Середа
24 квіт., 2024
     

Ukrainian English
♦ Етнографія ♦ Українські Карпати » ♦ Гуцульщина

Гуцульським шляхом ІІ Бригади Леґіонів

Рейтинг 4.7 з 5. Голосів: 3

huculski-zmagannya-brygady-legioniv

Виявляється, в далекі 30-ті роки минулого віку в лютому місяці на Гуцульщині проводилися традиційні змагання-марші воєнних патрулів-біатлоністів під назвою "Гуцульським шляхом ІІ Бригади Леґіонів".

ІІ Бригада Леґіонів Польських - була складовою військовою одиницею Австро-Укорської армії, зорганізованою після початку Першої світової війни. У неї входили як поляки, так і українці, здебільшого гуцули. Свою славу леґіоністи здобули під час героїчних боїв з російськими частинами в 1914-1915 рр. у гірській місцевості. Саме тому до ІІ Бригади пізніше й припала назва Карпатської.

A-eseYwil2U

1934 р., 16-18 лютого:

Перший лижний марш патрулів бойовими дорогами леґіоністів відбувся в кінці зими 1934 р. з ініціативи віце-міністра військових справ Тадеуша Касприцького. Учасники змагань протягом трьох днів мали пройти по трасі Рафайлів - Яблуниця - Ворохта. Почесним патроном змагу і фундатором перехідного призу став маршалек Йозеф Пілсудський (по його смерті марш відбувався вже під патронатом маршала Едварда Ридз-Смігли). Оргкомітет з організації і проведення очолив командувач 11 Дивізії Піхоти Казімеж Лукоський.

RWhwq6TTgYI

Прем'єрний змаг викликав великий ажіотаж в краї. Місцева залізниця з помітними труднощами давала собі раду з довезенням туристів і всіх охочих стати свідками масових лижних баталій. Гостей навіть не змогли вмісти на відпочинок всі навколишні гірські пансіонати, тому чимало приїжджих зупинилося в приватних гуцульських помешканнях, завбачливо підготовлених наперед для такої оказії.

3HHy9gmZZMU

Успіх в 1934 р. І маршу "Гуцульським шляхом ІІ Бригади Леґіонів" мав своє продовження і в наступних лижних здвигах 1935-1939 рр. Для забезпечення ще більшої масовості та відносно рівних умов учасникам організатори розділили змагунів на підгрупи ("військових" і "цивільних"), а також збільшили кількість командних та індивідуальних призів та відзнак.

TgIG4-IIEb0

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber