Вівторок
23 квіт., 2024
     

Ukrainian English
♦ Етнографія ♦ Українські Карпати » ♦ Гуцульщина

Унікальні світлини старого Рахова

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Старі фото Рахова

Місто засноване 1447 року, хоча письмова згадка про поселення відома ще аж з 910 року. Першими жителями міста були гуцули із Галичини. Потім у ХІІІ столітті Угорщина захопила все Закарпаття. Після цього орда хана Батия перейшла через Карпати в Угорщину й захопила її. Після відступу завойовників більша частина Закарпаття потрапила у васальну залежність від Туреччини, а решта території опинилась під владою Габсбургів.

Потім Закарпаття входило до Австро-Угорщини, до нас було переселено багато німецьких колоністів, за участі яких відбувалося становлення лісопереробної галузі. Величезним поштовхом до соціально-економічного розвитку цього краю стало будівництво залізниці до Рахова та Ясіня.

У 1896 р. Рахів став повітовим містечком — центром Тисодолинянського повіту (округу) Марамороського комітату.

У листопаді 1918 року рахівчани рішуче піднялися на боротьбу за визволення та возз'єднання краю з українським народом. 8 листопада 1918 року в с. Ясіня було утворено Гуцульську Республіку. 14 січня її війська визволили Рахів від угорських військ.

У травні 1919 року Рахів захопили румунські війська.

У червні 1920 р. Рахів увійшов у склад Чехословацької республіки. Під час входження Закарпаття до складу ЧСР, населені пункти Рахівщини активно розвивалися як осередки туризму. У одній із своїх статей С. Клочурак назвав Рахів Гуцульським Парижем.

Нацистська окупація часів другої світової війни завершилася зайняттям міста, як і всього Закарпаття, частинами Червоної Армії в жовтні 1944 року. У 1945 році Рахів увійшов до складу УРСР.

Попри усі захоплення, рахівчанам вдалося зберегти свою самобутність та гуцульську культуру. Збереглося чимало фотографій Рахова та рахівчан тих часів. На них зображені Римо-католицький костел св. Яна Непомука і готель "Будапешт", який тепер маж назву "Європа". Також на знімках можна побачити, як гуцули використовували лісосплав та як будували центральний міст.

Текст підготувала: Олександра Будлянська.

Старі світлини Рахова

staryi-rahiv1

staryi-rahiv2

staryi-rahiv3

staryi-rahiv6

staryi-rahiv4

staryi-rahiv7

staryi-rahiv8

bokorashi-tysa-rajow

stare-misto-rahow

old-rahow

x baffc53b

F0 CvkLOpg0

zhyteli-rahowa-stari-photo

x 18cc7f60

x 2b947614

x 30f1d97d

x 3f520bac

x 551fa6f7

x 570cf50d

x 6c73aedd

x 8381eeac

x eabc0d68

- Культурно-історичний, просвітницький портал "Спадщина Предків"


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber