П'ятниця
12 квіт., 2024
     

Ukrainian English

Чим зважується автомобільний вантаж

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

Електронні автомобільні ваги

Електронні автомобільні ваги необхідні для точного обліку ваги вантажів, що перевозяться автотранспортом. Їх широко використовують:

 • у індустріальній сфері;
 • на територіях промислових та торгівельних складів;
 • у сфері логістики;
 • у торгівлі;
 • у с/г сфері;
 • у точках держконтролю тощо.

На ринку існує багато типів ваг для зважування автомобільного вантажу: від найпростіших відносно бюджетних індикаторів ваги до складного обладнання, оснащеного операційною системою та іншими інструментами автоматизації та технологізації процесів.

Різні типи обладнання розрізняються за:

 • вагопідйомністю;
 • параметрами платформи;
 • способом встановлення.

Відповідно, конструктивних варіантів ваг для вимірювання маси автовантажу багато.

Різновиди автоваг

За допустимою масою вантажу

Відповідно до ДСТУ EN 45501:2007 гранично допустиме значення навантаження на автомобільні ваги становить від 10-100 т.
Для більшості вантажівок достатньо буде ваг з вантажопідйомністю 60-80 тонн.

За розміром платформи

Стандартна ширина для всіх автомобілів великої вантажності (не включаючи кар'єрні самоскиди) – 3 метри.
Розміри для типових вантажних моделей типу ЗІЛ, ГАЗ – 6-8 метрів;
Для машин з причепами та напівпричепами – 18-20 метрів.
Платформа повинна бути на 1-2 метри довшою за найбільший автотранспортний засіб, вага якого вимірюватиметься на обладнанні.

За способом встановлення

Розрізняють:

 1. Стаціонарні моделі потрібні для зважування вантажних авто з повним заїздом на вантажоприймальне обладнання. Вагове обладнання встановлюється на фундамент, розміщений на підлозі (або асфальті) на складах, промислових підприємствах, точках гірничодобувної галузі тощо. Є найдорожчими та технічно найскладнішими.
 2. Колійні моделі. Для злегшення платформи в їх конструкцію вбудовано декілька вузьких колійних платформ. Такі ваги вирізняються високим класом точності, надійністю. Проте таке обладнання вимагає зведення фундаменту або установки дорожніх плит.
 3. Малотоннажні ваги. Монтуються на дорожні плити чи насип. Підходять для невеликих вантажівок та самоскидів типу ЗІЛ, КАМАЗ, ГАЗель.
 4. Повісні автомобільні ваги вирізняються тим, що рахують масу вантажу поетапно під час заїзду кожної осі на вантажоприймальну платформу. Використовуються для контролю осьового навантаження. Встановлюється таке обладнання на фундамент, підходить для роботи з автомобільним транспортом будь-якої довжини.
 5. Підкладні автомобільні ваги - це своєрідні "портативні" пристрої, що легко переміщуються, не вимагають спеціальної серйозної підготовки для встановлення. Мають нижчий клас точності, ніж попередні моделі, але підійдуть у тих випадках, коли установка інших типів автоваг недоступна.

Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber