П'ятниця
26 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Чим корисна жовта черешня?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Черешня жовта чим корисна

Літо – час вітамінів. В цей час так хочеться їсти смачні, солодкі плоди, набиратися сил і здоров’я на весь наступний рік. У цьому нам допоможе черешня - вітамінна "бомба". Однак мова піде про особливий сорт черешні - жовтий, як її ще називають "ягоду Сонця".


Для початку з'ясуємо, чим взагалі корисна черешня для здоров'я:

  • Знижує вміст холестерину в крові, регулює обмін речовин, стимулює травлення, звільняє від шлаків;
  • Добре впливає на шкіру, усуває різні шкірні захворювання і проблеми (вугрі, прищі);
  • Врівноважує роботу кишечно-шлункового тракту;
  • Корисна при захворю­ваннях нирок, оскільки стимулює їх діяльність;
  • Вгамовує біль, знімає набряки, має тонізуючу, заспокійливу функцію;
  • Зміцнює серцево-су­динну систему;
  • Сприяє зниженню згор­тання крові та запобігає утворен­ню тромбів;
  • Корисна при артриті, ревматизмі і подагрі;
  • Знижує кров’яний тиск.

У черешні містяться вітаміни груп В, вітамін А, вітаміни РР і вітамін Е, каротин, пектини, яблучна кислота, цукру, кумарин. Ця ягода багата на магній та кальцій, йод, фосфор, фтор, мідь і залізо.

Проте, у рослині корисні не тільки ягоди. Наприклад, відвар із черешків і листя черешні.

Саджанці культури дають багатий урожай соковитих і смачних плодів, добре приживаються на новому грунті і пристосовуються до змін клімату. Вирощені ягоди гіпоалергенні, не містять токсинів та інших шкідливих компонентів.

Висота дерев варіюється від 5 до 7 м. Крона куляста, густа, гілки міцні, масивні. Росте дерево і активно розвивається у всіх напрямках (вгору і в сторони). Плоди достиягають десь у середині червня.

Щоб дерево добре росло і плодоносило, за ним слід капітально доглядати, поливати, підгодовувати, прибирати бур'ян і прикореневу поросль, чистити від шкідників, обрізати.

Черешню споживають не одразу, а через 30 хвилин після їжі. 

Цікаво знати: до 1941 року ягоди черешні і вишні не розрізняли. Лише в першій половині минулого століття відзначили, що черешня – це інший, особливий рід рослин. Вишня має темні плоди округлої форми, черешня ж може мати різні кольори ягід – від жовтих до темно-бордових. Форма плодів ж цих ягід нагадує серце.

Існує чимало сортів черешні жовтої:

  • Дачниця - відноситься до ранніх сортів. Дерево росте невелике у висоту (не перевищує 5 м), має круглу масивну крону. Початок підношення припадає на 3-4 рік. Плоди великі, вага однієї ягідки може досягати 7 г. для того, щоб з’явився зав’язь, поблизу саджанця рекомендують висаджувати рослини запилювачі.
  • Присадибна жовта – сорт ультраранній. Дерево досягає у висоту 5-6 м, формує великі білі суцвіття. Ягоди великі, кожна при дозріванні може важити до 7 г. саджанці здатні самозапилюватися. Тому немає необхідності садити поруч з ними дерева запилювачі.
  • Дрогана жовта - пізно дозріває. Володіє підвищеним імунітетом до хвороб та інфекцій. Плоди великі (при дозріванні досягають 9 г.), світло-жовті, можуть мати кремовий відтінок з червоним бочком, соковиті, смачні. Дрогана дає багатий урожай.
  • Бурштинова - відноситься до пізніх різновидів. Плоди великі, соковиті, кисло-солодкі. Мають золотистий відтінок. Дерево не здатне запилюватися самостійно. Поблизу слід розташовувати запилювачі.
  • Франц Йосип – дерево масивне, наділене широкою густою кроною. Ягоди великі (до 9 г.), світло-жовті з рожевим відтінком з боків. Плоди мають кисло-солодкий присмак, соковиті. Сорт відноситься до ранніх, відрізняється хорошим імунітетом, високою врожайністю, ідеально підходить для транспортування.
  • Бігарро жовта - відноситься до пізньостиглих. Володіє хорошими смаковими характеристиками. Ягоди наділені тонкою шкіркою, тому погано переносять транспортування. Не підходять для тривалого зберігання.
  • Генеральська черешня – жовта великоплідна (вага однієї ягоди досягає 10-12 г.), плоди мають кисло-солодкий смак. Сорт стійкий до екстремальних погодних умов (переносить морози і засуху), наділений імунітетом проти хвороб. Перший врожай виростає і дозріває на третій рік після посадки дерев.
  • Аеліта — середньоросла, має густу кулясту крону. Плоди плоскоокруглі, великі (до 7-8 г.). Колір ягід жовтий з рівномірним рум’янцем. М’якоть щільна, соковита, солодка. Відноситься до середньопізніх, врожайність висока. Стійка до коккомікозу, добре переносить морози.
  • Жовточок – відноситься до ранніх різновидів (цвіте в квітні, достигає на початку літа). Плоди соковиті, солодкі, мають приємний аромат. Відрізняється високою врожайністю, може самозапилюватися. Стійкий до інфекцій і шкідників.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber