Середа
22 трав., 2024
     

Ukrainian English

ТОП-10 фільмів про українську армію і війну з окупантами

Рейтинг 4.5 з 5. Голосів: 2

10 фільмів про українську армію

Атлантида

Режисер: Валентин Васянович.

У ролях: Андрій Римарук, Людмила Білека, Василь Антоняк, Айхан Гаджибейлі, Катерина Поправка.

Опис: Фільм розповідає про життя Донбасу після майбутньої перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій. В «Атлантиді» події розвиваються в 2025-му році, «через рік після закінчення війни». Територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими. За словами автора фільму: «Це катастрофа, яка не просто зупиняється на найближчому оточенні, а просочується всюди через людей, всі мають справу з якоюсь минулою травмою і намагаються витягнути з себе щось на зразок життя». Рецензія на фільм>>


Іловайськ 2014. Батальйон Донбас

Режисер: Іван Тимченко.

У ролях: Тарас Костанчук, Анастасія Ренард, Руслан Сокільник, Сергій Дзялик, Олег Драч, Олександр Мавріц, Істан Розумний, Федір Риков, Євген Ламах, Сергій Детюк, Сергій Солопай, Геннадій Василенко та Марія Карпенко.

Опис: Військова драма Івана Тимченка розповідає про бої за Іловайськ у липні 2014 року та заснована на реальних подіях. У центрі сюжету — командир українського батальйону “Донбас” Бішут, який дивом залишився живим після боїв в окупованому місті. Його розшукує проросійський комендант Іловайська, військовий офіцер Валерій Рунков, для якого ця війна стала особистою трагедією, а зброя — засобом помсти.


Кіборги

Режисер: Ахтем Сейтаблаєв.

У ролях: Макар Тихомиров, Андрій Ісаєнко, Віктор Жданов, Роман Ясіновський, В'ячеслав Довженко, Олександр Піскунов, Костянтин Темляк, Роман Семисал, Олександр Загородний, Владислав Журенко, Олег Драч, Олександр Мельник, Всеволод Шекіта, Ігор Салімонов, Андрій Шараскін та Євген Нищук.

Опис: Фільм заснований на реальній історії оборони Донецького аеропорту у вересні 2014 року – січні 2015 року. Ці бої стали одними із найзапекліших у першій фазі війни на сході України, а захисники терміналів аеропорту отримали прізвисько “кіборги” за свою незламність та бойовий дух. У центрі історії — доброволець “Мажор”, який потайки від заможних батьків втік на війну, командир групи “Серпень” та солдат “Субота”. Разом вони захищають Донецький аеропорт від російських бойовиків. Одного разу бійці дізнаються, що противник готує потужний нічний наступ. У такому нерівному бою усі можуть загинути, але українські військові готові битися до останнього.


Східняк

Режисер: Енді Ів.

У ролях: Богдан Бенюк, Анатолій Максим’юк, Катерина Степанкова, Максим Донець,  та Сергій Солопай.

Опис: У центрі сюжету — командир українського підрозділу з позивним “Борода” та молодий боєць із заходу України “Режисер”. Разом вони вирушають у небезпечну подорож через блокпости, прифронтові села та міста, аби отримати від штабу необхідне забезпечення для своєї команди. На шляху “Борода” та “Режисер” потрапляють у різні халепи, сперечаються один з одним та діляться власними роздумами про війну та майбутнє України.


Нескорений

Режисер: Олесь Янчук.

У ролях: Григорій Гладій, Вікторія Малекторович, Віктор Степанов, Світлана Ватаманюк, Дмитро Миргородський, Володимир Горянський, Сергій Романюк, Георгій Морозюк, Орест Огородник, Ярослав Мука.

Опис: 1950 рік. З кінцем Другої світової війни ведеться нерівна на теренах Західної України боротьба на два фронти: спочатку проти німецьких військ та диверсійних загонів НКВС СРСР, а потім — самотужки у лютому герці з усією каральною силою СРСР. У Карпатах продовжують збройну боротьбу частини та невеликі боївки Української повстанської армії. На чолі армії — талановитий командир, славетний генерал-хорунжий Роман Шухевич, знаний серед воїнів УПА як Тарас Чупринка. Саме долю цього командира покладено в гостросюжетну й динамічну основу фільму «Нескорений»: це вдала спроба художніми засобами донести до глядача правду про події воєнного та повоєнного часу в Західній Україні. Рецензція на фільм>>


Позивний Бандерас

Режисер: Заза Буадзе.

У ролях: Олег Шульга, Сергій Лефор, Антон Андрющенко, Володимир Романко, Олег Онещак, Олег Волощенко, Олег Власов, Юлія Чепурко, Михайло Озеров, Марта Папич, Микола Змієвський, Ігор Шульга та  Соломія Закордонець.

Опис: В основу фільма лягли щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним “Індіанець”, а також розповіді воїнів АТО. За сюжетом, восени 2014 року група українських розвідників на чолі з капітаном “Бандерас” намагаються запобігти диверсії та знешкодити російського підривника. Але є одне але — усі ці події відбуваються біля рідного села “Бандераса”.


Черкаси

Режисер: Тимур Ященко.

У ролях: Євген Ламах, Дмитро Сова, Роман Семисал, Вадим Лялько, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Олег Щербина, Михайло Воскобойник, Олесь Каціон, Максим Запісочний, Сергій Детюк, Дмитро Гаврилов, Тимур Асланов, Віталіна Біблів, Орест Гарда, Валерій Астахов, Олександр Лаптій, Роман Федосєєв, Денис Бородін, Александра Богна Родзік та Олег Карпенко.

Опис: Український художній фільм режисера Тимура Ященка про оборону однойменного морського тральщика, заблокованого російськими військами в бухті Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму. Стрічка створена за підтримки Держкіно України.


Червоний

Режисер: Заза Буадзе.

У ролях: Микола Береза, Олег Шульга, Олександр Мавріц, Любов Тищенко, Ігор Колтовський, Олег Стефан, Володимир Шпудейко, Яків Ткаченко та Сергій Какалюка.

Опис: На жаль, боронити Україну від ворогів нам доводиться не вперше. Тож варто звернути увагу і на фільми про тих, хто захищав українську земля століття тому. Одними із таких героїв є бійці Української повстанської армії. Фільм “Червоний” став екранізацією однойменного роману Андрія Кокотюхи про воїна УПА Данила Червоного, який у 1947 році потрапив до табору ГУЛАГу. Для начальства табору він є великою небезпекою, адже не раз тікав із ув’язнення. Тож Данила відправляють на важку працю в копальні, де він зустрічає свого знайомого та ще декількох українців. Разом з ними та кількома злодіями в законі “Червоний” намагається влаштувати бунт.


Чорний Ворон

Режисер: Тарас Ткаченко.

У ролях: Тарас Цимбалюк, Павло Москаль, Данило Мірешкін, Ксенія Данилова, Зоряна Марченко, Андрій Монстренко, Олексій Тритенко, Аліна Коваленко, Наталка Сумська, Олег Мосійчук, Віктор Жданов, Сергій Бабкін, Андрій Федінчик, Володимир Ращук, Остап Дзядек, Сергій Малюга, Євген Плиско-Купрін, Азізбек Абдурашидов, Сергій Щадрін, Олег Москаленко.

Опис: Історична драма Тараса Ткаченка стала екранізацією роману українського письменника Василя Шкляра “Чорний ворон”. Це історія про холодноярського отамана, який організував боротьбу проти окупаційної комуністичної влади у 1920-х роках. У той час, як більшовики запровадили в Україні свій радянський лад, вбивали патріотів та утискали українську культуру, повстанці не могли стояти осторонь — вони розпочали запеклу війну проти ворога за власну свободу і свою країну. Рецензія на фільм>>


Крути 1918

Режисер: Олексій Шапарєв.

У ролях: Євген Ламах, Олександр Піскунов, Максим Донець, Олександр Олексенко, Дмитро Олійник, Микола Перестюк, Максим Белоногов, Микита Чаєвський, Олексій Тритенко, Андрій Федінчик, Володимир Філатов, Роман Ясіновський, Віталій Салій, Богдан Юсипчук, Дмитро Ступка, Наталя Васько, Остап Ступка, Євген Нищук, Томаш Собчак, Олександр Абаєв, Надія Коверська, Поліна Василина, Аліна Коваленко, Сергій Дзялик, Юрій Коваленко, Влад Никитюк, Олексій Смолка та Марічка Шапарєва.

Опис: Бій під Крутами взимку 1918 року між російськими більшовиками і загоном київських курсантів-юнаків став справжнім прикладом успішної оборони української державності. Кількасот молодих українських воїнів вийшли проти 4-тисячного війська Червоної гвардії та завдали великих втрат російсько-більшовицьким нападникам. Сюжет історичного фільму розвивається навколо історії добровольців Григорія Піпського та Андрія Савицького, які опинилися у лавах Студентського Куреню Січових Стрільців. Юні гімназисти стають єдиною перепоною на шляху Муравйова до Києва — вони відчайдушно борються проти більшовиків, аби затримати ворога і не дати йому захопити місто.Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber