Субота
27 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Маршрути для пробіжки Львовом

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

de-pobigaty-u-lvovi

Порохова вежа — парк Високий Замок

Перший у нашій добірці відомий маршрут для пробіжки пролягає через центр Львова: розпочинається у самому серці міста біля культурної пам’ятки — Порохової вежі на вулиці Підвальній, 4 та простягається довжиною до шести кілометрів до  парку Високий Замок.

Принадою цього бігового маршруту є мальовничі краєвиди на місто з оглядового майданчика парку Високий Замок. Маршрут покритий асфальтом, деякі території — бруківкою. Більша його частина — рівнинна подекуди з помірними гірками, тому він досить комфортний для пересування.

Приємним бонусом є те, що пробіжка цим маршрутом пролягає через парк та дерева, які захищають від сонця у спекотні дні. На шляху можна побачити Порохову вежу, два оглядових майданчики — верхній і нижній, телевежу, парк Високий Замок та фрагменти замку біля на горі.

Порохова вежа — лісопарк “Знесіння”

Названий маршрут простягається від Порохової вежі через Лису гору та стару львівську залізницю, та тягнеться до міського лісопарку “Знесіння”. Його довжина майже шість кілометрів, а висота — сто двадцять метрів. Асфальтова дорога цього маршруту подекуди переходить у бруківку, а далі — у лісову стежку.

Пробіжка від центру Львова до парку “Знесіння” — середньої складності, адже поєднує кілька видів доріг та більше підійде, як і попередній, для бігунів хоча би з невеликим досвідом або для групових забігів.

Порохова вежа — Кривчиці —  “Знесіння”

Цей маршрут вже значно складніший, тому передусім призначений для професійних і витривалих бігунів. Адже довжина маршруту Порохова вежа — Кривчиці — Знесіння тягнеться на десять з половиною кілометрів. І хоча початкова та кінцева точки — такі ж, як в попередньому, проте названий маршрут більш розлогий та екстремальний, оскільки шлях бігуна по рівних асфальтних дорогах буде чергуватися з лісовими стежками та бездоріжжям.

Дорога, яка розпочинається від Порохової вежі пролягає через Лису гору, біля найпершого львівського будинку з цегли та старої залізниці, а також старовинного слов’янського капища Рода і Рожаниці на Знесінні.

Маршрут парками Львова

Мапа цього маршруту містить багато парків. Його початкова точка також є Порохова вежа, а далі  проходить через вулиці Володимира Винниченка, Івана Франка, Шота Руставелі, Стрийську — до Стрийського парку, від якого шлях розтягується по вулицях Панаса Мирного, Кибальчича до парків Залізна вода, Снопківського, Погулянки — на вулицю Костя Левицького та до кінцевого пункту забігу — Соборної площі.

Довжина маршруту сягає у дванадцять/чотирнадцять кілометрів, тому перед забігом потрібно фізично підготуватися.

Маршрут є надзвичайно мальовничим, оскільки проходить через старі вулиці Львова та чотири великі парки міста — Стрийський, Залізна вода, Снопківський  та парк Погулянка. Покриття доріг у названому маршруті, як і в попередніх — асфальт та бруківка чергуються з різними парковими та лісовими стежками, а рівнинні дороги чергуються з помірними гірками.

Маршрут визначними архітектурними пам’ятками Львова

Коловий маршрут центральною частиною міста розпочинається на проспекті Свободи і закінчується там само, проходячи через вулицю Городоцьку, спочатку до Головного залізничного вокзалу, а тоді до повороту на вулицю Сєченова, на площу Святого Юра до парку Івана Франка — вулиці Листопадового Чину — на проспект Свободи.

Цей розлогий маршрут є, однак, легшим за попередній, оскільки переважно є рівнинним, інколи з невеликими підйомами, а його асфальтове покриття, подекуди чергується з бруківкою є комфортним для бігу.

Цікаво, що зазначений маршрут пролягає через визначні архітектурні пам’ятки Львова — Львівський академічний театр опери та балету, церкву святих Ольги та Єлизавети, головний залізничний вокзал, собор святого Юра, Будинок Вчених, Палац Потоцьких, Львівський національний університет імені Івана Франка та інші.

Відомий маршрут для пробіжки — Стрийський парк

Попередні маршрути стосуються передусім професійних або досвідчених і витривалих бігунів, оскільки мають середній та високий рівень складності. Однак у Львові є велика кількість місць, де кожен охочий може побігати відповідно до власних фізичних можливостей та корегувати відстань маршруту. 

Одним з таких є комфортний і популярний для пробіжок серед львів’ян — Стрийський парк. Цей маршрут — улюблений, як серед молоді, так і для старшого покоління, оскільки є надзвичайно мальовничий та комфортний, особливо навесні, влітку та в теплі осінні дні. У Стрийському парку можна бігати, як самому, так долучитися до ранкових чи інших забігів, які часто організовують у парку.

Маршрут Винниківським парком

Під час пробіжки мальовничим маршрутом через Винниківський парк можна насолоджуватися природою довколишніх ландшафтів лісопаркової зони. Цей маршрут розташований на околицях Львова та може розтягуватися від п’яти до десяти кілометрів.

Слід також мати на увазі, що покриття бігової доріжки Винниківського парку — це передусім лісові стежки та бездоріжжя, що може дещо ускладнювати рух бігунів.

Ранкова пробіжка у парку “Знесіння”

У попередніх маршрутах парк “Знесіння” був частиною у складі більшого маршруту, проте цей парк може бути цілком самостійним і повноцінним маршрутом для бігу. Локація “Знесіння” є дуже зручною для тих, хто живе в центрі Львова або поблизу самого парку, який розташований у Личаківському районі міста, неподалік від центру, звідки можна дістатися приблизно за двадцять хвилин пішки.

Маршрут парком “Знесіння” пролягає через мальовничі пейзажі дерев, пагорбів і навіть озера, де помірна ранкові пробіжка зарядить енергією та гарним настроєм, а вечірня допоможе впорядкувати думки та нормалізувати режим сну.

Маршрути на спортивних стадіонах Львова

Окрім мальовничих місцевих парків, яких у Львові є немало, окремо слід звернути увагу на спеціальні для бігу, стадіони, які призначені для різних спортивних тренувань. У них комфортно та безпечно бігати, як початківцям, так і професійним бігунам. Також такі спортивні стадіони є зручними для вправ та розминок перед пробіжкою.

Серед них можна виділити: Стадіон Львівського національного лісотехнічного університету на вулиці Генерала Чупринки, 101, стадіон “Торпедо” на вулиці Золота, 32; стадіон “Динамо”, розташований на вулиці Янева, 10; стадіон “Юність” — по вулиці Болгарська, 4 та інші.

Названі локації будуть чудовими варіантами ранкової чи вечірньої пробіжки, якщо ви живете неподалік.

Джерело

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber