Четвер
23 трав., 2024
     

Ukrainian English
♦ Етнографія ♦ Українські Карпати » ♦ Гуцульщина

Михайло Нечай: цілющі рецепти з мольфарської скарбниці

Рейтинг 3.8 з 5. Голосів: 18

Михайло Нечай - рецепти

До знайомства з Михайлом Нечаєм я мала кілька менш значущих зустрічей з українськими цілителями, а потім доля звела з цим знаменитим карпатським мольфаром. Ця зустріч була для мене, як для цілителя, надзвичайно важливою, оскільки саме Нечай навчив працювати з кристалами, передав мені багато замовлянь та унікальних рецептів.

Михайло Нечай (1920-2011): "Освячена вода, мінерали,
трави та дримба - джерела здоров’я"

Хто на дримбі вміє грати –
Того люблять гори,
Бо та дримба як Карпати –
З вітрами говорит.

molfary-v-karpatahМольфарами у Карпатах називають місцевих шаманів - цілителів, ясновидців і магів, які відають таємниці землі, води, вогню й лісу. Гуцули споконвіку шанують цих дивовижних людей, вважають їх земними богами, ставляться до них з острахом та повагою, а у важкі часи звертаються до них по допомогу.

Мольфари вміють приборкувати стихії: розганяти грозові хмари, відводити град, тому їх називають «громовиками». Вони - чудові цілителі. Для лікування використовують замовляння, освячену воду, мінерали, трави, які збирають власноруч у певні дні та години, й зілля. Ще один дієвий метод лікування у мольфарів - гра на старовинному гуцульському інструменті дримбі.

Цікаво, що мольфари не криються від людей. Лише деякі живуть відлюдниками: йдуть у гори й там використовують відомі їм магічні практики в особистих цілях і займаються самопізнанням. Здебільшого ж мольфари живуть серед людей, мають сім’ї, господарство й надають реальну допомогу людям.

Проте щороку ранньої весни мольфар виконує стародавній обряд «набуття сили». Він знаходить у горах печеру. Там, позбавивши себе їжі й води та поринувши в глибоку медитацію, мольфар перебуває дванадцять днів. Робить він це задля того, щоб очиститися від усього негативного, що могло пристати до нього протягом року під час зцілення стражденних, і відновлює свої духовні сили.

Нечай усе життя мешкав у глухому місці Карпат, однак познайомилася я з ним у Києві - сюди він привіз бригаду дримбарів. Дримба - це маленький інструмент, його закладають у рот, за губу. У дримби є металевий відросток у вигляді волоска, який видає звук, що нагадує поєднання букв «дрим», звідси й пішла назва. Дримба також створює вібрацію. Залежно від людини, що грає на дримбі, звук і вібрація можуть бути різними, різної сили; можливо, від них іде цілюща енергія. Адже вібрація дримб, як і молитов, впливає на людину й на мікроелементи, що є в її організмі.

Дід Нечай вважав, що все, що нас оточує: колір, світло, кристал, мова людини, а особливо молитва, - є вібрацією.

Таїнство посвяти

Михайло Нечай жив у Західній Україні, в Івано-Франківській області, у Верховинському районі. Дорога до його хати протоптана в лісі цілий рік. Він - нащадок українського героя, козака-характерника, брацлавського полковника Данила Нечая. До речі, мій прадід Григорій Чушенко теж був характерником. Ці українські чи то маги, чи то зцілителі - дивовижні люди, які вміють збирати, концентрувати сили природи, енергію Космосу, якщо хочете.

Під час цієї поїздки я відбула повний обряд посвячення та передавання сили. Це незабутньо! Мольфар Нечай читав спеціальні, відомі лише йому молитви, окропив мою голову заговореною водою, здійснював багато таємних магічних дій. При цьому він використовував енергію чотирьох стихій - води, повітря, вогню та мінералів.

У мене зберігається багато рецептів Михайла Нечая, я користуюся однією з його довгих молитов на замовляння води. Коли Нечай заговорював воду, він тримав у руках кристал, а сам при цьому був схожий на тибетського ламу, володів дивовижною енергетикою. Ми проводили свій домашній експеримент. Я ставила воду, заміряла її енергетику за допомогою рамки, потім Нечай її заговорював - і показання рамки ставали іншими, тобто вода міняла свої властивості. Він розповідав, як цю воду пити, як знімати наслання.

Він «робив» своїм пацієнтам «на удачу», обпалював спеціальні ключики від «замка щастя». Нечай не лікував у прямому сенсі цього слова, його більше турбували духовні, душевні проблеми. До нього їздили мої знайомі жінки з фіброміомами, екземою, він очищав людину, уражені місця, давав свої трави й настоянки.

В гостях у мольфара Нечая

Лік від різних хвороб

У горах Івано-Франківщини взагалі багато цілителів, я познайомилася з чотирма, але рецепти Нечая — геніальні за своєю простотою й доступністю, а головне — дієві.

 • Рецепти від грипу та його наслідків. Якщо після грипу чи іншого застудного, інфекційного захворювання загострився гайморит, Михайло Нечай промиває ніс за допомогою інгаляцій. З ялиці та смереки він збирає смолу - живицю, проварює її в окропі, потім додає у відвар сіль. Якщо подихати такими випарами, дуже добре прочищаються носові ходи. Жителям міста складно знайти живицю в екологічно чистому місці, її можна замінити купленою в аптеці смерековою олією. Столова ложка солі, 10 крапель ялицевої олії на 200 мл води. Дихати над випарами, накрившись з головою теплою ковдрою, чи скористатися інгалятором.
 • Алергію він лікував білим і жовтим підмаренником, збираючи його тільки на Повню. Прописував таку пропорцію: 1 ч. л. трави на 0,5 склянки окропу. Пити по 20 мл тричі на день. Також у відварі підмареннику рекомендував купатися тим, хто має проблеми зі шкірою.
 • Усілякі серцеві захворювання, постінфарктний стан Нечай лікував таким складним збором: корінь валеріани, кропива, польовий хвощ, чебрець, рута жовта, рута червона, корінь дягеля - всі компоненти взяти у рівних частинах. Столову ложку суміші запарити склянкою окропу, витримати кілька хвилин, пити не менше двох місяців.
 • Від різних вугрових висипань у народній медицині використовують парило. До нього додаються: чистотіл і очанка, іван-чай. Дві частини парила, по 1 частині чистотілу та інших трав. Запарювати й пити, як чай. У відварі також можна купатися, а сухим порошком трав посипати уражені місця.
 • Багато жінок приїздили до Михайла Нечай із захворюваннями репродуктивних органів, зокрема, з діагнозом «фіброміома». Він допомагав такими засобами (лікування починати обовязково, коли спадний Місяць): О 6-й ранку пацієнтка має випити всю виділену урину. О 7-й випити 10 крапель гасу, можна накапати на чайну ложку цукру. О 8-й випити столову ложку настоянки мар’їного кореня (інша назва — півонія незвичайна). Ще через годину слід випити відвар таких трав: тирлич, калган, арніка, ракові шийки (гірчак зміїний), листя брусниці, листя малини, ліщина; усі компоненти в рівних кількостях перемішати, запарити, як чай. О 12-й випити склянку соку картоплі. У проміжках між прийомами питва можна поїсти. Не рекомендується їжа, що містить крохмаль, тобто картопля та деякі інші страви, ліпше поїсти овочі та фрукти.О 17-й годині запарити 5 великих квіток чорнобривців в 0,5 л води. Відвар слід випити за кілька прийомів того ж вечора.На ніч знову прийняти або 15 крапель настоянки чистотілу, або гас, або щось за приписом цілителя.Двотижневий оздоровчий курс зазвичай дає відчутні результати, однак разом з цим потрібно проводити інші очисні й духовні процедури.
 • Очі лікують уже згаданою очанкою. Суху траву перемолоти в млинку для кави, з’їдати по 1 ч. л. двічі на день. Це дуже добра трава, лікує судини голови, знімає головний біль. Я її дуже люблю. Її можна запарювати й пити, як чай, чи використовувати для компресів.
 • Хвороби суглобів, артрити, артрози Нечай лікував корінням оману. З нього готують відвар: на 1 л води 3 ст. л. коріння оману, варити півгодини, процідити. Випити протягом дня, курс лікування - 7 днів. Крім того, з оману готують мазь, якою треба натирати суглоби. Свіже коріння дрібно покришити (воно пахне, як троянда), залити внутрішнім салом свині чи борсучим салом (у давнину використовували навіть вовчий жир), варити цілу ніч. На 100 г коріння - 700 г жиру, потім додати 100 г живиці й тримати на слабкому вогні ще 2 години. Процідити. Маззю натирати хворі суглоби, хребет.
 • Ниркові хвороби Михайло Нечай лікував плодами ялівцю. Ялівець, зібраний узимку, має синій колір, містить безліч корисних речовин, допомагає від набряків, пов’язаних з поганою роботою нирок, і від запальних захворювань цих органів. З’їдати ягоди слід за принципом піраміди: 1-го дня - 1 ягода, 2-го - 2, і так до 14 ягід на день. Потім число з’їдених ягід зменшується: на 15-й день - 13 штук і т.д. Наголошую: для лікування годяться тільки ягоди синього кольору, в зелених містяться алкалоїди, тому для ниркових хворих вони не придатні. Ягоди можна перемолоти на однорідну масу на млинку для м’яса чи кави й з’їдати по 1 ч. л., запиваючи відваром хвоща польового. Курс лікування - 15 днів. Потім рецептуру змінюють. Ялівцеві плоди можна запарювати й пити замість чаю.
 • Мазь для лікування шкірних хвороб. Цей рецепт українського характерника нагадує мені рецепти європейської середньовічної цілительки св. Гільдегарди. Мозок теляти чи свині (50 г) дрібно порізати, витопити, додати 150 г сала, 200 г сухої чи свіжої трави підмареннику білого, потім - чистець болотяний, чи луговий????? (чистить шкіру), 50 г квітів нагідок, стільки ж чистотілу, 100 г смоли живиці. Усі складові поставити на 2 години в піч, бажано в глиняній посудині. Процідити, наносити на уражені ділянки шкіри не менш як на 3 години, а найліпше - на ніч. Потім мазь змити, шкіру сполоснути відваром підмареннику чи кислим молоком. 
 • Нечай - «глинюк». Такі цілителі, що використовували переважно глину, за старих часів часто зустрічалися в українських селах. Нечай ліпив з глини всілякі обереги, вважав, що вона добре накопичує та зберігає інформацію. Він начитував на обереги замовляння, давав їх своїм пацієнтам. А ще дід із глини робив маленькі кульки, сушив їх, призначав за півгодини до їди хоча б раз на день як профілактику онкозахворювань. Дід Нечай часто застосовував глину для лікування шкірних і багатьох інших захворювань. Особливо добре, на його думку, допомагала глина під час посту. Найбільше цінується біла глина - каолін, вона зустрічається в Карпатських горах. Для лікувальної мети годиться й зелена глина. Головне, щоб її викопали з глибини, а не взяли зверху, бо ж глина ― чудовий сорбент, вбирає всі елементи, що забруднюють довкілля. Столову ложку глини розвести в склянці чистої води, відстояти 3 хв, акуратно злити, випити відціджену воду. Цей засіб допомагає тим, хто живе в районах радіаційного забруднення. Для виведення радіонуклідів та іншої «нечисті» з організму Нечай рекомендував випивати вранці натщесерце та ввечері перед сном по склянці такої води. Це чудовий природний сорбент. Каолін особливо помічний за шлункових хвороб, трофічних виразок, варикозного розширення вен. 

 • Источник:http://www.zid.com.ua/ukr_creativework/tsilyuschi-retsepty-z-molfarskoji-skarbnytsi-myhajla-nechaya-ch-2
  Грибок на нігтях лікується за допомогою сірого мила. Його треба натерти на тертці, залити окропом, приготувати кашку, занурити в неї ноги на 0,5 години. Це - лікування в лужному середовищі, а наступного дня створюється середовище кисле. Треба взяти 1 л оцту, розвести у 2 л води, в таку ванночку занурити ноги. І мильну кашку, й оцтову суміш використовують кілька разів, після попереднього кип’ятіння. Весь курс лікування - 8 днів. Грибкові хвороби не люблять такої концентрації, тому відступають. Нечай також посипав уражені грибком місця висушеним і подрібненим бадиллям молодої редиски. Тому раджу не викидати бадилля, адже воно містить флавоноїди, алкалоїди, завдяки чому допомагає не тільки від грибкових, а й від гнійничкових захворювань шкіри.
 • Екземи та псоріаз лікуються дотриманням посту, голодуванням, щоденною молитвою та праведністю. Іншими словами, висловлюючись мовою сучасної медицини, приводиться в норму нервова система, налагоджується обмін речовин. При цьому застосовують також різні зовнішні засоби.
 • Але над усе мене вразили рецепти Нечая для зміцнення волосся. Він використовував 14 трав. Чому саме стільки? Він казав, що коси цікавлять переважно дівчат, а 14 - це число природи, сума цифр становить 5: це число Венери, це пентакль. І ось 14 трав, якщо їх правильно вживати як внутрішньо, так і зовнішньо, дають можливість впливати саме на жіночу природу, на корінь проблеми з волоссям. Використовуються для зміцнення волосся аїр, верба біла (лоза), вероніка лікарська, дубова кора, кропива дводомна (вся рослина), кропива жалка (вся рослина), корінь лопуха, підбіл звичайний (тобто мати-й-мачуха), софора японська (плоди), бруньки чорної тополі, бруньки яблуні, хміль звичайний (шишки), череда, чебрець, корінь і трава любистку. Усе змішати в рівних кількостях, 1 ст. л. суміші залити склянкою окропу, настояти 10 хв, пити 3 рази на день по склянці. Увечері мити голову в цих травах: 500 г трави прокип’ятити у відрі води, настояти 2 години, процідити, помити голову. Якщо такий збір у великій кількості приготувати складно, можна приготувати з невеликої кількості сировини спиртовий екстракт чи проварити трави в олії. Потім приготований засіб втирати в шкіру голови, якщо в дітей та підлітків є лупа, себорея, погано росте волосся й т.ін. Олійний екстракт готувати так: на 0,5 л маслинової чи кукурудзяної олії - 5 ст. л. подрібненого збору, парити на водяній бані 2 години, процідити. Змочити в теплому екстракті клаптик полотна, покласти на голову. Якщо волосся випадає, компрес треба тримати цілу ніч. Потім змити таким складом: 3 жовтки, 1 ст. л. солі. За допомогою цього засобу вдається вивести псоріаз на голові.
 • Натоптені на ногах Нечай лікував за допомогою роси. Узагалі, всім корисно ходити босими ногами по росі, роса з трави приворотня звичайного допомагає нормалізувати гормональну систему. Цю росу також збирають і п’ють. Приворотень - рослина, яку добре знають у горах. Вона показана в період клімаксу, за інших гормональних розладів. Мешканцям великих міст, у яких часто болять ноги, складно застосувати «росотерапію», тому Нечай радив їм робити соляні ванночки.
 • А для виведення мозолів використовувати таку мазь: узяти по 3 ст. л. оцтової есенції, меленого лаврового листа, смальцю. Усе це перемішати, наносити на натоптень чи мозоль. Тримати мазь цілу ніч, мозоль після кількох процедур відпадає, а натоптень добре зчищається.
 • Під керівництвом Нечая вагітні за два тижні до передбачуваних пологів починали пити малину, вона допомагає розкритися матці. Як малина, так і ожина, лікують усе, що нижче пояса, як кажуть у народі. Нечай широко використовував ці засоби.
 • До Нечая часто приїжджали зі скаргами на камені у внутрішніх органах, особливо багато було сільських мешканців, які традиційно уникають хірургічного втручання. Він допомагав їм передусім завдяки шипшині. Навесні викопував коріння цієї рослини, попередньо прочитавши молитву й попросивши пробачення в куща за завдану шкоду. Коріння дрібно різав, сушив, потім протягом року готував із нього зілля. Від жовчнокам’яної та нирковокам’яної хвороб Нечай рекомендував такий відвар: 3 ст. л. коріння шипшини залити літром гарячої води, варити 0,5 години, процідити. Пити маленькими ковтками, ліпше через соломинку, щоб не пошкодити емаль зубів. Випити всю порцію протягом дня.Спеціальним, тільки йому доступним методом Нечай визначав характер каміння в пацієнта. За деяких етіологій застосовував коріння марени красильної (це широко використовуване як у народній, так і в офіційній медицині коріння, на його основі створено аптечний препарат). Відомо, що марена дробить каміння. До неї додають плоди ялівцю, дику моркву, корінь шипшини. Узяти по 100 г усіх складників, перемолоти. Чайну ложку суміші запарити склянкою окропу, настояти 20 хв чи потримати на водяній бані, процідити. Пити протягом дня невеликими порціями, попередньо порадившись із лікарем.
 • Дід Нечай рекомендував людям із виразковою хворобою такий рецепт: потрібна склянка лляного борошна, для цього треба потовкти в ступці насіння льону (льон має бути неодмінно сирим, свіжим), потім його ретельно просіяти, залити склянкою води, кип’ятити 30 хв, помішуючи. Далі взяти по 0,5 кг вершкового масла й меду, все це розтопити й проварити разом із льоном. Після цього збити 10 жовтків і влити в отриманий розчин, коли він трохи охолоне. Розмішати до утворення однорідної маси. Кип’ятити ще 15 хв. Приймати по 1 ст. л. 3 рази на день за 0,5 години до їди, запивати ковтком відвару полину.Полиновий відвар приготувати так: 1 ч. л. полину на склянку окропу; 10-15 хв настояти, процідити, випити кілька ковтків (скільки зможете, адже рідина гірка). Якщо виразка задавнена чи проривна, Нечай варив 200 г сухоцвіту в 1 л води, додавав у відвар 200 мл спирту. Можна додати по 2-3 ст. л. меду та соку алое. Виходить бальзам. Його треба пити по 1 ст. л. 3 рази на день, заїдаючи збитим білком, до якого додано трохи вершкового масла. Ще в нього є чудовий рецепт з гарбуза. У великого гарбуза зрізати верхню частину з хвостиком. Вигребти м’яку середину разом із насінням, в отвір залити мед (приблизно 1 л), закрити гарбуз зрізаною кришкою. Покласти в сітку, підвісити над посудиною (чи поставити на глибоку тарілку) на 3-5 днів. Потім зібрати переброджений сік, процідити, а гарбуза викинути. Пити сік по 20 мл п’ять разів на день. Заїдати це питво Нечай радив гречкою-розмазнею - така дієта допомагає зняти біль. Цілитель також використовував препарати з чаги. У гірських лісах він знаходив ці нарости на березі. Вважалося, що чага - ракове захворювання дерева, а позаяк, за поняттями народної медицини, «подібне лікується подібним», його використовують для боротьби з онкологічними проблемами. Зібрати наріст, гарно подрібнити, залити 3 ст. л. гриба 0,5 л води, варити на водяній бані одну годину. Процідити. Від гастриту пити за 30 хв до їди по півсклянки. Це радив Михайло Нечай. Я навмисно не кажу про застосування чаги проти онкологічних захворювань, щоб мої читачі не займалися самолікуванням.
 • Для тих, кому поставили діагноз «мастопатія», а також тих, кого турбує біль у ділянці молочних залоз, дід Нечай радив такий рецепт мазі: 500 мл соняшникової чи кукурудзяної олії, по 50 г прополісу, каніфолі, смоли сосни, 40 г чистого бджолиного воску. Усе розчинити, додати прополіс. Отриману мазь прикладають до проблемного місця. Пов'язку з маззю тримати 2-3 години, а ще краще ― цілу ніч. Допомагає також від чиряків. Під час лікування цією маззю треба пити такий відвар: по 30 г коріння шипшини, листя подорожника, трави деревію, ромашки, звіробою та рути червоної (садової). У складі рути - алкалоїди та ефірні олійки, подібне поєднання в рослинному світі трапляється нечасто. Це зумовлює величезні цілющі властивості рослини: вона є спазмолітиком широкого спектру дії, поліпшує мозковий кровообіг, знижує артеріальний тиск, позитивно впливає на роботу серця, поліпшує відтік жовчі.
 • Руту призначають людям з ламкими судинами та як заспокійливий засіб. Використовують її не тільки внутрішньо, а й зовнішньо. Відвар - проти запалення очей та висипів на шкірі, настоянку - проти ревматизму, подагри, люмбаго. Настоянку рути готують так: 100 г подрібненої трави залити 500 мл горілки, настояти 10 діб у темному місці. Процідити, пити по 10 крапель, розведених в 1 ст. л. води. Настій рути: 1 ч. л. сушеної трави залити 400 мл холодної перевареної води, настояти 10 годин, процідити. Пити по чверті склянки 3-4 рази на день. За імпотенції та клімактеричних проявів у жінок руту п'ють замість чаю вранці та ввечері: 1 ч. л. трави на склянку окропу.
 • Корінь любистку, на думку діда Нечая, чинить позитивний вплив на жінок, зокрема, секреторний та сечогінний. Його застосовували як «відвар кохання», але він корисний і для шлунку, усуває кольки. Любисток не лише містить феромони й причаровує, а й знімає набряки ніг, запальні процеси в нирках та сечовому міхурі. Матерям немовлят він показаний як засіб, що стимулює секрецію молока. Їм корисно їсти свіжий любисток у вигляді салату та пити настій: 1 ст. л. трави на 0,5 л окропу, настояти кілька хвилин.
 • Дуже хвалив він журавлину, мовляв, вона тонізує, підвищує фізичну й розумову працездатність, підвищує артеріальний тиск, лікує нирки. Ось один із його рецептів: 20 ягід журавлини потовкти, залити склянкою окропу, додати мед. Пити ввечері.

Готуючи свої зілля, мої знайомі цілителі читають молитви та замовляння: «Господи, Боже, допоможи мені, в ділах рук Твоїх», потім - одну з недільних молитов, «Допомога Животворящого Хреста» та ін. «Світлий Господи, стань Ти мені на помочи, а всім присутнім на голоси... в добрий час говорити, в лихий - буду мовчати. Я сам з собою, з Пречистим Духом Святим, із Сином Господнім. З вами Свідками Божими роковими, тижневими, місячними, з Великомучеником Пантелеймоном, станьте мені на помочи, а всім присутнім християнам на голоси ... в добрий час говорити, в лихий буду Мовчати.

ne


Источник:http://www.zid.com.ua/ukr_creativework/tsilyuschi-retsepty-z-molfarskoji-skarbnytsi-myhajla-nechaya-ch-3

Автор: Олена Світко,
натуропат, народна цілителька.

© Портал SPADOK.ORG.UAИсточник:http://www.zid.com.ua/ukr_creativework/tsilyuschi-retsepty-z-molfarskoji-skarbnytsi-myhajla-nechaya-ch-3


Источник:http://www.zid.com.ua/ukr_creativework/tsilyuschi-retsepty-z-molfarskoji-skarbnytsi-myhajla-nechaya


Источник:http://www.zid.com.ua/ukr_creativework/tsilyuschi-retsepty-z-molfarskoji-skarbnytsi-myhajla-nechaya


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber