English German Polish Spanish
Головна♦ Праісторія ➤ ♦ Кіммерійці

Кіммерійці


Кіммерійці - доскіфський народ Північного Причорномор'я залізного віку, завойовники Малої Азії, скотарі і кочівники, професійні вершники. Вони були першими степовиками України, залишивши по собі безліч кіммерійських стелл - кам'яних антропоморфних скульптур. Кіммерійці були індоєвропейцями, мова їх близька до санскриту. З часом, були витіснені спорідненими племенами - скіфами. 

Неміфічна Кіммерія

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

small kimryНа українській землі виникали й змінювалися археологічні культури, про які не лишилося жодного писемного свідчення. Першим народом на території нашої країни, назва якого стала відомою завдяки писемним джерелам, були кіммерійці. Вони започатковують історію іраномовних кочовиків у степах Північного Причорномор’я.

 

Кіммерійські стелли та їх призначення

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

kimmstelluКультурна спадщина першого з відомих за власною назвою народів на теренах сучасної України - кіммерійців до сьогодення має чимало «білих плям». Однією з таких таємниць є зміст і призначення кіммерійських кам'яних антропоморфних стел, загальна кількість яких сьогодні наближається до двох десятків артефактів.

 

Військова справа кіммерійців

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

kimeriecversh1Кіммерійці є найдавнішим з відомих за своїм іменем народів Північного Причорномор’я. Їхня поява на історичній арені була зумовлена комплексом процесів, що відбувалися у кінці ІІ — на початку І тис. до н. е. у степових районах Східної Європи. У цей час населення степів перейшло від скотарсько-хліборобського господарства до кочового скотарства. Значною мірою це стало можливим завдяки широкому використанню коня, що був найкращим у ті часи засобом пересування.

 

Кіммерійці - стародавні кочівники Північного Причорномор'я

Рейтинг 4.7 з 5. Голосів: 6

kimmeeriyci1Кіммерійці — перший народ Східної Європи, самоназву якого не поглинув морок часу. Найдавнішу звістку про них містить безсмертна «Одіссея» (VIII ст. до н. е.): «Зайшло сонце, і вкрила темінь усі шляхи, а корабель наш досягнув меж океану. Там народ і місто людей кіммерійських, оповиті імлою і хмарами; і ніколи промені осяйного сонця не зазирають до них». Цю емоційну оповідь доповнюють свідчення Геродота: «... Країна, де тепер живуть скіфи, кажуть, що за давніх часів була кіммерійською... Ще й тепер у Скіфії існують кіммерійські фортеці, кіммерійські переправи, є також і країна, що називається Кіммерією, є й так званий Кіммерійський Боспор». З кінця VIII ст. до н. е. згадки про спустошливі напади кіммерійських вершників містять ассирійські, вавилонські та урартські писемні джерела.

 


RSS канал Спадщина Предків Facebook Спадщина Предків Vkontakte Спадщина Предків Телеграм Спадщина Предків Twitter Спадщина Предків Instagram Спадщина Предків Flickr Спадщина Предків

Опитування

Який період історії для Вас є найцікавішим?
 

loading...