Четвер
02 квіт., 2020

Сармати в історії України


Сармати

Сармати - племена індоіранського походження, споріднені скіфам, найбільш близькі до сучасного українського етносу. Історично відомо, що генеалогія деяких українських козаків бере початок від сарматів (савроматів, сірматів). Усім відома зачіска "оселедець" та "козацькі вуса" - часто зустрічаються саме у сарматських племен, зокрема роксоланів (рус-аланів - білих аланів). На історичній мапі Сарматія з'явилась на місці Скіфії - сармати майже повністю винищили своїх дідів. І це один з негативних прикладів історії, котрий не варто повторювати. Він показав як потужна супердержава може зникнути з історичної мапи назавжди, якщо всередині країни розбрат та міжусобиці.


Сармати: історичні факти та хроніки

Рейтинг 4.0 з 5. Голосів: 8

sarmatians-ukraine

Сармати - хто вони? Сармати і Україна. Історичні джерела про походження сарматів. Сарматія в Північному Причорномор'ї. Роксолани, язиги, сіраки, аси та інші сарматські племена. 

 

Амазонки - непереможні жінки-воїни

Рейтинг 4.3 з 5. Голосів: 3
the-amazons-in-wonder-woman-are-purposefully-a-diverse-group

Першим про існування амазонок згадує Гомер, поет VIII століття до нашої ери. В Іліаді, яка описує події, що відбувались на 500 років раніше, під час бронзової або героїчної доби, Гомер згадує їх дещо побіжно, як амазонок antianeirai, неоднозначний термін, що призвело до багатьох різних перекладів, від «ворожих чоловікам» до «рівних чоловікам». У будь-якому випадку, ці жінки вважались достатньо гідними суперницями чоловічих персонажів Гомера, щоб ті мали змогу похвалитись їх вбивством, не виглядаючи при цьому легкодухими кривдниками. 

 

Сармати і амазонки за описами Геродота

Рейтинг 3.0 з 5. Голосів: 2

sarmaty-i-amazonky-gerodot

Епоха сарматів - яскрава сторінка історії великого античного світу. Цей легендарний кочовий народ протягом восьми століть - з 4 століття до н.е. по 4 століття н.е. - панував в безкрайніх євразійських степах. Непереможна армада кочівників вторглася в Європу, ставши серйозною загрозою як для грецьких міст-держав Північного Причорномор'я, так і для Римської імперії.Сармати досі залишаються загадковим народом, адже не залишили ні письмових джерел, ні будівель. Всі відомості про них здобуті або при розкопках поховань, або почерпнуті у старогрецького історика Геродота.

 

Катафрактарії - важка кінниця сарматів

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

sarmaty-katafraktariyi

Сарматські племена, як і більшість кочівників, являли собою в першу чергу воєнізовану спільноту. Воїнами були і чоловіки, і жінки. Сарматське військо являло собою племінне ополчення, регулярної армії не було. Головною частиною війська була важка кіннота, озброєна довгими списами і залізними мечами, захищена обладунками і на той час практично непереможна.

 


Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

  НАШ YOUTUBE-КАНАЛ  МИ В FACEBOOK

  Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr