Субота
27 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Список онлайн-сервісів для OSINT розслідувань в Україні

Рейтинг 4.9 з 5. Голосів: 11

osint investigations tools ukraine

Пропонуємо добірку публічно доступних онлайн-сервісів, якими може скористатися кожен українець, й тим самим стати OSINT'ером та почати самотужки розслідувати корупцію на своєму рівні.


  1. PROZORRO.GOV.UA - портал для онлайн-моніторингу за тендерами, закупівлями та витратами коштів з державної казни.
  2. YOUCONTROL.COM.UA - онлайн-сервіс для аналітики, бізнес-розвідки та перевірки контрагентів.
  3. OPENDATABOT.UA - онлайн-сервіс, де можна отримати доступ до державних даних з основних публічних реєстрів для громадян та бізнесу. Тут можна знайти інформацію про борги та суди, перевірити на зв'язок бізнесу з рф, перевірити транспорт, земельні ділянки, нерухомість та багато іншого.
  4. VKURSI.PRO - ще один портал для бізнес-розвідки, перевірки контрагентів, приватної власності, перевірка пов'язаного з рф бізнесу, аналіз судових рішень і т.д.
  5. CLARITY-PROJECT.INFO - онлайн-сервіс для пошуку та аналізу інформації з відкритих реєстрів та системи публічних закупівель Prozorro. Тут також можна здійснити перевірку недійних або втрачених документів, дозволи на будівництво, патенти, торгові марки та інше.
  6. Єдиний державний реєстр судових рішень - тут можна знайти електронні копії судових рішень. Щоправда, під час війни деякі судові рішення у реєстрі засекречені.
  7. DATA-UA.COM - пошукова система судових рішень. 
  8. DATA.GOV.UA - портал відкритих даних, пошук за різними наборами: державні доходи і видатки, економіка та бізнес, енергетика, інфраструктура і транспорт, навколишнє середовище, освіта, культура і спорт, фінанси, суспільство, регіональний розвиток і т.д.
  9. EDATA.GOV.UA - це офіційний державний вебпортал, який відповідає кращому міжнародному досвіду у сфері відкритості публічних фінансів.
  10. Державний реєстр речових прав на нерухоме майно - державна онлайн-система, що містить відомості про права на нерухоме майно, а також об’єкти та суб’єктів цих прав. Тут можна отримати довідку щодо об’єкта нерухомого майна з таких реєстрів: 1) Державний реєстр речових прав на нерухоме майно; 2) Реєстр прав власності на нерухоме майно; 3) Державний реєстр Іпотек; 4) Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна.
  11. Державна податкова служба - тут можна отримати такі послуги як: пошук фіскального чека, пошук марки акцизного податку, дані реєстру платників ПДВ, реєстр страхувальників, реєстр платників єдиного податку, реєстр місць зберігання, отримати відомості про суми виплачених доходів, декларації, ліцензії і т.д.
  12. Єдиний інформаційний масив даних про емітентів цінних паперів (SNIDA)  - онлайн платформа на якій зібрана повна інформація про учасників фондового ринку, дані власників акцій, емітенти, правопорушення та ін.
  13. Електронний кабінет водія України - тут можна знайти історію машини за VIN або за ПІБ.
  14. Відомості про транспортні засоби та їх власників на порталі "Дія" - набір даних містить інформацію щодо транспортних засобів та їх власників. Інформація в наборі розділена на окремі ресурси, кожен з яких відповідає вказаному періоду.
  15. Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля - тут можна знайти дані про об’єкти чи види діяльності щодо яких здійснюється оцінка впливу на довкілля у різних регіонах України.
  16. E.LAND.GOV.UA - база даних держгеокадастру України. Тут можна створити витяг про земельну ділянку, а також здійснювати її моніторинг.
  17. Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення - Реєстр корупціонерів, портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.
  18. Антикорупційний портал - каталог корупційних ризиків, антикорупційні програми, професійний розвиток, лідери доброчесності.
  19. Зведений перелік природних монополій України - інформація про суб’єктів господарювання (юридичних осіб), які є природними монополістами (лише один учасник ринку може надавати послуги у певній галузі.
  20. Реєстр оптово-відпускних цін на лікарські засоби - тут зафіксовано договірні ціни між державою та постачальниками окремих медичних виробів.
  21. Ліцензійний реєстр МОЗ - інформація про ліцензії щодо надання медичних послуг, контакт, спеціалізацію та підставу прийняття рішення про надання ліцензії.
  22. Реєстр ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями - дані про власників ліцензій, які мають право торгувати алкоголем (код ЄДРПОУ та адреси місць торгівлі).
  23. Реєстри та дані Держпродспоживслужби - зареєстровані ветеринарні та кормові препарати, а також країни та потужності, звідки дозволене ввезення продуктів, тварин та репродуктивного матеріалу в Україну.
  24. Державна служба статистики України - портал статистичних даних: демографічна та соціальна статистика, економічна статистика, багатогалузева статистична інформація, населення, всеукраїнський перепис, демографічний паспорт території.
  25. Реєстр потужностей операторів ринку харчових продуктів - система, що призначена для накопичення, зберігання та обробки інформації про потужності операторів харчового ринку, які не зобов’язані отримувати експлуатаційний дозвіл (він видається після перевірки підприємствам, які виробляють або зберігають продукти тваринного походження).
  26. SCANBE.IO - перевірка громадян України по відкритим базам.
  27. WANTED.MVS.GOV.UA -  онлайн-сервіси та розшукові обліки Міністерства внутрішніх справ України: громадяни, документи, транспортні засоби в розшуку, особи які переховуються, зниклі, неопізнані громадяни, зброя в розшуку, культурні цінності та інше.
  28. Пошук мобільних телефонів за IMEI - перевірка викрадених, втрачених мобільних пристроїв за IMEI-номером по розшуковій базі МВС України.
  29. Інформація про підприємство з держреєстру - безкоштовний онлайн-сервіс для пошуку компанії по імені, ЄДРПОУ чи ПІБ.
  30. DOLG.XYZ - онлайн-сервіс надає швидкий пошук по Єдиному центру обробки судових рішень. З його допомогою ви можете дізнатися актуальну інформацію щодо відкритих та закритих кримінальниих проваджень, судових справ та таке інше.
  31. Безкоштовний пошук відомостей в ЄДР - пошук у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, здійснюється відповідно до статті 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
  32. Перевірка наявності судимості - перевірка та створення витягів з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості».
  33. База даних Законопроєктів України - усі документи бази даних "Законодавство України".
  34. База даних зовнішньоекономічної діяльності - експортно-імпортна база митниці, українські суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності.
  35. Сервіси Державної міграційної служби України - набір різноманітних витягів та онлайн-перевірок: перевірка недійсних документів, перевірка строку перебування, перевірка транслітерації, міграційний калькулятор, повідомити про корупцію, повідомити про росгромадянство, реєстр перекладачів, органи реєстрації і т.д.
  36. Держмитслужба: стан черг у пунктах пропуску із сусідніми країнами - публічний моніторинг митних контрольно-пропускних пунктів України.
  37. Єдиний реєстр адвокатів України - Єдиний реєстр адвокатів України був створений та почав функціонувати з 16 січня 2013 року на підставі Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 22 серпня 2022 року № 74 (із змінами).
  38. Реєстр нотаріусів України - перелік нотаріусів, які працюють у воєнний час в Україні.
  39. TRACER.COM.UA - база даних чіпованих тварин.
  40. Український державний центр радіочастот - різні онлайн-сервіси: моніторинг якості телекомунікаційних послуг, облік та ведення міжнародних ідентифікаторів обладнання, присвоєння радіочастот, перенесення телефонних номерів, дозволи, ліцензії, базові станції, зони покриття і ін.
  41. DODATOK.OSVITA.NET - електронний реєстр навчальних закладів України.
  42. Перевірка документа про освіту - на сайті ви можете перевірити атестат або свідоцтво про базову освіту.
  43. Спеціальна інформаційна система УКРНОІВІ (СІС) - сервіс для пошуку відомостей про об'єкти промислової власності.
  44. Реєстр воєнних злочинців - онлайн-реєстр, що містить персональні дані військових російської армії, ідентифікованих осіб полонених росіян, а також вбитих під час війни в Україні росіян. У реєстрі також можна знайти докази присутності в Україні (у профайлі кожного військового зазначається лінк на доказову базу), щодо інших інформація ще збирається та обробляється.
  45. Електронні петиції - база даних електронних петицій, звернень громадян до Президента України.
  46. Укази Президента Україна - реєстр указів Президента України.
  47. UKR.AW - портал корупційних справ, база даних корупціонерів, розбита по областям.
  48. Offshore Leaks Database - база даних, яка містить зібрані майже за 30 років дані про власність офшорних компаній по всьому світу.
  49. Open Corporates - сервіс пропонує дані про більш ніж 93 мільйони підприємств по всьому світу.
  50. База даних санкцій - проєкт НАЗК України, реєстр осіб, на які були накладені санкції, іноземці в російських компаніях, міжнародні спонсори війни, OSINT-трекер, Трекер санкцій та інше.
  51. MYROTVORETS.CENTER - електронна база даних осіб, які здійснили злочин проти національної безпеки України, миру, безпеки людини та міжнародного права.
  52. IDENTIGRAF.CENTER - онлайн-система розпізнавання обличчь (FACE ID), пошук осіб в базі Миротворець по фото.
  53. PIMEYES.COM - онлайн-сервіс розпізнавання обличчь та реверсивного пошуку зображень.
  54. База даних зрадників України по версії CHESNO.ORG - платформа “Реєстр зрадників країни” була розроблена Рухом ЧЕСНО, оскільки є значний суспільний інтерес в умовах геноциду українського народу та війни систематизувати і знати політиків, медійників, правоохоронців, що здійснили перехід на бік ворога, поширювали проросійську пропаганду, працювали у фейкових органах влади окупанта, фінансують окупаційні війська чи надають іншу допомогу і т.д.
  55. Реєстр політиків та партій на порталі CHESNO.ORG
  56. Гнів Божий - база даних убивць Бучі.
  57. REVENG.EE - база даних жителів російської федерації. Унікальний сервіс, де стікаються злиті дані про росіян з усіх баз і публічних витоків (Data Leaks / Breaches).
  58. EGRUL.REVENG.EE - російські юридичні особи на окупованих територіях.
  59. KARMA SEARCH - ще одна база даних мільярдів витоків даних громадян рф, щоб забезпечити точний OSINT і допомогти боротися з російськими військовими злочинами.
  60. Перелік торгових реєстрів (реєстрів компаній), в яких можна перевірити юрособу-нерезидента
  61. Google Earth - корисний інструмент для роботи з «земельними» розслідуваннями. Тут зберігаються супутникові зображення всієї земної поверхні, фотографії як сучасні, так і історичні. Карти також показують реальність, орієнтуючи вас за часом і місцевості.
  62. Instant Google Street View - веб-сервіс для миттєвого перегляду вулиць на базі API Google Maps. Підійде для GEOINT.
  63. OpenStreetMap - це відкритий проєкт, спрямований на збір, збереження та розповсюдження загальнодоступних геопросторових даних. Містить деталізовані актуальні мапи країн, населених пунктів, вулиць. областей, транспортних і пішоходних шляхів з нанесеними відповідними геодезичними, туристичними, адміністративними позначками.
  64. Wikimapia.org - ще один проєкт геопросторових даних, корисний при GEOINT. Тут можна знайти різноманітні краєзнавчі дані, яких немає в офіційних джерелах. Наприклад, розташування урочищ, городищ, фортефікаційних споруд, пам'яток і т.д.
  65. Webmii.com - пошук людей в інтернеті. Можна ввести ім'я та прізвище і знайти згадку про конкретну людину у пошуку Google Programmable Search, а також соцмережах.
  66. LittleSis.org - це ресурс, який збирає інформацію про людей з найвпливовіших кіл суспільства. Тут можна знайти біографічні дані та зв'язки президентів, чиновників, громадських діячів та будь-яких інших важливих персон. Можна також самому додавати інформацію у базу даних, створювати інтерактивні мапи, списки джерел та інше.
  67. DocumentCloud - відкрита база даних різноманітних політичних, юридичних документів, які використовують журналісти у своїх розслідуваннях. Можна знайти згадки в документах про ту чи іншу особу або компанію.
  68. Youtube Geofind - пошук відео Youtube за вказаними GPS-координатами або геолокацією на мапі.
  69. Матеріали онлайн-курсу для викривачів корупції (PDF)
  70. Посібник з журналістських розслідувань.

Також дивіться інші наші тематично-інформаційні підбірки:

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber