювання сечовидільної системи;
- простудні захворювання;
- анемія;
- легка форма гіпертонії;
- подагра;
- ревматизм;
- неврози;
- пієлонефрит;
- авітаміноз;
- відкладення солей;
- шкірні запалення (застосовується у вигляді лосьйонів);
- цинга.
- гастрит і виразка;
- болі, локалізовані в 12-палій кишці;
- нефрит;
- підвищений рівень кислотності;
- післяопераційний період;
- внутрішні кровотечі.

Гірчиця

girchycia

А вас в дитинстві бабуся змушувала парити ноги в гірчиці? Або, можливо, коронним сімейним способом вилікувати застуду був гірчичний порошок, щедро засипаний в шкарпетки на ніч? Гірчиця дійсно володіє доведеними антимікробними, антигрибковими і протизапальними діями, які допоможуть при перших симптомах застуди й під час затяжного кашлю.

У складі порошку гірчиці міститься куркумін. Він не тільки надає гірчиці жовтого кольору, але й володіє безліччю корисних властивостей.

Чорний хліб з гірчицею допоможе позбутися від патогенних мікробів в кишечнику. А полоскання горла гірчичним порошком, розведеним у теплій воді з медом, вилікує запалення і зніме першіння у горлі. В помірній кількості спеція нейтралізує токсини і налагоджує роботу шлунку. Однак захоплюватися нею не варто, оскільки це може призвести до подразнення слизової оболонки стравоходу.

 Показання  Протипоказання
- застуда;
- зубний біль;
- гіпертонія
- склероз судин;
- захворювання печінки і жовчного міхура;
- розлади травлення.
- пієлонефрит;
- туберкульоз;
- подразнення шкіри (при зовнішньому застосуванні);
- алергічна реакція.

Калина

kalyna-antybakterialna-dija

Ягоди, квітки, кора, гілочки і навіть кісточки - народна медицина буквально розібрала калину на складові і активно використовує усі її частини та мікроелементи у своїх рецептах. Воно й не дивно, адже рослина містить цілий букет корисних властивостей - відхаркувальну, сечогінну, знеболювальну, протимікробну, протизапальну, кровоспинну і спазмолітичну дію. Калина багата на вітамін С, що робить її відмінним допоміжним засобом в боротьбі з застудою і грипом. При цьому аскорбінова кислота відмінно засвоюється за рахунок вмісту в складі ягід вітаміну Р. Також ягоди надають протикашльовий вплив, знімаючи спазми верхніх дихальних шляхів.

 Показання  Протипоказання
- ангіна;
- бронхіт;
- пневмонія;
- фурункульоз;
- виразка шлунку;
- вугровий висип;
- авітаміноз;
- жар;
- нервове напруження, втома, безсоння.
- тромбофлебіт;
- підвищене згортання крові;
- розлади шлунково-кишкового тракту;
- вагітність.

Журавлина

klukva-koryst

Ще одна корисна червона ягода - журавлина. Її рекомендують і для профілактики, і для лікування різних бактеріальних недуг, в т.ч. в складі комплексної терапії. Ну а про її можливості лікувати застуду і позбавляти від лихоманки і зовсім можна складати легенди. Плоди цієї чудо-рослини не раз ставали предметом досліджень. Вчені виявили у складі ягід кислоти, які діють як антибіотик проти мікробів класу E. Coli (найчастіше викликають запалення нирок, інфекційний гастроентерит та інфекції сечового міхура). Інша група дослідників з міста Турку (Фінляндія) довела, що екстракт журавлини вбиває деякі штами бактерій, які виробили імунітет проти традиційних антибіотиків.

Цілюща властивість напою журавлинного соку зводиться до активізації особливих молекул, які не дозволяють бактеріям утримуватися на слизових оболонках (в т.ч. на стінках сечового міхура, порожнини рота, шлунку). Ягода ефективна і проти бактерії hуlicobacter pylori, що викликає виразку шлунку і гастрит. Однак при цих захворюваннях зловживати журавлиною не можна, тому що вона посилює секрецію шлункового соку і подразнює стінки шлунка.

 Показання  Протипоказання
- обробка ран;
- сечостатеві інфекції;
- підвищений кров'яний тиск;
- простудні захворювання;
- лишаї, золотуха і суха екзема (у вигляді примочок).
- гастрит і виразка;

Редька

redka-KORYST

Вітамін С, калій, кальцій, сірка, магній - все це тільки приємні бонуси до потужного антисептичного, сечогінного, жовчогінного, бактерицидного і ранозагоювального впливів редьки. Цей непоказний овоч в союзі з медом допомагає в боротьбі з кашлем. Крім того, продукт нормалізує роботу органів травлення та покращує апетит.

 Показання  Протипоказання

- обробка ран;
- шкірні захворювання (зовнішній засіб);
- простудні захворювання;
- кашель (відхаркувальний засіб).

- виразка шлунку і 12-палої кишки;
- гастрит;
- серцево-судинні патології;
- важкі захворювання нирок.

Хрін

hrin-koryst

Назва цього коренеплоду викликає посмішку. Однак стає не до сміху, коли у вас починаються проблеми з сечовидільною системою, або коли ви хворієте на ангіну, або якщо кашель не проходить вже більше місяця. Тут-то на допомогу і прийде хрін.

Антимікробний ефект обумовлений вмістом в його корені гірчичного масла і ензиму. При розтиранні продукту ці речовини об'єднуються і під впливом кисню утворюють аллілове масло, яке вбиває і знешкоджує бактерії та мікроскопічні грибки. Вважається, що 10 г розтертого хріну по ефективності можна порівняти з 20 г синтетичного антибіотика.

 Показання  Протипоказання
- запалення сечостатевої системи;
- подагра;
- ревматизм;
- ангіна;
- трахеїт і бронхіт;
- застуда.
- вагітність;
- гострі запальні процеси шлунково-кишкового тракту;
- післяопераційний період.

Часник

chasnyk-koryst-likuvannia

Завершує наш ТОП-7 природних антибіотиків усім відомий часник. Він загальнодоступний, а про його корисні властивості знають навіть діти. Застосовуватися може як у вигляді зовнішніх лік, так і всередину. Продукт володіє імунними клітинами організму Т-лімфоцитами і надає біостимулюючу дію. Не обділила природа часник й ефірними маслами, які діють як антисептик. Продукт виводить кишкових та інших паразитів, очищає кров, знищує бактерії і віруси (в т.ч. туберкульозну паличку, дифтерійну паличку і хелікобактер), лікує органи дихання, знижує тиск і запобігає тромбозу. Один зубчик містить більше 400 корисних сполук. Часником лікують дифтерію, виразкову хворобу та туберкульоз.

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber