Субота
20 лип., 2024
     

Ukrainian English

Ліна Костенко: 9 фактів про геніальну поетесу

Рейтинг 4.4 з 5. Голосів: 11

lina-kostenko-10-faktiv-pro-zhyttia

Поетичні та прозові твори Ліни Костенко – це must read не лише для школярів, а й для кожного свідомого дорослого українця. Геніальна письменниця завжди йшла напролом, не боялась влади і відкрито висловлювала власну позицію. Навіть коли вона мовчала, замість неї говорили її поезія і проза…

Отже, 9 маловідомих фактів про Ліну Василівну Костенко, про які ви, швидше за все, не знали:

1. Ліна Василівна народилась у сім’ї вчителів. У 15 майбутня поетеса вже читала Дідро, Платона й Арістотеля:

Ліна Костенко в молодості

2. Справжня слава на поетесу чекала після виходу історичного роману у віршах «Маруся Чурай», відзначеного Шевченківською премією:

kostenko-lina-moloda

3. За словами поета Василя Сома, який проживав у одній кімнаті в гуртожитку з Василем Симоненком, його товариш задивлявся на молоду Костенко:

«Ліну Вася Симоненко дуже любив. У них таємна любов була, хоч Ліна старша від нього на 5 років. На неї не можна було дивитися без захвату: жіночна, з лукавинкою в очах – справжня красуня».

4. Як згадує Дмитро Павличко, Ліна Костенко в 20 років була екстравагантною й іноді палила:

kostenko-palyla

5. У 1963 році Ліна Костенко разом з Аркадієм Добровольським написала сценарій до фільму «Перевірте свої годинники», у якому розповідалось про українських поетів, загиблих під час Другої світової війни. Фільм зняли 1964 року, але на екрани він так і не вийшов. Остаточний варіант «Хто повернеться – долюбить» так змінили, що письменниця відмовилася від авторства.

kostenko-biographia

6. Ліна Костенко відмовилась від звання Героя України, яке хотів їй вручити Віктор Ющенко, після чого її цитата «Політичної біжутерії не ношу» стала крилатим виразом.

kostenko-2

7. Улюблений музичний твір Ліни Костенко – «Реквієм» Верді.

kostenko-lina-stare-foto

8. У 2005 році Ліна Костенко взяла участь в експедиції до Чорнобильської зони:

kostenko-chornobyl

9. Донька Ліни Костенко Оксана Пахльовська теж стала письменницею. А от син поетеси працює програмістом у Сполучених Штатах. Онука Ліни Василівни Костенко Ярослава-Франческа Барб’єрі вивчає філософію у Римському університеті «Ля Сап’єнца», де її мама завідує кафедрою україністики.

kostenko-photo-stara

Ліна Костенко була і залишається гідним прикладом для наслідування!

Джерело

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber