Середа
17 лип., 2024
     

Ukrainian English

Чого чекати від MacBook восени 2021 року

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

macbooks

Восени 2021 року в жовтні, Apple проведе свою другу осінню презентацію. Ділити презентації таким чином - у вересні смартфони і годинник, а в жовтні - ноутбуки, сервіси та інші дрібниці, з'явилася минулого року, коли весь світ закрився на карантин. Виявилося, що якщо проводити дві презентації, то можна залишатися в інформаційному полі набагато довше.

Так чого ж ми чекаємо від нових Макбуків цієї осені? Новий процесор, розміри, забарвлення і доопрацювання, які змінюють досвід взаємодії з комп'ютером.

Нові розміри Macbook 2021

Згідно витоку, який оприлюднив Марк Гурман з Bloomberg, нас чекає два нових розміри - 14 і 16 дюймів. Моделі, які вийшли в цьому році були на 13 дюймів, що не дуже зручно для користувачів, які активно працюють з графікою або монтажем. А ось 16 дюймова модель, особливо на новому процесорі може зробити торішню Прошку на Інтелі абсолютно безглуздою. Якщо у вас такий лептоп - можливо, варто задуматися про його продаж, поки не пізно.

Екран нового Macbook 2021

Екрани у Macbook відмінні, їх яскравості і роздільної здатності вистачає для більшості завдань, які можна придумати. Хіба що для роботи з 4к контентом має сенс купувати окремий монітор, так як розширення не змінювалося дуже давно. У найстаршій моделі MacBook Pro 16 2020 розширення екрана - 3072x1920.

Але ентузіасти розкопали в коді нової macOS Monterey адаптацію інтерфейсу системи під два нових розширення:

  • 3024 х 1964 Retina
  • 3456 x 2234 Retina

Швидше за все, мова йде про нові моделі з розмірами дисплея в 14 і 16 дюймів. Якщо все підтвердиться, то тепер працювати з 4К відеопотоком на штатному екрані Макбуку 16 стане неймовірно комфортно, без втрати якості зображення.

Інший варіант - що Apple просто хоче збільшити кількість ppi - цей показник відображає скільки пікселів поміщається на дюймі екрану. Завдяки підвищенню показника - зростає насиченість зображення і його яскравість.

Будемо сподіватися, що мова все ж йде про нові діагоналі, так як продуктивно працювати набагато простіше саме на великому екрані.

Чіп М2 або М1Х для Macbook 2021

Представлений в 2020 році чіп М1 перевернув гру на ринку. При більш низькому енергоспоживанні, ми отримали приріст в графічних завданнях в 5-6 разів і в обчислювальних в 3-3,5 рази. Все це стало можливо завдяки переходу на іншу архітектуру побудови процесорів - мобільний ARM.

У 2021 році ми очікуємо продовження руху в цьому напрямку - новий чіп повинен вийти більш продуктивним і споживати менше енергії. За недавніми витоками - мова йде про декілька чіпів - більш продуктивному М2 для Pro версій Макбуів і М1Х для молодших моделей.

Логіка в цьому є - за аналогією з Intel і їх лінійками i5, i7, i9 процесорами - для різних типів завдань.

Планується змінити техпроцес - зробити його 4нм, замість 5нм в поточному поколінні. Збільшиться і кількість ядер - їх стане 20, замість 16. Причому залишиться 4 енергоефективних та 16 - високопродуктивних. Для старшої моделі прогнозують і взагалі 32-ядерну версію.

І останнє, що стосується чіпа - це поліпшення продуктивності графічного процесора. Навряд чи в наступному поколінні, але через кілька років у Apple є всі шанси перевернути думку про те, що комп'ютери компанії не підходять для геймінгу. Що, якщо нас чекає відеокарта на рівні сьогоднішніх GeForce 3080?

Вірити чуткам чи ні - це дуже абстрактне питання. На поточний момент точної інформації немає ніякої, але варто зауважити, що 60-70 відсотків чуток, які курсують до презентацій - виявляються правдою. Питання тільки - які


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber