Усім привіт! З Вами дідусь Захар на зв'язку! Сьогодні вирішив поїхати на дачу і з великою неприємністю для себе виявив купа мишачих гнізд. Гризунів недолюблюю ще з дитинства, а тому відразу приступив до їх ліквідації. У цій статті я зібрав усі способи, які знаю особисто, по вигнанню щурів та мишей з хати. Я думаю тим підписникам, які живуть в приватних будинках це буде корисно. Отож, почнемо.
Чому та як миші проникають в хату?

Спосіб перший: папороть

Спосіб другий: оцет
Зразу скажу він 100% дієвий, але трошки і небезпечний. Не усім підходить.
Отже:
- Купуємо багато-багато пляшечок 70%-ї оцтової есенції, хімічної, звичайно. Кількість безпосередньо залежить від площі будинку.
- Шукаємо стару, непотрібну, але цілу! металеву або емальовану, стійку каструлю. Потрібно декілька таких кастрюль. Їх навіть не треба мити, мишам і так сподобається ;)
- Наливаємо оцет в ці ємності і розставляємо їх по всьому будинку чи горищі, на підлогу, на столи, куди вам буде зручно. Чим більше оцту, тим краще ))
- Залишаємо житло до весни. За зиму оцтова есенція поступово випарується, але зайти в будинок буде неможливо не тільки мишам, а й людям. Тому мій рецепт підходить лише в разі, якщо ви не приїжджаєте взимку на дачу. Поки я розливаю оцет по каструльками, вже починає боліти голова від запаху, так що будьте обережні - використовуйте респіратор!
Спосіб третій: електронний відлякувач мишей
Я його, зізнаюсь, сам ще не пробував, але онук вже поспішив і замовив. Каже, що знайшов по відгукам найкращий - ось цей.
Його особливістю є наступні характеристики:
- Відлякує гризунів завдяки використанню частот впливу, які не може сприйняти людський слух, що робить його абсолютно безпечним для здоров'я людей і домашніх тварин.
- Прилад економічний, споживає 1 кВт/год за 5 діб безперервної роботи.
- Площа дії до 150 м
- Рекомендується включити його на 2 тижні - гризуни заворушаться, кучкуватимуться, адже почне діяти на них цей засіб і вони будуть шукати втечі. Можете залишити для них відкритими двері або вікно ;)
Власне, цей спосіб я ще тільки хочу протестувати і обов'язково напишу Вам у коментарях чи він 100% діє.
Спосіб четвертий: колючки лопуха
Я не можу сказати, що він є стовідсотковим, але якщо у вас раптом зберігся лопух, а саме колючки лопуха - обов'язково візьміть їх і розкидайте в місцях, де можуть знаходитись шкідники. У кого лопуха немає - запишіть собі цей спосіб на замітку, щоб у наступному році спробувати.
Спосіб п'ятий: механічна мишоловка з клеєм
Класичний, дідівський, як кажуть, спосіб) Але є одне НО. Берем звичайну мишоловку і обмазуємо нижню поверхню клеєм - але міцним, дуже міцним, щоб гризун вже не втік. Без клею цей спосіб абсолютно не ефективний - гризуни встигають зняти приманку і залишитись неушкодженими.
Спосіб шостий: пластикова пляшка
Він ефективний і впринципі працює, коли гризуни ще не проникли в оселю, але ви знаєте про їх присутність на присадибній території. Профілактичний спосіб. Беремо пляшку нерафінованої олії, напихаємо її соняшниковим насінням (сємочки) і закопуємо її. Пляшок можна зробити багато. Миші прогризають пляшку і тонуть в олії. Так і засихають там.
P.S. Спосіб з котами я не розглядатиму. Справжніх крисоловів не так багато. У мене на дачі два кота і жоден з них не взмозі знищити гризунів. Один кіт - просто спостерігає, інший - бавиться з ними. Гризуни їх навіть не бояться ;)
Отже, кому сподобалися мої способи - діліться статею у соцмережах і ставте лайк, кому ні - залишайте коментарі та зауваження. Будемо боротися з гризунами разом!
Успіхів!
- з повагою, дідусь Захар
- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"