Середа
24 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Фільм про Маріуполь удостоєний європейської нагороди

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

mariupolis-2-film

Фільм "Mariupolis-2" литовського режисера Мантаса Кведаравічуса удостоєний спеціальної нагороди на Каннському фестивалі. Через обстріли російських окупантів в квітні 2022-го автор загинув з камерою в руках, у віці 45 років. Фільм розповідає про війну на Донбасі та життя Маріуполя в умовах кризи. Картину називали "людською історією на тлі історичних потрясінь".

rezhyser-filmu-mariupolis-2

Прем'єра фільму "Маріуполіс 2" відбулася на фестивалі Канна 19 травня 2022 року й була удостоєна спеціальної нагороди журі "Золоте око". На урочистій церемонії у Рейк'явіку 10 грудня 2022 року кінострічка отримала премію Європейської кіноакадемії як найкращий документальний фільм (European Documentary).

"Фільм з величезною силою та чутливістю зображує життя, що триває серед бомбардувань, і розкриває образи, в яких поєднані трагедія й надія", - прокоментували організатори. 

Від імені режисера приз отримувала його донька:

Режисер цього фільму, мій тато, не може сьогодні бути тут. Тож я хотіла б сказати, як сильно ним пишаюся. Він втратив своє життя, діючи у такій безкорисливій самовідданості, до якої багато хто з нас лише прагне, — доставляючи людям ліки. Мені так пощастило, що в моєму житті був хтось такий блискучий...

Фільм "Маріуполіс" отримав нагороду Європейської кіноакадемії

Кведаравічус приїхав до окупованого російськими військами Маріуполя у березні і знімав там мирних жителів. Стрічка є продовженням фільму "Маріуполіс", що був відзнятий автором у 2015 році. У 2022-му режисер потрапив в Маріуполі у полон і у квітні загинув - його розстріляли російські військові. Картина змонтована з матеріалу, який зберегла наречена режисера Ганна Білоброва, яка була разом з ним у Маріуполі і змогла вивезти тіло чоловіка. Разом із Дунею Сичовою, монтажеркою першої частини "Маріуполіса", вона делікатно склала докупи відзняті кадри й зробила з цього фільм.

mariupolis-2

Окрім "Маріуполіса 2", на приз Європейської кіноакадемії було номіновано ще 3 фільми про війну в Україні. На найкращий документальний фільм претендував також "Будинок зі скалок" данського режисера Сімона Леренга Вільмонта. Фільми "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука та "Цензорка" Петера Керекеша були висунуті на призи ФІПРЕССІ Європейської кіноакадемії.

"Ці фільми роблять Україну видимою. Вони також нагадують нам, що необхідно зробити все, щоб українські фільми продовжували знімати попри все. Цього вечора ми вшановуємо не лише продюсерів, які вже зіграли в цьому важливу роль, а й хочемо заявити, що працюємо над тим, аби допомогти їм продовжувати свою роботу", — сказала виконавча директорка фонду "Єврімаж" Сьюзан Ньюман-Боде.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber