Середа
24 квіт., 2024
     

Ukrainian English

ТОВ “Перша редукторна компанія”. Як вибрати мотор-редуктори?

Рейтинг 5.0 з 5. Голосів: 1

motor-reduktory

Що таке мотор-редуктор і для чого він потрібен?

Якщо підготувати короткий опис мотор-редуктора — це скомпонований в єдиний блок електродвигун і силовий редуктор, що зменшує кількість обертів, але збільшує крутний момент робочого валу. Подібний електромеханічний привод часто використовується в сучасних машинах і механізмах, універсальний для багатьох типів обладнання.

Ці агрегати широко застосовуються в машинах та устаткуванні:

 • машинобудівних підприємств;
 • сільського господарства;
 • металургійних заводів;
 • гірничодобувної промисловості;
 • підприємств деревообробки;
 • залізничного транспорту;
 • легкої промисловості, а також у багатьох інших сферах діяльності, де необхідно забезпечити перетворення електричної енергії на механічну за високих вимог до компактності.

Використовують мотор-редуктори для наступних цілей:

 1. Зміна величини крутного моменту.
 2. Зміна положення осі обертання.
 3. Регулювання частоти обертання.
 4. Зміна типу руху.

Електродвигун розвиває повну потужність на високих оборотах, проте момент, що обертає, на його валу невеликий, його може бути недостатньо для виконання специфічних завдань. Наприклад, підйому важких вантажів або перекачування в'язких середовищ. Його збільшують, знижуючи оберти.

Буває й так, що стандартних для асинхронної електричної машини 3 тис. обертів на хвилину мало. Наприклад, у борфрезах, які застосовують стоматологи, швидкість обертання робочої насадки вище двохсот тисяч обертів за хвилину. Зміною частоти напруги живлення такого результату не досягти. Редуктор змінює кількість обертів на вихідному валу за рахунок так званого передавального числа редуктора – співвідношення числа зубів ведучої та ведучої шестерні. При його цілісному значенні вони збільшуються, при дробовому знижуються.

Регулювання частоти обертання здійснюється шляхом підключення до ведучої шестерні різних за кількістю ведених зубів. Положення осі змінюється з допомогою геометрії зубчастих коліс.

Зміна типу руху полягає у переході з обертання на поступальне переміщення. Реалізується сполучення вихідного валу редуктора з кривошипно-шатунним механізмом або застосуванням зубчастих рейок.

Критерії вибору

При підборі мотор-редуктора особливу увагу необхідно приділити наступним факторам:

 • Частотність обертання — агрегат повинен відповідати вашим потребам. При грамотному виборі, ви підвищите ККД усієї системи, де буде задіяний обраний механізм.
 • Навантажувальний момент вихідного валу – цю характеристику уточнюйте у завідувача сервісного обслуговування на вашому підприємстві або підбирайте мотор-редуктор аналогічний до встановленого раніше.
 • Тип агрегату. Насамперед підбирайте електромотори не за вартістю, а за типом їх виконання.
 • Конструкційні особливості. Виріб повинен ідеально ставати на місце підготовлене під монтаж. Наприклад, ви обрали циліндровий мотор-редуктор, ціна залежатиме не тільки від габаритів, але і від наявності додаткових елементів кріплення.

Крім вищеописаних критеріїв, велике значення мають ключові характеристики виробів: потужність, момент для використання його приводної системи, матеріал корпусу.

© Портал SPADOK.ORG.UA


Долучайтесь до спільноти та діліться публікацією у соцмережах:

Підписатися на Twitter та Viber