Субота
15 черв., 2024
     

Ukrainian English

ТОП-10 українських Youtube-каналів про культуру та історію

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 4

Українські youtube-канали про історію

Гуцулендія

guculendiya

Опис: Автори цього Youtube-каналу регулярно навідуються в Карпати та беруть інтерв'ю у колоритних персонажів - мольфарів, музикантів, майстрів народного побуту і мистецтва, які розповідають про культурні особливості, цінності, звичаї і традиції рідного краю. Контент дуже цікавий і оригінальний. Справжній етнографічний скарб, який не втратить своєї актуальності і через 100, і 300 років.

Посилання: https://www.youtube.com/@Gutsulandia

Хащі

hashchi

Опис: "Хащі" – це відеопроєкт Володимира Кохана, який дозволяє і навіть змушує по-іншому поглянути на Україну. Це проєкт, який показує провінційне українське закулісся, якого всі зазвичай уникають, якого соромляться або просто не помічають. Автор показує маловідомі сторінки місцевої героїчної та ганебної історії, найглухіші куточки України, мертві та вимираючі села, забутих знедолених та самотніх мешканців цих сіл та містечок з їхніми долями, бідами, радощами, дивовижною українською природою, менталітетом, не завжди з кращого боку, намагаючись подивитися на звичні речі під іншим кутом. Україна – без косметики та прикрас. Якісний, різноманітний, концептуальний матеріал.

Посилання: https://www.youtube.com/@hushchi

Ukraїner

ukrainer

Опис: Ukraїner — це спільнота та організація, що з 2016 року досліджує Україну та український контекст, розповідає історії самим українцям, а також транслює їх у світ, перекладаючи десятками мов. Упродовж років Ukraїner був медіамайданчиком з унікальними історіями, відео- та фотоконтентом як про українські історичні регіони, так і про український контекст за кордоном. Значна частка мультимедійних матеріалів — це історії успіху, змін, втілення реформ, збереження спадщини та історичної памʼяті, а також експлейнери про нашу основу: мову, історію, культуру тощо. Місія Ukraїner — розвиток відкритого українського суспільства через висвітлення важливих тем, створення додаткової цінності обʼєктів культурної та історичної памʼяті.

Посилання: https://www.youtube.com/@ukrainernet

Кажан

kazhan

Опис: Автори розповідають про зникаючі місцевості, урочища, села в межах Києва і області. Ексклюзивний, польовий матеріал. Цікаві факти та джерела з історії кварталів, вулиць Києва. Краєзнавчі огляди, історії і перекази від людей, легенди.

Посилання: https://www.youtube.com/@kazhan

Імені Т.Г. Шевченка

imeni-shevchenka

Опис: Засновники каналу - брати Капранови - українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі, патріоти. Тут ви знайдете цікаві відео на тему історії України (УПА, ОУН, Козаки, Прапор, Герб, Гімн, Бандера, Шухевич, Міхновський, Атило, Сірко, Шевченко). Канал рясніє різноманітними розвідками з історії, оглядом та аналізом історичних питань, дискусіями на теми культурної спадщини і геополітики. Професійний, фаховий виклад матеріалів.

Посилання: https://www.youtube.com/@imtgsh

Історія без міфів

istoriya-bez-mifiv

Опис: “Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей. Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.

Посилання: https://www.youtube.com/@IstoriyaBezMifiv

Історія від Бізону

istoriya-vid-bizonu

Опис: Канал містить різноманітні історичні лекції та матеріали на тему часів Княжої доби. Історія князів, полководців. Трипілля, Скіфія, Русь, Галицько-Волинське князівство.

Посилання: https://www.youtube.com/@bizon_history

Олександр Алфьоров

olexandr-alfiorov

Опис: Автор каналу - історик, який працює з джерелами. Еклюзивні матеріали. Огляд старожитностей. Авторська думка і аналіз історичних подій. Особливий погляд на минуле. Геополітика. Розв'язання дискусійних питань і розвінчування міфів.

Посилання: https://www.youtube.com/@OleksandrAlforov

Комік плюс історик

komik-istoryk

Опис: Проєкт стендапера Фелікса Редька та історика Євгена Мурзи. Легко і невимушено говорять про минуле. Обговорення історичних осіб та маловідомих сторінок історії України. Оригінальний контент з родзинкою, приготовлений зі смаком. Яскраве оформлення і наповнення. Цікава подача.

Посилання: https://www.youtube.com/@komikistoryk

Локальна Історія

localna-istoriya

Опис: Фаховий матеріал на різні теми історії та культурології від засновників видання "Локальна Історія". Цікавезні подкасти. Є, що послухати. Екскурси у стародавню історію, розповіді про старожитності і археологічні знахідки. Тотемізм, анімізм. Інтерв'ю з провідними дослідниками і науковцями. Стильне графічне оформлення і якісна подача. Потужний контент.

Посилання: https://www.youtube.com/@localhistoryUA

Інші цікаві Youtube-канали

© Портал SPADOK.ORG.UA

Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber