Серіал Чорнобиль висунуть на Шевченківську премію

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Серіал ЧорнобильЛауреат Гран-прі Каннського кінофестивалю український режисер Мирослав Слабошпицький вважає, що автори серіалу "Чорнобиль" багато зробили для України. Тому він  висуне авторів та акторів серіалу "Чорнобиль" на отримання Шевченківської премії. Слабошпицький входить до комітету з питань Шевченківської премії у сфері культури.

 

"На найближчому засіданні комітету з питань присудження Шевченківських премій я обов’язково номіную сценариста Крейга Мазіна, режисера Йохана Ренка, оператора Якоба Ірі, а також акторів Стеллана Скарсгарда і Емілі Вотсон на здобуття вищої державної нагороди України в галузі культури і мистецтва", – розповів Слабошпицький в інтерв'ю. 

Слабошпицький вважає вдалою американську форму подачі матеріалу: на його думку, вона універсальна завдяки зосередженості на цінностях, за якої історичні неточності не псують загального враження. 

Шевченківська премія – щорічна нагорода у сфері культури та мистецтва, яку може отримати будь-який діяч за результатами конкурсу комітету. Її заснували у 1961 році. Переможець отримує диплом, почесний знак та грошову премію.

5-серійний серіал "Чорнобиль" від HBO вийшов на екрани в травні 2019-го. Сюжет серіалу зав'язаний на подіях, що відбувалися в перші години після техногенної катастрофи в місті Прип'ять у 1986 році.

chornobyl-serial

Серіал "Чорнобиль" очолив рейтинг найпопулярніших серіалів усіх часів за версією найбільшої у світі бази даних про кінематограф IMDb. 

Сериал Чернобыль

Нагадаємо, туристичні агентства відзначили 40-відсоткове зростання бронювань англомовних турів до Чорнобильської зони. Головною причиною став успіх серіалу "Чорнобиль", який досліджує найстрашнішу ядерну аварію в світі, викликав сплеск інтересу до Чорнобилю справжнього: значно збільшилася кількість туристів, охочих побачити ядерний саркофаг і місто-привид, що межує з ним, повідомляє Reuters.

Дивитися серіал «Чорнобиль» українською мовою онлайн безкоштовно.

- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"


Не забудьте поділитись статею у соцмережах:


Теги:     чорнобиль      серіали      кіно

загрузка...

Прокоментувати:

blog comments powered by Disqus

Переклад

Croatian English German Greek Hungarian Italian Lithuanian Polish Slovak Spanish

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 
завантаження...

загрузка...

  НАШ YOUTUBE-КАНАЛ  МИ В FACEBOOK

  Про сайт


«Спадщина Предків» - інформаційно-аналітичний сайт-агрегатор, присвячений альтернативній історії, культурології і етнографії. Публікуємо матеріали у форматі просвітницьких, науково-дослідницьких та науково-популярних статей. Редакція не несе відповідальності за достовірність матеріалів, а також їх використання. 

Допомога проекту:

Підтримати сайт "Спадщина Предків"

heritage@spadok.org.ua

twitter instagram pinterest skype tumblr