П'ятниця
26 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Як засклити балкон: основні правила

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 2

Як засклити балкон

Заскливши балкон, Ви отримуєте додаткові квадратні метри для свого житла. Використовувати додаткову площу балкона можна по різному. Саме тому, першим кроком у склінні балкона є визначення функцій, які буде виконувати балкон надалі.

Балкон може використовуватись як господарське приміщення для сушки білизни та зберігання речей. Балкон може стати повноцінною окремою кімнатою, наприклад, робочим кабінетом, бібліотекою, майстернею, зимовим садом, спортивним залом або ігровою кімнатою для дитини. Також, засклений балкон можна зробити продовження прилеглої кімнати. Саме від того, яким Ви бачите балкон в майбутньому, буде залежати тип скління.

Розрізняють холодне та тепле скління.

Холодне скління балкона

Холодне скління балкона буде доречним у випадку, коли віконна конструкція буде захищати лише від атмосферних опадів і вітру, а балкон використовуватиметься як господарське приміщення. Для холодного скління зазвичай використовують алюмінієві або металопластикові конструкції. Високих вимог до теплоізоляції таких конструкцій не висувається. Зазвичай різниця поміж температурою зовнішнього середовища і температурою на холодному балконі 5…10 градусів.

Серед металопластикових конструкцій для холодного типу балкона, зазвичай, обирають базові трикамерні профільні системи, наприклад, Rehau Euro-Design 60. Склопакет можна обрати двокамерний.

Тепле скління балкона

Якщо Ви плануєте зробити простір балкона повноцінною кімнатою або продовженням прилеглого приміщення, тоді необхідний теплий тип скління. В даному випадку до балконної конструкції висуваються високі теплоізоляційні вимоги.

Для теплого балкону рекомендовано обрати:

  • Теплий багатокамерний віконний профіль. Профіль повинен мати п’ять і більше повітряних камер для того, щоб забезпечити необхідний теплоізоляційний рівень.

  • Теплий склопакет. Оскільки склопакет займає більшу частину світлового отвору, то і його характеристики є визначальними для балконної конструкції в цілому. Для теплого скління слід обирати двокамерні енергозберігаючі склопакети з інертним газом в середині (аргон або криптон). Віддати перевагу слід великим європейським виробництвам, оскільки вони оснащені сучасним обладнанням, що дає змогу отримувати високоякісну продукцію. Так, лідером на ринку склопакетів є швейцарська компанія GLAS TROESCH.

  • Якісні оригінальні комплектуючі. При склінні балконів завжди використовують комплектуючі. Це можуть бути підсилюючі пластини, добірні профілі, кутові з’єднувачі (прямий кут, 130 градусів), еркерна труба, нащільники, піддашок, відлив. Дуже важливо, щоб всі комплектуючі були оригінальні, а також встановленні з дотриманням всіх вимог.

teple-sklinnya

Комплексне утеплення

Варто відзначити, що виконуючи тепле скління балкона, не можна обмежитись лише балконною конструкцією з високими теплоізоляційними властивостями. Теплий балкон – це комплексне рішення по всім напрямкам: тепла підлога, утеплені стіни і стеля, тепле скління, опалювальні прилади, ефективна гідроізоляція.

Винос балкону

Виготовлення виносних балконів є популярним рішенням серед замовників. Винос балкона дозволяє розширити простір балкону, отримати широке і функціональне підвіконня.

Винос, як правило, роблять на величину 30см. Винос виконують із прокатного кутика 35…45 мм, який за допомогою зварювання перетворюють в металевий каркас необхідної жорсткості. Для бетонних парапетів виконують короткий винос, а для металевого парапету необхідний довгий винос, по всій висоті парапету для покращення теплоізоляції.

Винос балкону можна робити не тільки по лінії підвіконня, а і по лінії балконної плити, тобто розширити балконну плиту. Наростити балконну плиту можна на 30 см вперед і по бокам. Таке розширення плити не вимагає узгодження і отримання дозволу у відповідних службах.

Французьке скління балкону

Ще одне популярне нині рішення балкону – це скління за французьким типом, коли світлопрозора конструкція встановлюється по всій висоті балкону, тобто від підлоги і до стелі. Такий спосіб скління балкону став популярний завдяки наступним перевагам: візуальне збільшення простору балкона і прилеглої кімнати, максимальна освітленість, красивий вид з балкону, більш доступна вартість в порівнянні з виносною конструкцією.

У французькому балконі відсутній парапет, конструкція монтується на бетонну плиту. Нижня частина конструкції може бути скляною, тонованою або матовою, також може бути виконана із пластика. 

Професійний монтаж

Скління балкону є технологічно складним процесом, оскільки площа скління велика, а також необхідно використовувати комплектуючі. Виконувати ці роботи повинні монтажники, що мають достатньо знань і досвіду. Вберегти себе від не професіоналів можна лише звернувшись в надійні віконні компанії, що мають гарну репутацію, багато років працюють на ринку і цінують свою репутацію.


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber