Четвер
23 трав., 2024
     

Ukrainian English

Цифрові онлайн-архіви історичних карт

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Колекція історичних карт онлайн

Картографічні дані і матеріали є важливим та цінним джерелом інформації у вивченні, дослідженні історії. Старовинні карти дають уявлення не тільки про тогочасну географію, природні умови і територію, а й розкривають дані лінгвістики, археології, етнології, відображають історичний розвиток народів. Пропонуємо вашій увазі добірку кращих цифрових архівів історичних карт. У колекціях знайдете праці відомих європейських картографів: Птолемея, Сансонів, Блау, Янсонів, Гондтів та багато інших.


RareMaps

URL-адреса: https://www.raremaps.com/

Короткий опис: 
Колекція історичних карт і атласів колекціонера Баррі Лоренса Рудермана. Сайт запущено у 1996 році, що робить його одним з найстаріших та найповніших баз антикварних карт в інтернеті. У колекції більше 10 000 старовинних карт XV-XX ст. Мапи доступні до завантаження та перегляду у режимі онлайн. Також їх можна придбати в оригінальному (автентичному) вигляді.

raremaps-review

Old Maps Online

URL-адреса: https://www.oldmapsonline.org/

Короткий опис: 
Old Maps Online - онлайн-агрегатор історичних карт, заснований у співпраці Klokan Technologies GmbH (Швейцарія) та The Great Britain Historical GIS Project (Великобританія). На даний момент, підтримується та наповнюється на волонтерських засадах Klokan Technologies. На сайті проіндексовано більше 400 000 карт, які беруться з відкритих джерел, цифрових архівів та бібліотек.

oldmapsonline-review

David Rumsey

URL-адреса: https://www.davidrumsey.com/

Короткий опис:
Унікальна електронна колекція оцифрованих старовинних матеріалів, історичних настінних і кишенькових карт, атласів, глобусів, стародруків, манускриптів, поштівок та ін.  Колекція створена відомим американським колекціонером Девідом Рамсі майже 35 років тому й містить понад 150 000 карт XV-XXI ст. Північної та Південної Америки, Азії, Африки, Європи та Океанії. Оцифровка колекції розпочалася в далекому 1996 році й наповнюється досі. Сайт безкоштовний і відкритий для всіх. Користувачі мають доступ не лише до зображень карт з високою роздільною здатністю, які розділені по каталогам, а й до різноманітних онлайн-інструментів, які дозволяють порівнювати, аналізувати та переглядати елементи новими й експериментальними способами. Загалом, корисно для істориків та дослідників.

david-rumsey-review

SANDERUS

URL-адреса: https://sanderusmaps.com/

Короткий опис: 
SANDERUS Antique maps & books - діюча галерея друкованого антикваріату (карти, книги, гравюри), розташована у Генті, Бельгія. Компанія заснована у 1980 році Філіпом Девро. Згодом до нього долучилися сини й таким чином утворився сімейний бізнес. У них велика кількість старовинних карт різних куточків світу, включаючи Птолемея, А. Ортеліуса, Брауна і Гогенберга, Г. Меркатора, В. і Ж. Блау, Н. Вісшера, Йодокуса Гондта, родини Сансонів тощо. Девро регулярно беруть участь в книжкових і антикварних ярмарках. Компанія SANDERUS є членом «Міжнародної ліги антикварних книготоргівців» (ILAB), «Belgische Beroepskamer van Antiquaren» (BBA) та «Бельгійської королівської палати антикварів і торговців мистецтвом» (ROCA). 

sanderus-antiques-maps-books

e-rara

URL-адреса: https://www.e-rara.ch/

Короткий опис: 
E-rara - цифровий архів, заснований на матеріалах швейцарських бібліотек. Містить старовинні книги, ілюстрації та картографічні матеріали XV-XX ст. Усі матеріали розміщені у високій роздільній здатності і доступні для завантаження у PDF та JPEG форматах.

e-rara-review

Колекція карт Бернарда Молла

URL-адресаhttps://mapy.mzk.cz/

Короткий опис: Бернард Поль Молл - німецький чиновник, колекціонер старовини і антикварних мап. На сайті представлена його колекція. Вона цінна тим, що в ній чимало творів голандських, німецьких, італійських картографів - Блау, Вісшер, Гондт, Янсон, Шенк, Гоман, Сансон, Джованні та ін.  

molls-map-review

BnF Gallica

URL-адресаhttps://gallica.bnf.fr/

Короткий опис: Gallica — цифровий архів Національної бібліотеки Франції та її партнерів. Існує з 1997 року та регулярно збагачується тисячами новими екземплярами. У базі більше 100 000 документів: історичні карти, стародруки, листівки, картини, аудіо, відео та інші матеріали. Ресурси доступні для скачування.

gallica-maps-review

POLONA

URL-адресаhttps://polona.pl/

Короткий опис: POLONA — одни з найбільших цифрових архівів в інтернеті, заснований Національною бібліотекою Польщі. Архів містить чимало раритетних, унікальних матеріалів. Серед них - давні історичні карти.

polona-review

MAPSTER

URL-адресаhttp://igrek.amzp.pl/

Короткий опис: MAPSTER — це колекція і водночас пошукова система цифрових картографічних матеріалів, які доступні для некомерційного використання. У базі більше 100 000 населених пунктів, представлені архівні карти Польщі та Центральної Європи. Усі карти розміщені у максимальній роздільній здатності (300-600 DPI). 

mapster


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber