Вівторок
19 бер., 2024
     

Ukrainian English

Секрети кавуна

Рейтинг 3.3 з 5. Голосів: 4

історія України

Калорії

Яка кількість калорій в кавуні, − це традиційне питання, які задають жінки, що хочуть схуднути, дієтологам. Спішимо заспокоїти нашу прекрасну половину суспільства – зовсім незначна! Кавун – низькокалорійний дієтичний продукт. У 100 грамах кавуна міститься всього лише 30-38 калорій. І для того, щоб скинути вагу і поліпшити стан травної системи, можна сідати на кавунову дієту. Кому ще потрібно споживати кавуни? Він надзвичайно корисний людям:

  1. Що займаються спортом, адже цитрулін підтримує м’язову масу тіла.
  2. Які хворіють на атеросклероз, гіпертонію, адже чистить судини і нормалізує тиск.
  3. Мають поганий стан шкіри і зір. Антиоксиданти спричиняють виведення токсинів, зайвий холестерин.

Сорти кавунів

Існує понад тисячу різноманітних сортів кавунів. Є кавуни не тільки червоні із темними смугами і насінням, а із помаранчевою та жовтою м’якоттю, чорною шкіркою, без насіння. Є круглі і квадратні форми. Саме квадратні вигадали японці. Вони просто під час росту помістили кавунову зав’язь у коробку і отримали практичний кавуновий продукт, який доволі зручно себе почуває на полицях холодильників і при транспортуванні.

А от американці  спробували виростити карликові кавуни, довжиною не більше 5 сантиметрів. За формою і смаком вони нагадують свіжий огірок. А також великі за розміром і вагою кавуни. Якщо середня вага звичайного плоду коливається в межах 10 кг, то американський фермер з Арканзасу виростив кавун вагою 120 кг. Цей кавуновий рекордсмен був занесений до книги рекордів Гінеса.

В’єтнамці його подають до столу на Новий рік, а українці у Херсоні встановили кавуну пам’ятник.

Із чого складається, користь для організму

У кавуні міститься 92% води. Інші 8% займають легкозасвоювані природні цукри - фруктоза і глюкоза, сахароза. У рідині міститься багато корисних речовин: амінокислоти, 19 вітамінів, лікопен, цитрулін. Саме лікопен, жиророзчинний пігмент, зумовлює червоний колір. Він чинить потужні антиоксидантну дію,  зменшує тромбоутворення та знижує ризик остеопорозу. Амінокислота цитруліну має хорошу біодуступність, тому добре поглинається в кишківнику і бере активну участь в азотистому обміні речовин. Медики вважають, що саме завдяки вмісту лікопену у кавуні, цей фрукт зменшує ризик виникнення кількох видів раку, зокрема легенів та шлунку. А завдяки вмісту вітаміну А покращується стан шкіри та волосся.

Насіння кавуна багате на білок, цинк, магній, кальцій, фосфор, калій, мідь, тому не слід його викидати, а краще висушити і споживати теж.

kavuny

Не дуже приємні новини – нітрати!

Кавуни мають здатність їх добре вбирати, але вони не є отрутою. Їх кількість в одному літрі м’якоті кавуна складає 300 мг, якщо навіть зав’язь щедро поливати селітрою. Це допустима норма ВООЗ. І коли людині буває зле від з’їденого кавуна,  то швидше за все в організм попали кишкові інфекції, які надзвичайно добре себе почувають на поверхні шкіри. Тому, перед тим, як куштувати корисний продукт, потрібно добре його помити. В давнину у кожному українському селі кавуни солили в бочках з яблуками. Це надзвичайна смакота! Покуштуйте, адже ця традиція збереглась і донині, і у великих супермаркетах солоні кавуни знайдуться.

Смачного!

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина  Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber