Субота
15 черв., 2024
     

Ukrainian English

iPad чи планшет на Android

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

iPad чи планшет

Розглядаючи нові варіанти планшета, ви обов'язково постанете перед дилемою: купити пристрій під управлінням Android або iPad на iOS. 

Скажемо одразу, у 2021 році дати однозначну відповідь складніше, ніж раніше. Девайси на Android тепер можуть похвалитися досить великою потужністю, тож вони впритул підібралися до можливостей техніки Apple. Американський гігант зі свого боку зацікавлює користувачів унікальними фішками й фірмовими технологіями.

Експерти магазину техніки Eldorado, до яких ми звернулися за консультацією, допомогли розібратися в тонкощах операційних систем і “заліза” двох конкурентів. Ділимося висновками, що, сподіваємося, допоможуть визначитися, який планшет потрібно саме вам.

Плюси й мінуси Android-планшетів

Плюси та мінуси планшетів

Сильний бік планшетів на Android – величезний вибір варіантів від десятків виробників. Система має вільний вихідний код, тому її використовують як базу майже всі гравці ринку, починаючи від Samsung і закінчуючи Lenovo чи Huawei. Відповідно вибір форм-фактора завдяки цьому також необмежений.
 
Якщо вам поки складно визначитися, якого розміру купити планшет https://eldorado.ua/tablet-pc/c1039006/ вирушайте в каталог за посиланням й підбирайте дійсно оптимальний варіант саме для себе. 

Назвемо ще кілька важливих плюсів Android:
  • великий вибір додатків із маркетплейса Google Play;
  • багатозадачність. Між кількома запущеними додатками можна легко перемикатися без їхнього повторного завантаження;
  • регулярні оновлення. Компанія Google постійно покращує базову платформу Android, роблячи її безпечнішою, стійкішою і функціональнішою.
Проте й мінусів в Android вистачає. Найголовніший – низька оптимізація операційної системи й “заліза”. 

Android розроблений таким чином, щоб він міг запускатися практично на будь-якій конфігурації планшета або смартфона, тому в коді багато “зайвих” даних, які збільшують систему. Ось чому виробники встановлюють все більше оперативної пам'яті, намагаючись таким чином оптимізувати швидкість девайсів.

Ще один неприємний сюрприз від Android – віруси, які можна підчепити навіть із фірмового маркетплейса Google Play, завантаживши піратський додаток. У Google немає можливості вчасно відстежувати всіх видавців, тому потрібно дуже ретельно перевіряти, що качаєш на свій пристрій. Тож на смартфон треба обов'язково встановити антивірус й регулярно його оновлювати.
 

Сила й недоліки iPad

Сила й недоліки iPad

Якщо ж прагнете максимальної безпеки, рекомендуємо купити айпад https://eldorado.ua/tablet-pc/c1039006/producer=apple/
 
Apple розробила власну екосистему з унікальною ОС і програмами, які рідше атакують хакери. Компанія жорстко модерує видавців свого маркетплейса, тому там значно менше додатків і вони цілком безпечні.

З плюсів iPad обов'язково треба назвати:
  • інтуїтивно зрозумілий і зручний інтерфейс;
  • мінімум помилок у роботі софту;
  • відмінну оптимізацію пристроїв.
Лінійка iPad не дуже широка, тому виробник вклав максимум ресурсів і часу в оптимізацію кожної моделі. Саме це й робить планшети від Apple популярними по всьому світі.

З мінусів можна виділити лише високу ціну, обмежений вибір програм і сервісів в App Store, а також неможливість розширити вбудовану пам'ять. Якщо це вас влаштовує, iPad буде найкращим помічником у навчанні або роботі. В Apple є потужні Pro моделі, які конкурують з ноутбуками за продуктивністю.
 
Якщо ж ваш критерій – девайс для навчання або використання софту, якого немає в App Store, – вибір буде на користь Android.

Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber