Четвер
20 черв., 2024
     

Ukrainian English

Підбірка українських сайтів про культуру та історію

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 3

ТОП українських сайтів про культуру та історію

Дуже важливо перебувати у центрі українських новин, курсі останніх подій та актуальної інформації. А також важливо активно популяризувати та поширювати інформацію про українську історію, культуру, традицію. З розвитком інтернету, якісних україномовних електронних ресурсів стало більше. А отже, є сенс провести невеличкий огляд. Пропонуємо підбірку сайтів, з якими буде корисно ознайомитися та провести час кожному українцю.


 

Український Інтерес

URL-адресаhttps://uain.press/

Короткий огляд
: Цікавий український ресурс на культурно-просвітницьку тематику. Регулярно наповнюється. Зручний, має простий веб-інтерфейс та компактний виклад інформації. Є що почитати для усіх верств населення, особливо хто цікавиться українською культурою. Ресурс існує "фізично", тобто має власну редакцію у Києві та є офіційно зареєстрованим як громадсько-політичний часопис, всеукраїнська газета. Детальніша інформація у Вікіпедії.

ukrainskyi-interes

Ukrainian People

URL-адреса: https://ukrainianpeople.us/

Короткий огляд:
Сайт популярного українсько-американського видання "Ukrainian People", що підтримуєть українською діаспорою. Ресурс інформативний, насичений різноманітними матеріалами. Є окремі розділи, присвячені історії і традиціям, відомими українцям, краєзнавству. Сайт завжди мав і має чітку україноцентричну позицію, що власне й притягує не лише українців, а й іноземних інтернет-користувачів.

ukrainian-people

LIKBEZ. Історичний фронт.

URL-адреса: https://likbez.org.ua/ua/

Короткий огляд:
Пізнавальний український історичний портал. Присутні статті від різних експертів, фахових істориків, дослідників тих чи інших тем, зокрема геополітики і військової історії. Чимало розділів і категорій: мовознавство, символіка, етнологія і етногенез, державність, історичні лекції та джерела. Часто публікується критика та дискусійні матеріали. Як зазначають автори ресурсу: "Ми викладаємо основні міфи або стереотипи і даємо відповідь, засновану на фактах і документах. Наш читач може сам робити з цього висновки і використовувати". Детальніша інформація представлена у Вікіпедії.

likbez-ua

Рідна країна. Світоглядний портал.

URL-адреса: https://ridna.ua/

Короткий огляд
: Український світоглядний культурологічний портал, який має досить розгорнуту регіональну мережу, заснований політичним і громадським діячем Миколою Томенком. Як вказано в описі до сайту: "Він задумувався як своєрідний Інтернет-посібник для людей, що допоможе їм відкрити Україну та вийти за межі формальних знань про неї. Саме тому ми позиціонували себе не лише як культурологічний, а більше як світоглядний портал". І справді, тут є чимало усього корисного і актуального.

ridna-ua

ФОТОГРАФІЇ СТАРОГО ЛЬВОВА

URL-адреса: https://photo-lviv.in.ua/

Короткий огляд
: Сайт насправді вийшов далеко за межі просто старих фотографій й публікує величезну кількість культурологічних матеріалів. Звичайно, основний погляд цього ресурсу направлений на Львів та усе довкола нього, однак це не зменшує його цікавості, актуальності, глибини. Одним словом, дуже простий, але добре "набитий" інформацією ресурс, який постійно наповнюється і оновлюється актуальними ТОП-матеріалами.

photo-lviv-ua

WAS

URL-адреса: https://was.media/uk/

Короткий огляд
: Цікавий та прогресивний культурологічний, науково-популярний інтернет-ресурс. Зроблений зі смаком. Відчутно, що ним займаються люди, які мають справу з digital-маркетингом. Сайт захоплює інформативністю, виглядом та форматом. Матеріали часто мають легкий культурно-розважальний відтінок, що власне полегшує сприйняття інформації. Ресурс розрахований на широку читацьку аудиторію.

історія України

RID I VIRA

URL-адреса: https://www.ridivira.com/uk/

Короткий огляд
: Добротний етнічний світоглядний портал українців, присвячений різноманітним темам культури, історії, обрядам, віруванням, звичаям і традиціям. Чимало матеріалів з народної медицини, народної кухні та народної творчості. На сайті регулярно анонсуються календарні свята українців. Висвітлюються спецтеми та події в житті українського народу.

ridivira-ua

ВСВІТІ

URL-адреса: https://vsviti.com.ua/

Короткий огляд
: Потужний інформаційний ресурс, який містить масу різноманітних матеріалів. Має високий рейтинг і велику відвідуваність. Сайт давно і на регулярній основі оновлюється, ключові теми: краєзнавство, подорожі, туризм, природа і географія, народна вишивка та вбрання, українські символи, цікаві факти, старі фотографії, цитати і крилаті фрази, відомі українці та таке інше. Власне, завдяки такому широкому спектру сайт і є популярним та стоїть у ТОПі соцмереж та пошукової видачі.

vsviti-ua-site

UA Modna

URL-адреса: https://uamodna.com/

Короткий огляд
: Досить популярний україномовний ресурс загальної тематики. Тут є матеріали на усі випадки життя: мода, вбрання, мистецтво, історія, цікаві факти, етнологія і таке інше. Ідея порталу - створити інформаційно-розважальний простір з великою кількістю корисної інформації для українців. Як сказано на самому сайті: "Проект UaModna стартував у 2012 році і з того часу невпинно знайомить своїх читачів з цікавою та корисною інформацією про українське та для українців. Веб-платформа UaModna об'єднує людей з усього світу, котрі мають проукраїнський світогляд. Однією з цілей проекту UaModna є популяризація української культури та мистецтва закордоном та інформування мешканців України про творчі, наукові та суспільні досягнення представників української діаспори. Адже ми варті того, щоби про нас знав весь світ :)".

історія України

Хроніки Любарта

URL-адреса: https://www.hroniky.com/

Короткий огляд: 
Якісне медіа-видання про історію Волині, зокрема Луцька. Початково "Хроніки" були міською газетою (2010 р.), пізніше був створений веб-сайт (2015 р.). На сайті чимало розлогих аналітичних матеріалів про різні культурні, історичні, краєзнавчі, суспільно-політичні процеси в Луцьку і регіоні.

hroniky-lubarta-site

ЛОКАЛЬНА ІСТОРІЯ

URL-адреса: https://localhistory.org.ua/

Короткий огляд:
Сайт широко відомого і популярного друкованого видання "Локальна Історія", присвяченого різним історичним та культурологічним темам. Як і журнал, сайт є надзвичайно цікавим, має науково-дослідницький, етнологічний характер та містить безліч унікальних і раритетних текстів, світлин, джерел, фактів. Подача і якість інформації на високому рівні. Багато спецпроєктів. Детальна інформація у Вікіпедії.

local-history-ua

На скрижалях

URL-адреса: https://na-skryzhalyah.blogspot.com/

Короткий огляд:
Цікавий суспільно-історичний, науково-популярний, культурно-просвітницький блог. Сайт рясніє матеріалами про видатних українців минулого, а також культури та мистецтва. Буде цікавий і корисний кожному українцю. Як вказано на самому сайті: "Пишемо передусім про історію України та українців та інших етносів, доля яких пов'язана з нашою країною. Від стародавніх часів до сьогодення. Апелюємо до читачів, стимулюючи їх сканувати родинні архіви, писати сімейні історії, заглиблюватися в генеалогію, історію свого міста, села, краю".

na-skryzalyah

Замки та фортеці України

URL-адреса: https://castles.com.ua/

Короткий огляд:
Сайт довгий час старанно та стабільно наповнювався. Сьогодні - це велика "база даних" пам'яток України. Рай для краєзнавця.

zamky-ta-forteci-ua-site

Український портал

URL-адреса: https://kampot.org.ua/

Короткий огляд
: Мультимедійний портал-солянка різних матеріалів патріотичного спрямування. Містить дуже багато всякої всячини, зокрема підбірок графіки, котрі можна окремо завантажити. Портал яскравий, має розгалужену структуру, наприклад до нього входить корисний підсайт - "Україна. Історія держави"

rsz kampot-org-ua

Козак з лугу. Всесвітній козацький портал. 

URL-адресаhttps://indragop.org.ua/

Короткий огляд
: Один з найцікавіших та найрізноманітніших сайтів про історію та культуру українських козаків. Сайт містить безліч корисних, пізнавальних та наукових матеріалів про запорожців і козацьку старшину. Різноманітність матеріалів та чудове оформлення роблять цей сайт своєрідним путівником у світ української Козаччини.  

rsz kozak-z-lugu

РУКОТВОРИ

URL-адреса: https://rukotvory.com.ua/

Короткий огляд: Портал народного мистецтва України. Багато інформації, пов'язаної з українськими митцями, подіями, новинами культури. Представлено чимало галерей, текстів, інших матеріалів, присвячених українській народній вишивці та вбранню, старожитностям і ремеслам. Детальніше про сайт можна прочитати на сторінці Вікіпедії.

rukotvoey-site

Сумський історичний портал

URL-адреса: https://history.sumy.ua/

Короткий огляд: Профільний веб-сайт з історії. Велика кількість архівних, бібліотечних, краєзнавчих матеріалів. Значний акцент робиться на відновленні родинних зв'язків та національної пам'яті, а також поглибленому вивченні історії Сумщини. Сайт приваблює енциклопедичністю та колоритним оформленням.

історія України

Львівський історичний клуб (ЛІК)

URL-адреса: https://lvivmedievalclub.wordpress.com/

Короткий огляд:
Блог товариства львівських істориків, медієвістів. Представлено чимало рідкісних джерел, фахових праць, матеріалів. Збірники, студії, наукові роботи, середньовічна історія, мілітарна історія. Як вказано на сайті: "Історичне науково-освітнє товариство, яке отримало назву – “Львівський історичний Клуб” (надалі ЛІК), створене з метою поглиблення знань, покращення дисципліни і всебічного розвитку студентів та молодих учених. Підставою утворення і діяльності ЛІК є ініціатива студентів Львівського національного університету імені Івана Франка".

історія України

Україна Споконвічна

URL-адресаhttps://etnoua.info/

Короткий огляд:
Портал української культури та мистецтва. Містить велику кількість етнологічних матеріалів. На сайті представлена чимала за обсягом та добре систематизована інформація про народне будівництво, традиційний побут, культуру господарювання, обряди, звичаї та фольклор України. Портал має розгалужену структуру і містить ще кілька корисних підсайтів: https://homin.etnoua.info/https://my.etnoua.info/.

ukraina-spokonvichna

Історична Правда

URL-адреса: https://www.istpravda.com.ua/

Короткий огляд
: Один з найстаріших інформаційних ресурсів в Україні, присвячених історії. Головний редактор - відомий журналіст Вахтанг Кіпіані. Основний акцент зроблено на політичній історії XX століття: боротьба за державність, людські права, науково-технічний прогрес, тоталітарні проекти та експерименти, людські долі. Серйозний ресурс для шанувальників історії.

Історична Правда

PRAGMATIKA

URL-адреса: https://pragmatika.media/

Короткий огляд: Українське сучасне видання про архітектуру, дизайн та урбаністику в культурно-історичному контексті. Ексклюзивні матеріали і актуальні теми. Цікава та оригінальна подача. Є багато корисного, творчого, пізнавального. Існує також друковане видання PRAGMATIKA.MEDIA.

історія України

DTF Magazine

URL-адреса: https://donttakefake.com/

Короткий огляд: Молодійжний креативний інтернет-ресурс. Цікава подача і верстка матеріалів. Underground-історія, інтерв'ю з митцями і режисерами України, новини та події різних українських брендів. Є на чому загострити погляд.

DTF-magazine-site

Ukrainer

URL-адреса: https://ukrainer.net/

Короткий огляд
: Сайт популярного культурологічного проєкту "Ukrainer", який взяв старт у червні 2016 року. "...ми прагнемо переосмислити історичні особливості та культурні коди власних земель; етнографічні, географічні, антропологічні цікавинки. Сподіваємося, це допоможе сформулювати цінність власної країни для самих себе й розвивати простір, у якому живемо, а не залишати його", - зазначається на сайті.

історія України

 

Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber